Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

Pakistan

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
landreau

landreau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 28.10.2008

View PostImperator, on Oct 17 2008, 21:00, said:

Autobuzele sunt mai ieftine, dar mai nasoale. As opta pentru tren fara nici o discutie. Despre Kurdistan, as studia inainte ce zone sunt inchise datorita luptelor - in unele zone nu accepta turisti straini. Despre viza cu dubla intrare, suna la Ambasada Iranului de la Bucuresti, eu ma refeream la viza turistica.


  Cine ti-a spus ca sunt zone inchise pe motiv de lupte in Kurdistanul turcesc? Eu am fost asta vara si nu era nimic inchis , nici macar pe granita cu Irak.Mda ura e foarte mare intre kurzi si turci(sa fac o comparatie cu la noi e cam problema cu tiganii), Van orasul principal kurd e fff militarizat , iar in regiunea respectiva sunt controale ale armatei din 50 in 50 de km.Pot spune sigur , eu am prins si perioada atentatului kurd din Istanbul ,ca se poate merge oriunde ca turist. In rest peisaje superbe, sate kurde pitoresti , iar castelele kurde sunt desprinse din Lord of the rings.
   Cand am fost in vara in Iran si m-au intrebat de traseu mi-au recomandat evitarea sudului (granita cu Iran) din cauza de revolte de triburi . Nu acordau viza de tranzit spre Pakistan. S-or mai fi linistit apele acum. Mergeti la ambasada daca sunteti din Bucuresti.
  Pt tren istanbul- teheran trebuie rezervare dinainte. Depinde si de ce perioada a anului. E plin de persani care vin la Stambul cum mergem noi la Amsterdam sa ne rupem.

#20
cccbbb_2

cccbbb_2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 17.06.2007

View Postfastard, on Oct 16 2008, 13:33, said:

Ar fi mai bine cu autobuzul? Cum sunt preturile la trenuri/autobuze in estul Turciei?


cu siguranta in turcia e mai bun autobuzul ! si la pret si la conditii . preturile sunt aceleasi in toata turcia,un ist-ankara e in jur de 25-30 ytl,conditii f.bune,scaune comode,ceai,apa,racoritoare,gustari in pretul biletului(nu la discretie,suficient insa) . opriri cam din 2 in 2 ore. plus ca e foarte flexibil.gasesti oricand legaturi spre/dinspre mari orase.
cu trenul,nu stiu ce sa zic . pe partea asiatica e mai slab decat autobuzul(la frecventa) . la conditii.... e ca-n tren.
in iran n-am fost,am auzit ca trenul e bun . dar am auzit ca si reteaua de autobuze e la fel , asa ca....

#21
vev

vev

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.08.2009
Buna tuturor!as vrea sa stiu si eu cum au fost excursiile voastre...pareri poze..vreau sa vizitez Pakistanul in curand de asemenea.multumesc anticipat!

#22
mirwoona

mirwoona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.09.2006
Pana la urma a mai fost cineva? Fastard?

#23
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postmirwoona, on 15th November 2009, 22:16, said:

Pana la urma a mai fost cineva? Fastard?
Hmmm.. acu te bate gandul Karakorum ??? Sincer, nu e chiar momentul...

#24
fastard

fastard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 19.04.2007

View Postmirwoona, on 15th November 2009, 22:16, said:

Pana la urma a mai fost cineva? Fastard?

Nu, din păcate nu... Mai aștept până ce avea-voi ceva mai multă experiență și sânge rece... :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate