Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Despre prețuri la "amenajările interioare"

- - - - -
  • Please log in to reply
273 replies to this topic

#235
talica

talica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 962
  • Înscris: 21.03.2012
Doresc sa intreb ce preturi se practica pt montarea coltarelor la muchiile peretilor si daca aceste coltare sunt montate pe negativul unei scari, se plateste doar pretul de montaj al coltarului sau si pretul suprafetei gletuite pe trepte?

#236
claudiu.hcs

claudiu.hcs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 12.06.2007
Salutare.
Caut meseriasi de incredere si care nu cer bani doar pentru ca se poate.
Am un apartament de 2 camere pe care vreau sa il renovez complet. Imi doresc raschetare tavane si gletuire, iar peretii curatati si gletuiti. Eu am inceput sa-mi decopertez singur faianta din bucatarie si gresia. Si in baie sper sa pot face acest lucru singur. E posibil sa am nevoie si decateva profile rigips pe alocuri. Instalatiile sanitare si electrice vor trebui si ele inlocuite.

Atasez schita si cateva fotografii. Inaltimea apartamentului este clasica de 2.50 ml. Este un bloc comunist din anii 90 in Bucuresti in sectorul 2.
Apartamentul a fost cumparat de curand si mi-am asumat aceste renovari.

Poate cineva sa-mi faca un pret estimativ?

Attached Files



#237
printare

printare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 20.05.2008
Am nevoie de un pret pentru renovarea completa a unui apartament de 3 camere. Gresie, faianta, parchet, peretii dat jos zugraveala si refacuta, curatat caloriferele din fonta, daramat 2 debarale si facut alta debara mai mica, montat usi de interior, montat Wc si chiuveta in baie.... deci o renovare completa. Fara instalatii electrice pentru ca tocmai le-am refacut.
Si daca se poate si o recomandare de meseriasi.

#238
dj-randy

dj-randy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.11.2013

View Postprintare, on 19 iulie 2014 - 19:57, said:

Am nevoie de un pret pentru renovarea completa a unui apartament de 3 camere. Gresie, faianta, parchet, peretii dat jos zugraveala si refacuta, curatat caloriferele din fonta, daramat 2 debarale si facut alta debara mai mica, montat usi de interior, montat Wc si chiuveta in baie.... deci o renovare completa. Fara instalatii electrice pentru ca tocmai le-am refacut.
Si daca se poate si o recomandare de meseriasi.

credca undeva la 7000 -10000 mii lei depinde ,aveti huma pe pereti? unde e apartamentul?

#239
printare

printare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 20.05.2008
S-ar putea sa fie huma. Peretii au lavabil iar in locul unde s-a decojit se vede ca un glet foarte neted dar inchis la culoare si cineva a zis ca este huma. Zona parcul drumul taberei iar apartamentul nu este locuit. Eu as vrea sa ma incadrez in 7000 si voi veni si eu sa muncesc macar la spart debarale si curatat la pereti. Lucrarile vor incepe abia peste 2-3 saptamani.

Edited by printare, 20 July 2014 - 07:01.


#240
IngN

IngN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 04.06.2012
Localitatea unde e apartamentul conteaza dar daca pe pereti e huma nu e relevant ca orice ar fi trebuie curatat si nu huma influenteaza pretul sau timpul.
Se poate sa nu va incadrati nici cu 10 000 roni la ce vreti sa faceti, adica o renovare completa fara partea electrica.
Daca aveti posibilitatea stati cu meseriasii.

Va dau un sfat nu cautati meseriasi in ziar si mai ales nu ii bagati pe cei care lucreaza cel mai ieftin, cautati sa vedeti pe la vecini/pieteni care au renovat si daca va place contactati meseriasii si discutati pretul. Spor la treaba!

#241
dj-randy

dj-randy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.11.2013

View Postprintare, on 20 iulie 2014 - 06:54, said:

S-ar putea sa fie huma. Peretii au lavabil iar in locul unde s-a decojit se vede ca un glet foarte neted dar inchis la culoare si cineva a zis ca este huma. Zona parcul drumul taberei iar apartamentul nu este locuit. Eu as vrea sa ma incadrez in 7000 si voi veni si eu sa muncesc macar la spart debarale si curatat la pereti. Lucrarile vor incepe abia peste 2-3 saptamani.

pe mine ma interesa unde este ca sa stiu daca pot sa arat si ceva lucrari, in snagov de preferat, si este sigur huma dupa ce imi spuneti, sigur nu va incadrati la 7000, daca e ceva discutam

#242
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006
Salut, imi poate recomanda cineva echipa de mesteri pentru renovarea completa a unui apartament de 80 mp. In zona Cluj

#243
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005
Salut.

As dori sa stiu cam care este media de pret, doar manopera, pentru un bloc nou construit (Cluj / Floresti), semifinisat. Se doreste:
  • montat toata instalatia sanitara baie
  • montat usi interioare
  • glet
  • parchet
  • gresie (relativ putina, doar baie, intrare hol, si putin in bucatarie)
  • zugraveala
  • montat prize
  • intrerupatoare
  • corpuri iluminat
Apartamentul:
  • semifinisat
  • 74 m2
  • camera: 13 m2
  • camera: 14 m2
  • baie: 5.3 m2
  • living + bucatarie impreuna: 33 m2
  • dresing: 5 m2
  • hol: 5 m2
Sa zicem ca sunt putin pretentios, nu vreau neaparat lux, dar nici gresit in care sa ma impiedic sau parchet care nu e imbinat perfect.  Materialele pe care le voi cumpara vor fi de pret mediu, nu cele mai ieftine.

Atasat, si schita apartamentului.

Multumesc.

Attached Files


Edited by nasorum, 03 October 2014 - 14:36.


#244
touche

touche

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 14.02.2006
Nu stiu daca te mai ajuta cu ceva, dar cum tocmai am terminat de renovat apartamentul, pot sa iti spun niste valori estimative pentru Brasov:

*  montat toata instalatia sanitara baie  - 500 - 700 ron
*  montat usi interioare - 100/usa
*  glet (ct 126 + ct127)+ zugraveala  - 22 ron/mp
*  parchet laminat - 10 ron/mp
*  gresie 25 ron/mp
*  instalatie electrica : +- 2000 RON

#245
moris919

moris919

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 26.03.2012
La multi ani si buna dimineatza.

Am achizitionat anul trecut un apartament cu 2 cam, 50mp. Doresc sa il renovez si am nevoie de putine ajutor.

1. Cam cat ar trebui sa coste manopera pentru renovare (amenajare interioara, schimbat electric)?
2. In ce consta renovarea:

- dat jos faianta, gresie din baie si bucatarie
- ridicat nivel in o camera
- schimbat usi (4 int, 1 ext)
- parchet 2 cam, bucatarie
- gresie si faianta baie
- faianta bucatarie (putin, pe un zid)
- termopane (2 camere, bucatarie, baie)
- spart zid (aprox 2mp) intr-o camera
- finisaje (vopsit, indreptat etc)

Se poate sa imi spuneti un interval de bani in care credeti ca m-as incadra?

Cu stima,
Ioan

View Posttouche, on 20 octombrie 2015 - 08:55, said:

Nu stiu daca te mai ajuta cu ceva, dar cum tocmai am terminat de renovat apartamentul, pot sa iti spun niste valori estimative pentru Brasov:

*  montat toata instalatia sanitara baie  - 500 - 700 ron
*  montat usi interioare - 100/usa
*  glet (ct 126 + ct127)+ zugraveala  - 22 ron/mp
*  parchet laminat - 10 ron/mp
*  gresie 25 ron/mp
*  instalatie electrica : +- 2000 RON

Cate camere?

Edited by moris919, 04 January 2016 - 10:09.


#246
touche

touche

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 14.02.2006
Cam tarziu vin cu raspunsul, e vb de un apartament de 4 camere.
La dvs estimez un 4000E.

#247
rcatalin87

rcatalin87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.04.2011
Buna ziua,

As dorii si eu un pret estimativ pentru renovarea unui apartament de 3 camere in Bucuresti, zona Berceni.
Ceea ce doresc sa fac:
- curatat toti peretii in toate camerele + baie si bucatarie
- zugravit peretii + reparatii daca este cazul
- daramat un perete de la o debara pt. marire bucatarie (peretele de la camara 8 din schita)
- pe hol de facut un dressing (implica ridicarea unui perete si montarea unei usi glisante)
- de montat in baie cada (in prezent este o cabina de dus)
- gresie si faianta in baie si bucatarie (in bucatarie se pune faianta doar pe peretele cu mobilade bucatarie in rest lavabila)
- parchet in cele trei camere si pe hol
- schimbat toate usile din apartament (dar probabil ca de unde le achizitionez o sa primesc si montajul inclus).

Atasez si schita apartamentului si astept pareri si oferte pe PM.

Multumesc!

Attached Files



#248
naturista2010

naturista2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 07.10.2010
Preturile difera in functie de oras, de felul blocului, de genul amenajarilor, de bugetul pe care il ai. Aici vorbesc de designerii de interior care iti iau casa de la "rosu", de la "alb", sau de la gri" (uite aici diferenta (http://www.inovadesi...la-rosu-la-alb/) si ti-o livreaza la cheie. Dupa o analiza a ceea ce vrei,  ce buget ai, fac randari prin care iti arata proiectul, si apoi se ocupa ei de tot: de la cumparat mobila, covoare, tot ce e nevoie, pus instalatie electrica, pardosela, perdele, ...etc, fac curat, supravegheaza muncitorii si iti dau casa la cheie, doar sa te muti. Iar aici se negociaza pretul la metru patrat. Plecand de la 50 de euro pe metru patrat.

#249
gelutu980

gelutu980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 14.06.2016
Cineva ma poate ajuta cu un pret (orientativ/mediu) pentru decopertare parchet/gresie/faianta/ si tencuiala pereti?
Multumesc

#250
AndreeaDeea1502

AndreeaDeea1502

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.08.2018

View Postgelutu980, on 14 iunie 2018 - 09:40, said:

Cineva ma poate ajuta cu un pret (orientativ/mediu) pentru decopertare parchet/gresie/faianta/ si tencuiala pereti?
Multumesc

Subscriu! Si mentionez ca apt are 84mp, in Bucuresti.

#251
diu1so

diu1so

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 10.12.2007
De curând am primit o ofertă (se găsesc foarte greu inclusiv oameni care să facă deviz) care pentru o lucrare în bucătărie de decopertat gresie 27 mp, decopertat parchet 8 mp, îndreptat pereți/finisat și ce mai trebuie pentru zugrăvit + montat 10 mp faianță + 10mp gresie au cerut 1.600 eur. Factură, contract, București.
Am refuzat oferta.

#252
tudor32

tudor32

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 19.11.2008
Un pret orientativ pe mp de  zugravit ( amorsa + tifel alb) , v-aș ruga!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate