Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Tratament Pulmozyme

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
mitica64

mitica64

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.10.2008
Buna ziua,as vrea sa stiu si eu pretul la medicamentul Pulmozyme si de unde se poate procura.Multumesc!

#2
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 13.03.2008
Intreaba-i pe cei din linkul de mai jos, ei sunt producatorii medicamentului (F.Hoffmann-La Roche).
http://www.roche.ro/...oche_ro/contact

Despre preturi te poate ajuta farmacistul Softpedia si moderatorul sectiunii adadoi.

Edited by ionutz78, 16 October 2008 - 21:16.


#3
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
deocamdata nu pot, pentru ca din cauza grevei desteptii de la depozite nici macar nu raspund la telefon...

Edited by adadoi, 17 October 2008 - 14:02.


#4
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
De unde se procura e foarte simplu si raspund cu mare placere oricui ma intreaba : doar dintr-o farmacie se poate cumpara nu la alimentara nu la suruburi doar undeva unde sus scrie cu verde Farmacie. Pretul: 627.29 lei cutia cu 6 fiole exista doar o singura forma de 1 mg/ml (fiola are 2,5 ml). Nu vei gasi asa ceva pe raft in farmacie deci o sa mergi frumusel la o farmacie unde lucreaza farmacisti nu vanzatori de buline si o sa-i rogi sa-ti aduca o cutie eventual lasi un avans. Cam asa se procedeaza. Este gratuit pe lista C2 la copii se da gratuit.

#5
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 13.03.2008
Eu cand am dat linkul respectiv m-am gandit ca cel care cerea ajutorul a luat toate farmaciile din oras la rand si nu a gasit medicamentul respectiv si o solutie ar fi fost sa sune si sa intrebe distribuitorul la ce farmacie il pot gasi si nu sa-l cumpere direct de la vanzatorii de buline din depozite.

Banuiesc ca este un medicament mai putin prescris (fibroza chistica e o boala mai rara) si nu orice farmacie si-l permite sa-l tina in stoc.

#6
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Cred ca daca i-a fost recomandat cuiva i s-a si spus de unde poate fi procurat si la cat ajunge.

Insa sunt si curiosi care aud de la cunostinte de vreun remediu magic si incep a intreba in stanga si in dreapta. Mai e la un alt subiect cineva care vrea sa isi faca automedicatie cu un antiviral pentru HVB.
E bun, intr-o zi or sa ceara informatii despre cum se pot opera de apendicita acasa....

#7
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
Acuma din pacate nu-l poate cumpara de nicaieri ca e greva distribuitorilor aia care cumpara de la fabrica si-l vand farmaciilor. Si va mai dura ca ministru Jenica e ca stanca nu se clinteste nici un milimetru inapoi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate