Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Care e destinatia preferata ?

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

Poll: destinatia preferata de vacanta a turistului roman (140 member(s) have cast votes)

ce destinatie de vacanta preferati pt vacanta de vara ?

  1. Romania (6 votes [4.32%])

    Percentage of vote: 4.32%

  2. Bulgaria (5 votes [3.60%])

    Percentage of vote: 3.60%

  3. Turcia (28 votes [20.14%])

    Percentage of vote: 20.14%

  4. Grecia (44 votes [31.65%])

    Percentage of vote: 31.65%

  5. Spania (29 votes [20.86%])

    Percentage of vote: 20.86%

  6. Tunisia (4 votes [2.88%])

    Percentage of vote: 2.88%

  7. Egipt (8 votes [5.76%])

    Percentage of vote: 5.76%

  8. Croatia (11 votes [7.91%])

    Percentage of vote: 7.91%

  9. Portugalia (4 votes [2.88%])

    Percentage of vote: 2.88%

Vote Guests cannot vote

#19
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,071
  • Înscris: 07.07.2006
Da, dar romanii se duc acolo in special pentru mare. Da, viziteaza ce e in zona, dar motivul vacantei e plaja, iar destinatiile sunt orasele de pe litoral.

#20
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postabancor, on Oct 23 2008, 17:19, said:

Da, dar romanii se duc acolo in special pentru mare. Da, viziteaza ce e in zona, dar motivul vacantei e plaja, iar destinatiile sunt orasele de pe litoral.
din pacate, in mare parte ai dreptate, dar mai sint si romani care se duc intr o tara si pt plaja si pt munte si pt natura salbatica

#21
hyperionx21

hyperionx21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 03.02.2006
Desi in fiecare an incerc sa vizitez o alta tara, intotdeauna mi-am facut si putin timp pentru o saptamana in Grecia. Nu pot spune ca e cel mai frumos/deosebit loc, dar am ramas captivat de tara asta, asa ca votul meu acolo merge :)

#22
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
hmmm sa votez trebuie sa pui mai multe destinatii,oricum dintre astea am fost decat in Grecia la plaja..

#23
angelicadraghiceanu

angelicadraghiceanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 09.05.2007
In fiecare an ne spunem ca va fi ultimul concediu in Grecia. Cu siguranta sunt multe locuri minunate si in alte tari, dar Grecia asta ne deturneaza in fiecare an planurile. Din pacate nu ne permitem deocamdata mai mult de un concediu pe an cum spunea cineva pe aici, ca desi viziteaza si alte locuri nu a renuntat la Grecia.
Pamantul asta al Greciei are o alta vibratie, nu degeaba a fost leaganul zeilor, pe noi ne-a vrajit. :cursing:

#24
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postangelicadraghiceanu, on Oct 24 2008, 11:24, said:

In fiecare an ne spunem ca va fi ultimul concediu in Grecia. Cu siguranta sunt multe locuri minunate si in alte tari, dar Grecia asta ne deturneaza in fiecare an planurile. Din pacate nu ne permitem deocamdata mai mult de un concediu pe an cum spunea cineva pe aici, ca desi viziteaza si alte locuri nu a renuntat la Grecia.
Pamantul asta al Greciei are o alta vibratie, nu degeaba a fost leaganul zeilor, pe noi ne-a vrajit. :cursing:
pe vf mitykas din olimp ai urcat ? ai facut plaja la vai si pe read beach din matala ? in gavdos ai fost ?

#25
rugby15

rugby15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 08.08.2007
Am votat Grecia c-am fost de 3 ori : Halkidiki , Thassos si Lefkada dar tare m-as mai duce inca odata in Scotland

#26
adb9000

adb9000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 29.07.2008
Am votat Spania desi nu am fost decat la Valencia si Barcelona.Deocamdata!
As fi votat si cu Italia.Desi pana acum am vazut doar jumatatea de sus.Inca nu am coborat mai jos de Roma.
Cred ca urmatoarea mea destinatie va fi Valencia.Cand am fost pe acolo (2001)era un mare santier si vazand documentarele de pe discovery as vrera sa vad rezultatul pe viu.

#27
buburuzica

buburuzica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 29.01.2008
De ce nu sunt trecute Franta si Italia??

#28
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postbuburuzica, on Nov 5 2008, 11:50, said:

De ce nu sunt trecute Franta si Italia??
chiar daca nu ar fi lipsit tot nu s ar fi putut lua la trinta cu grecia, turcia si spania.....

#29
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007

View Postbuburuzica, on Nov 5 2008, 11:50, said:

De ce nu sunt trecute Franta si Italia??
Intrebarea e foarte buna. Daca era vorba de Danemarca sau Bosnia mai ziceam. Franta si Italia sint de cind lumea in topul destinatiilor turistice europene si, totodata, mondiale.

#30
Kyandra

Kyandra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 18.11.2006
Malta, cu toate ca nu e in chestionar.... Am fost in Tunisia, in Turcia, dar in Malta mi-a ramas inima... Bastioanele Vallettei, Grand Harbour noaptea, cand oglideste mii de lumini, o noapte in St Julians, Grota si Fereastra Albastra, templele megalitice, civilizatia si curatenia, faptul ca nu trage nimeni de tine pe strada sa cumperi nu-stiu-ce... Stiu ca sunt subiectiva, dar imaginea Mediteranei, asa cum se vede din Upper Barraka Gardens, dincolo de intrarea in Grand Harbour, este una din cele mai frumoase amintiri pe care le am...

#31
Ntim

Ntim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.02.2008
Muntenegru cu toate ca nu e pe lista , am fost de doua ori numai anul asta in extrasezon si la anu cred ca merg din nou oricum e o zona superba   --mare si munte.

Attached Files



#32
micnea

micnea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 13.01.2007
Eu am votat Turcia este ceva la tara asta ce ma atrage mereu!

#33
traby

traby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 13.06.2008

View Postmicnea, on Nov 14 2008, 23:46, said:

Eu am votat Turcia este ceva la tara asta ce ma atrage mereu!


da...baclavaua si rahatul cu apa rece  :D

#34
buburuzica

buburuzica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 29.01.2008
Italia si Franta,desi nu sunt trecute pe lista.

#35
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postbuburuzica, on Nov 16 2008, 16:09, said:

Italia si Franta,desi nu sunt trecute pe lista.
exact, cele mai proste hoteluri si cele mai proaste servicii turistice plus evident cersetorii si ciorditorii iar bomboana pe coliva preturile imbecile deci bani aruncati pt nimic, prefer romania decit aceste 2 destinatii

#36
bisquit

bisquit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 13.10.2007
Eu asa: Egipt, Peru, Insula Pastelui si Aria 51. Apoi vin alea cu Spania, Croatia...s.a.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate