Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Pakistan

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
landreau

landreau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 28.10.2008

View PostImperator, on Oct 17 2008, 21:00, said:

Autobuzele sunt mai ieftine, dar mai nasoale. As opta pentru tren fara nici o discutie. Despre Kurdistan, as studia inainte ce zone sunt inchise datorita luptelor - in unele zone nu accepta turisti straini. Despre viza cu dubla intrare, suna la Ambasada Iranului de la Bucuresti, eu ma refeream la viza turistica.


  Cine ti-a spus ca sunt zone inchise pe motiv de lupte in Kurdistanul turcesc? Eu am fost asta vara si nu era nimic inchis , nici macar pe granita cu Irak.Mda ura e foarte mare intre kurzi si turci(sa fac o comparatie cu la noi e cam problema cu tiganii), Van orasul principal kurd e fff militarizat , iar in regiunea respectiva sunt controale ale armatei din 50 in 50 de km.Pot spune sigur , eu am prins si perioada atentatului kurd din Istanbul ,ca se poate merge oriunde ca turist. In rest peisaje superbe, sate kurde pitoresti , iar castelele kurde sunt desprinse din Lord of the rings.
   Cand am fost in vara in Iran si m-au intrebat de traseu mi-au recomandat evitarea sudului (granita cu Iran) din cauza de revolte de triburi . Nu acordau viza de tranzit spre Pakistan. S-or mai fi linistit apele acum. Mergeti la ambasada daca sunteti din Bucuresti.
  Pt tren istanbul- teheran trebuie rezervare dinainte. Depinde si de ce perioada a anului. E plin de persani care vin la Stambul cum mergem noi la Amsterdam sa ne rupem.

#20
cccbbb_2

cccbbb_2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 17.06.2007

View Postfastard, on Oct 16 2008, 13:33, said:

Ar fi mai bine cu autobuzul? Cum sunt preturile la trenuri/autobuze in estul Turciei?


cu siguranta in turcia e mai bun autobuzul ! si la pret si la conditii . preturile sunt aceleasi in toata turcia,un ist-ankara e in jur de 25-30 ytl,conditii f.bune,scaune comode,ceai,apa,racoritoare,gustari in pretul biletului(nu la discretie,suficient insa) . opriri cam din 2 in 2 ore. plus ca e foarte flexibil.gasesti oricand legaturi spre/dinspre mari orase.
cu trenul,nu stiu ce sa zic . pe partea asiatica e mai slab decat autobuzul(la frecventa) . la conditii.... e ca-n tren.
in iran n-am fost,am auzit ca trenul e bun . dar am auzit ca si reteaua de autobuze e la fel , asa ca....

#21
vev

vev

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.08.2009
Buna tuturor!as vrea sa stiu si eu cum au fost excursiile voastre...pareri poze..vreau sa vizitez Pakistanul in curand de asemenea.multumesc anticipat!

#22
mirwoona

mirwoona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.09.2006
Pana la urma a mai fost cineva? Fastard?

#23
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postmirwoona, on 15th November 2009, 22:16, said:

Pana la urma a mai fost cineva? Fastard?
Hmmm.. acu te bate gandul Karakorum ??? Sincer, nu e chiar momentul...

#24
fastard

fastard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 19.04.2007

View Postmirwoona, on 15th November 2009, 22:16, said:

Pana la urma a mai fost cineva? Fastard?

Nu, din păcate nu... Mai aștept până ce avea-voi ceva mai multă experiență și sânge rece... :lol:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate