Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

tips and tricks

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
bennynned

bennynned

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 12.03.2003
stiu ca google, ca sa indexeze un site, tre sa ajunga la el... din moment ce pe google, la cautare, nu gasesc deloc un site, banuiesc ca google nu a ajuns inca la el.. situl lam pus pe net amu 1 luna jumate, l-am submis la google prin faza aia add site da tot nu il vede... e situl www.carlintrad.com ...
pe ce site/forum/guestbook celebru vizitat des de google ar trebui sa postez un mesaj cu lunkul catre situl meu ca sa ajunga google mai repede la el...
problemele cele mai multe din forumul asta sunt cele de rank, da ce sa fac cand situl nu are rank finca nici nu a ajuns google la el? stiu ca daca as posta pe un site celebru si vizitat des de google si cu credibilitate, google ar ajunge in sfarsit la situl meu...
aveti ceva recomandari? (unde as putea posta)?
===
adresa sitului e www.carlintrad.com

Edited by bennynned, 11 January 2005 - 18:39.


#2
Razvan Pop

Razvan Pop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 04.06.2004
Salut,

Site-ul tau a fost vizitat de Google. Vezi aici...

Nu ai referinte catre site. Google nu are cum sa ajunga la el daca nu gaseste nicaieri un link spre el. Daca ai pune link-uri inspre site ar fi indexat mult mai repede. Daca e sus de 45 de zile si nu este indexat e grav. :)

1. Fa o harta a site-ului, in care sa ai link spre toate paginile.
2. Pune javascript-ul in fisiere externe. L fel si CSS-ul.
3. Pune-l in semnaturi la forumuri. Orice forum, mai putin SoftPedia. ;)  Link-ul din semnaturi sa fie spre Harta Site-ului.
4. Daca site-ul este complet, cu continut original, incearca sa-l propui in DMOZ in categoria potrivita. Cel mai bine gasesti categoria studiind unde sunt listate site-urile competitiei.
5. Titlul este complet aiurea, mult prea lung. Nu ar trebui sa depaseasca 60-80 de caractere.
6. Ai mult prea mult cod si prea putin text. Raportul cod html/continuttrebuie sa fie in favoarea continutului.
7. Studiaza cuvintele cheie pentru care vrei ranking si strange Inbound Links.

Mai sunt multe de facut la site...


Toate cele bune,
              Razvan Pop

#3
lostu

lostu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 14.05.2003

Razvan Pop, on Jan 11 2005, 19:17, said:

7. Studiaza cuvintele cheie pentru care vrei ranking si strange Inbound Links.

Mai sunt multe de facut la site...
Toate cele bune,
              Razvan Pop

<{POST_SNAPBACK}>


Adica, inscrie-l in cat mai multe directoare web.

#4
Razvan Pop

Razvan Pop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 04.06.2004
Salut,

Directoarele web sunt primul pas. Problema e cu acceptatul si ca dureaza mult. IBLs se pot strange si obtinand link-uri de la amici sau facand schimb.

Alta solutie este sa cumperi link-uri. Personal nu recomand. La fel nu recomand inscrierea in Yahoo! Director, $399 fiind prea mult. Sansele sa te refuze sunt mari. :)

Toate cele bune,
            Razvan Pop

Edited by Razvan Pop, 11 January 2005 - 20:43.


#5
lostu

lostu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 14.05.2003
n-as plati 400$ pt o inscriere intr-un director, chiar daca as avea banii aia :)

#6
bennynned

bennynned

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 12.03.2003
google a indexat de mult domeniul..  omul la cumparat de mult, da deabia acum sia facut site... de aia nu are nici o descriere, altfel punea google ceva text acolo.. poate google a venit de mai multe ori cand nu era nimic in site si la considerat neimportant, never updating... cum sa il fac sa revina?
stiu ca a fost indexat dinainte finca eu inca nu ma apucasem de site cand deja google il lista...

#7
bennynned

bennynned

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 12.03.2003
ce fac cu limba in care e situl? situl are doua versiuni, una in engleza, alta in spaniola... prima pagina tre sa fie in ambele... bag ambele descrieri una dupa alta? cum va selecta google limba?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate