Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?
 

Argentina

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#1
broscut

broscut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 02.11.2007
Buna! A fost cineva in Argentina? Cum e pe-acolo? Cat costa cazarea la un hotel de 2-3 stele? Mancarea e scumpa? Cu ce ati zburat? Ma gandeam sa ajung pe-acolo pe cont propriu, nu prin agentie. Orice alta informatie despre aceasta tara e binevenita... Multumesc

#2
broscut

broscut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 02.11.2007
Din cate observ, nu prea a ajuns nimeni de pe acest forum in Argentina :( Voi posta eu cateva informatii pe care le-am gasit pe internet si poate pana 2009 cand mi-am propus sa vizitez aceasta tara, ajunge altcineva inaintea mea si ne ofera mai multe detalii. Cam ce ar fi de vizitat in Argentina:
1.Buenos Aires
2.Parcul National al Ghetarilor din sudul tarii -ghetarul Perito Moreno
3.Cascadele Iguazu la granita dintre Argentina si Brazilia
4.Salta si Jujuy in Anzii de NV ai Argentinei - cu peisaje superbe
5.Portul Madryn si Peninsula Valdez in Patagonia - unul dintre cele mai bogate ecosisteme marine din lume (balene, foci, pinguini, delfini, etc)
6.Bariloche si Lake District tot in Patagonia - o zona de paduri si lacuri ce se aseamana cu Elvetia
7.Mendoza- regiunea viticola a Argentinei + Aconcagua cu Puente del Inca (un pod natural)
8.Ushuaia - cel mai sudic oras din lume - locul pentru a vizita muntii, lacurile si fiordurile din sudul Argentinei si un punct de plecare catre Antarctica
9.Cordoba si muntii Sierras - pot fi vizitate in orice perioada a anului deoarece au o clima blanda - catedrala Jesuit si ruinele, in special cele din orasul in care s-a nascut Che Guevarra - Alta Gracia si Parcul National "Quebrada del condorito"
10.La Rioja si San Juan- zona desertica a Argentinei de Vest cu cele 2 parcuri nationale: "Valle de la Luna" si "La Talampaya" (formatiuni de roci rosii si canoane inguste).
In ceea ce priveste cazarea, am vazut ca nu e foarte scumpa. Reteaua de transport in comun este foarte bine dezvoltata atat in orase, cat si intre orase. Poti ajunge cu autocarul in Sudul Argentinei, insa fiind o tara atat de mare (a 8-a din lume) petreci destul de mult timp pe drum. In functie de buget si de timp poti alege sa mergi cu avionul (care e mai scump, insa ajungi in 2 - 3 ore) sau autobuzul (e mult mai ieftin, vezi peisaje superbe, insa poti sa mergi si 2 zile).
Din cate stiu, pentru a vizita Argentina nu e nevoie de viza. De asemenea, din Buenos Aires poti ajunge foarte usor in Uruguay (~3 ore cu ferry + ~2 ore cu autobuzul pana in Montevideo).
Daca aveti si alte informatii despre Argentina, va rog sa le postati pe forum, poate reusim sa obtinem un mini-ghid pentru o excursie in Argentina.

#3
detlo

detlo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.07.2008
Am fost in argentina in iunie 2007 si am stat o luna si o saptamana, foarte putin pentru o tara atat de mare si interesanta. Zbor aerolineas argentinas Madrid-Buenos Aires, aprox 900 EUR.  Am inchiriat un apartament in Buenos Aires, care ne-a costat 450 USD toata perioada, chestie care ne-a si avantajat dar intr-un fel ne-a si ingradit libertatea de miscare. Am facut tot orasul la picior si ne-am plimbat prin imprejurimi (mai ales Delta Tigre, de neratat, o Venetie exotica, se ajunge intr-o ora cu trenul, foarte ieftin). Am fost la cascada Iguazu, fara cuvinte, eu nu-mi inchipui o cascada mai frumoasa si multa lume spune ca nici nu exista o alta sa o intreaca. Pana la cascada am mers 17 ore cu autocarul insa in conditii excelente, nici nu stiu cum a trecut timpul, cu mic dejun, cina, racoritoare incluse in pretul biletului. Ai dreptate, Argentina sta foarte bine la capitolul transport terestru, sosele bune si autocare bine dotate, cu scaune rabatabile pana la 180 grade, perna, patura etc. Tot in privincia Misiones, am vizitat ruinele iezuite de la San Ignacio si casa memoriala a scriitorului Horacio Quiroga. Am mai facut o calatorie in Uruguay, cu feribotul din Buenos Aires pana la Colonia del Sacramento (extraordinar de frumoasa partea veche a orasului), Montevideo si Punta del Este. Exista feribot direct Montevideo, insa recomand traseul prin Colonia. Din pacate nu am fost in sud, spre ghetari si Pen. Valdes, insa urmeaza intr-o calatorie viitoare.
Daca mai ai intrebari, iti stau la dispozitie  :)

#4
broscut

broscut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 02.11.2007

View Postdetlo, on Oct 10 2008, 11:45, said:

Am fost in argentina in iunie 2007 si am stat o luna si o saptamana, foarte putin pentru o tara atat de mare si interesanta. Zbor aerolineas argentinas Madrid-Buenos Aires, aprox 900 EUR.  Am inchiriat un apartament in Buenos Aires, care ne-a costat 450 USD toata perioada, chestie care ne-a si avantajat dar intr-un fel ne-a si ingradit libertatea de miscare. Am facut tot orasul la picior si ne-am plimbat prin imprejurimi (mai ales Delta Tigre, de neratat, o Venetie exotica, se ajunge intr-o ora cu trenul, foarte ieftin). Am fost la cascada Iguazu, fara cuvinte, eu nu-mi inchipui o cascada mai frumoasa si multa lume spune ca nici nu exista o alta sa o intreaca. Pana la cascada am mers 17 ore cu autocarul insa in conditii excelente, nici nu stiu cum a trecut timpul, cu mic dejun, cina, racoritoare incluse in pretul biletului. Ai dreptate, Argentina sta foarte bine la capitolul transport terestru, sosele bune si autocare bine dotate, cu scaune rabatabile pana la 180 grade, perna, patura etc. Tot in privincia Misiones, am vizitat ruinele iezuite de la San Ignacio si casa memoriala a scriitorului Horacio Quiroga. Am mai facut o calatorie in Uruguay, cu feribotul din Buenos Aires pana la Colonia del Sacramento (extraordinar de frumoasa partea veche a orasului), Montevideo si Punta del Este. Exista feribot direct Montevideo, insa recomand traseul prin Colonia. Din pacate nu am fost in sud, spre ghetari si Pen. Valdes, insa urmeaza intr-o calatorie viitoare.
Daca mai ai intrebari, iti stau la dispozitie  :)
Multumesc mult pentru raspunsuri.
Asa intelesesem si eu ca au autocare super confortabile, insa nu cred ca voi avea mai mult de 20 de zile la dispozitie pentru aceasta calaorie :( si mi-as dori sa vad cat mai multe, inclusiv partea de sud a Argentinei (pentru care iti trebuie cel putin 7 zile); de aceea, cred ca ar fi mai rezonabil ca timp sa iau avionul :( La cascada Iguazu cat ati stat, v-ati cazat acolo sau ati fost sa o vedeti si apoi v-ati intors in Buenos Aires? Stii cumva care e pretul/zi pentru inchirierea unei masini si cum este traficul? Apartamentul inchiriat era aproape de centru? Pe ce site l-ati gasit? Cum ti s-a parut mancarea, e buna, e foarte diferita de cea romaneasca? Cat costa feryy pana in Uruguay? Cat costa o portie de mancare? Cat costa o bere? Ce se merita sa-ti cumperi din Argentina? In general, au preturi mari? Cu cat timp inainte v-ati rezervat biletele de avion? Orice informatie e binevenita.

#5
detlo

detlo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.07.2008
intr-adevar in 20 de zile nu apuci sa vezi prea mult daca alegi autocarul, asa ca poate e o alegere buna un airpass:
http://www.latinamer...ina_airpass.htm

la cascada am stat 2 nopti la un hostel in Puerto Iguazu, un orasel la 18 km de cataratas, din care sunt autobuze frecvente care te duc in parc. insa si pe drum, intre Puerto Iguazu si cascada sunt hosteluri, unul chiar frumos, cu multa verdeata si piscina, pe care l-am vazut dupa ce ne cazasem deja (http://www.hihostels...) data viitoare acolo vom sta, mai ales ca o sa mergem vara. A, as recomanda sa mergi intre noiembrie si martie in Argentina, noi am fost iarna, in iunie, si parca nu era atata viata pe strazi cum ne asteptam pentru o tara latina, acum depinde de fiecare. In Puerto Iguazu vei gasi destule hosteluri si locuri de cazare. Biletul de intrare in parcul national Iguazu Falls parca a fost vreo 20 USD cu intrare la jumate de pret a doua zi. Merita turul cu barca care te duce chiar langa cascada.

Despre inchirieri masini nu stiu nimic, insa ca idee traficul in Argentina e mai relaxat si mai fara blocaje decat la noi, comparand Bucurestiul cu Buenos Airesul, au strazi mai largi, de ex vestitul bulevard 9 Iulie cu 12 benzi parca. Dar nu stiu pentru ce ar merita sa inchiriezi o masina, distantele in afara BA sunt foarte mari si nu ai timp sa le parcurgi cu masina, iar in Buenos Aires transportul local este foarte bine organizat si ieftin. Nu rata o tura cu metroul pe linia A, prima linie de metrou construita in America Latina, pastrata ca atunci, cu statii in care inca mai exista reclame de pe la 1915, cu vagoane de lemn si cu loc in fata cu vedere spre tunel, foaaarte frumos.

Apartamentul pe care l-am inchiriat in BA era aproape de centru, de obelisc, nu-l mai gasesc acum insa era pe unul dintre site-urile:
http://www.4rentarge...apartments.html
http://www.foreignin...om.ar/index.php

Mancarea e foarte buna, combinatie de mancare italiana (multa pizza si parca mai delicioasa ca in italia), spaniola plus adaosuri tipic argentiniene, trebuie incercat vestitul asado, carne marinata sau nu la gratar, mai ales de vita, cea mai gustoasa carne de vita pe care am mancat-o vreodata. desertul national dulce de leche, cu gust de caramel, ceaiul mate si inghetata mate. Ca idee preturile la restaurant ca la noi, si la bauturi. in supermarket preturile un pic mai mici ca la noi.
In general, ca medie preturile sunt ca la noi, unele chestii sunt mai ieftine (ex mancare in supermarket), altele mai scumpe (ex transportul, insa isi merita banii avand in vedere conditiile).

Feribotul nu mai stiu cat a fost, acceptabil oricum, conditii foarte bune, am mers cu firma:
http://www.buquebus....he/HomeARG.html

In Delta Tigre si cartierul San Telmo din BA duminica e targ, pt suveniruri si nu numai, cu muzica, tango, veselie. Nu stiu ce merita sa-ti cumperi, ce ne-am luat noi ca inecatii au fost bascheti Converse, vreo 4 perechi, mult mai ieftini ca in Ro, normal, Brazilia e aproape.

Biletele le-am luat cu vreo 2 luni inainte insa cred ca am gasit pret bun pt ca nu era sezon de varf. Pana in Madrid un low cost, iar celelalte le-am luat de pe http://www.edreams.c...dreams/english/

pentru ca am in vedere inca o calatorie in viitorul apropiat in America de Sud, inclusiv sudul argentinei, am gasit un blog cu informatii utile despre Patagonia si Tara de Foc, plus Uruguay, Iguazu Falls si Buenos Aires:
http://costinblog.bl...01_archive.html

si pozele noastre din argentina si uruguay la:
http://www.giovanni.ro/

#6
jhonhope14

jhonhope14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.12.2009

View Postbroscut, on 10th October 2008, 11:10, said:

Multumesc mult pentru raspunsuri.
Asa intelesesem si eu ca au autocare super confortabile,Orice informatie e binevenita.
Cred ca ai revenit in tara.
Daca nu...
Argentina ,  face parte din categoria tarilor din America de Sud cu cel mai mare grad de civilizatie si cea mai dezvoltata economie.
Nu cred ca este vreo diferenta, in afara conditiilor atmosferice de Europa.
Drumurile ,sosele care duc pana in Patagonia sunt nemaipomenite.Pana la granita cu Chile au niste sosele super.
Nu stiu cum au reusit, fata de Peru si celellate tari  dar Argentina si Chile au infrastuctura peste  tarile  Americii de Sud.
Cateva instantanee surprinse in Argentina.
Sosele .
La Multi Ani!

Attached Files



#7
denismenace

denismenace

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 23.06.2009
vream sa te intreb cat a costat omnibusul pana la iguazu?

View Postdetlo, on 10th October 2008, 12:56, said:

intr-adevar in 20 de zile nu apuci sa vezi prea mult daca alegi autocarul, asa ca poate e o alegere buna un airpass:
http://www.latinamer...ina_airpass.htm

la cascada am stat 2 nopti la un hostel in Puerto Iguazu, un orasel la 18 km de cataratas, din care sunt autobuze frecvente care te duc in parc. insa si pe drum, intre Puerto Iguazu si cascada sunt hosteluri, unul chiar frumos, cu multa verdeata si piscina, pe care l-am vazut dupa ce ne cazasem deja (http://www.hihostels...) data viitoare acolo vom sta, mai ales ca o sa mergem vara. A, as recomanda sa mergi intre noiembrie si martie in Argentina, noi am fost iarna, in iunie, si parca nu era atata viata pe strazi cum ne asteptam pentru o tara latina, acum depinde de fiecare. In Puerto Iguazu vei gasi destule hosteluri si locuri de cazare. Biletul de intrare in parcul national Iguazu Falls parca a fost vreo 20 USD cu intrare la jumate de pret a doua zi. Merita turul cu barca care te duce chiar langa cascada.

Despre inchirieri masini nu stiu nimic, insa ca idee traficul in Argentina e mai relaxat si mai fara blocaje decat la noi, comparand Bucurestiul cu Buenos Airesul, au strazi mai largi, de ex vestitul bulevard 9 Iulie cu 12 benzi parca. Dar nu stiu pentru ce ar merita sa inchiriezi o masina, distantele in afara BA sunt foarte mari si nu ai timp sa le parcurgi cu masina, iar in Buenos Aires transportul local este foarte bine organizat si ieftin. Nu rata o tura cu metroul pe linia A, prima linie de metrou construita in America Latina, pastrata ca atunci, cu statii in care inca mai exista reclame de pe la 1915, cu vagoane de lemn si cu loc in fata cu vedere spre tunel, foaaarte frumos.

Apartamentul pe care l-am inchiriat in BA era aproape de centru, de obelisc, nu-l mai gasesc acum insa era pe unul dintre site-urile:
http://www.4rentarge...apartments.html
http://www.foreignin...om.ar/index.php

Mancarea e foarte buna, combinatie de mancare italiana (multa pizza si parca mai delicioasa ca in italia), spaniola plus adaosuri tipic argentiniene, trebuie incercat vestitul asado, carne marinata sau nu la gratar, mai ales de vita, cea mai gustoasa carne de vita pe care am mancat-o vreodata. desertul national dulce de leche, cu gust de caramel, ceaiul mate si inghetata mate. Ca idee preturile la restaurant ca la noi, si la bauturi. in supermarket preturile un pic mai mici ca la noi.
In general, ca medie preturile sunt ca la noi, unele chestii sunt mai ieftine (ex mancare in supermarket), altele mai scumpe (ex transportul, insa isi merita banii avand in vedere conditiile).

Feribotul nu mai stiu cat a fost, acceptabil oricum, conditii foarte bune, am mers cu firma:
http://www.buquebus....he/HomeARG.html

In Delta Tigre si cartierul San Telmo din BA duminica e targ, pt suveniruri si nu numai, cu muzica, tango, veselie. Nu stiu ce merita sa-ti cumperi, ce ne-am luat noi ca inecatii au fost bascheti Converse, vreo 4 perechi, mult mai ieftini ca in Ro, normal, Brazilia e aproape.

Biletele le-am luat cu vreo 2 luni inainte insa cred ca am gasit pret bun pt ca nu era sezon de varf. Pana in Madrid un low cost, iar celelalte le-am luat de pe http://www.edreams.c...dreams/english/

pentru ca am in vedere inca o calatorie in viitorul apropiat in America de Sud, inclusiv sudul argentinei, am gasit un blog cu informatii utile despre Patagonia si Tara de Foc, plus Uruguay, Iguazu Falls si Buenos Aires:
http://costinblog.bl...01_archive.html

si pozele noastre din argentina si uruguay la:
http://www.giovanni.ro/


#8
virgil67

virgil67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 28.01.2006
daca ati prins gratuit ghidul "National Geographic Traveler" (scos impreuna cu ziarul Adevarul), zic ca merita macar sa-l rasfoiti, si sa va planificati, candva, o vizita acolo....
Se vorbeste inclusiv de vizite in Tara de Foc, cu posibilitatea luarii de excursii spre Antarctica.. ma rog vise...

#9
adiliki222

adiliki222

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 596
  • Înscris: 15.12.2009
As dori sa-i intreb pe cei care au fost in Buenos Aires cum e cu siguranta stradala? Din cate am auzit (plus ca eu citesc des presa de acolo, si vad crime peste crime), am impresia ca e mult mai rau decat la noi, si ca nu prea e de iesit pe strazi seara. Oare chiar asa o fi?

#10
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008

View Postadiliki222, on 29th March 2010, 22:46, said:

As dori sa-i intreb pe cei care au fost in Buenos Aires cum e cu siguranta stradala? Din cate am auzit (plus ca eu citesc des presa de acolo, si vad crime peste crime), am impresia ca e mult mai rau decat la noi, si ca nu prea e de iesit pe strazi seara. Oare chiar asa o fi?
nu stiu daca exista o tara sigura in toata lumea asta :nonobad: .
iti doresti sa ajungi in argentina?atunci de ce nu pleci? :confuzzled:

sunt cateva persoane care au calatorit in Argentina si n-am auzit nimic de rau :coolspeak: .
eu o sa plec in Argentina anul asta,desi nu stiu daca o sa umblu singura dupa ora 22.

#11
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postadiliki222, on 29th March 2010, 22:46, said:

As dori sa-i intreb pe cei care au fost in Buenos Aires cum e cu siguranta stradala? Din cate am auzit (plus ca eu citesc des presa de acolo, si vad crime peste crime), am impresia ca e mult mai rau decat la noi, si ca nu prea e de iesit pe strazi seara. Oare chiar asa o fi?
am fost in buenos aires in ianuarie, am stat in miezul orasului, m-am plimbat peste tot chiar si dupa miezul noptii  si nu am vazut nimic nasol...e un oras fabulos, mi-a placut mult mult mult...du-te linistit  si lasa basmele

voi ajunge iar in argentina in octombrie

Edited by rottweiler2007, 11 April 2010 - 11:32.


#12
adiliki222

adiliki222

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 596
  • Înscris: 15.12.2009

View Postmoschino, on 11th April 2010, 04:30, said:

nu stiu daca exista o tara sigura in toata lumea asta :nonobad: .
iti doresti sa ajungi in argentina?atunci de ce nu pleci? :confuzzled:

sunt cateva persoane care au calatorit in Argentina si n-am auzit nimic de rau :coolspeak: .
eu o sa plec in Argentina anul asta,desi nu stiu daca o sa umblu singura dupa ora 22.

Intentionez sa ajung si eu in urmatoarele 12 luni in Buenos Aires (am gasit niste preturi ok la bilete de avion, cu plecare din Cluj/Budapesta sau Bucuresti, in jur de 750 EUR). As vrea sa stau in jur de 1 saptamana. Am insa o singura problema: nu mi-am gasit tovaras de calatorie. Si nici nu cred ca se va intampla asta, intrucat nimeni din anturajul meu nu e interesat de aceasta tara.

#13
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008

View Postadiliki222, on 12th April 2010, 16:19, said:

Intentionez sa ajung si eu in urmatoarele 12 luni in Buenos Aires (am gasit niste preturi ok la bilete de avion, cu plecare din Cluj/Budapesta sau Bucuresti, in jur de 750 EUR). As vrea sa stau in jur de 1 saptamana. Am insa o singura problema: nu mi-am gasit tovaras de calatorie. Si nici nu cred ca se va intampla asta, intrucat nimeni din anturajul meu nu e interesat de aceasta tara.
eu as vrea sa stau o luna,dar intai sa cumpar biletul si apoi mai vedem .
dar de ce stai decat 7 zile?cam putin,sa calatoresti nu stiu cate ore si stai decat atat.
macar zece zile,stiu creste bugetul.

#14
adiliki222

adiliki222

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 596
  • Înscris: 15.12.2009
Pentru cei interesati, exista bilete de avion Bucuresti-Buenos Aires la pretul de 690 EUR, pentru lunile mai & iunie. Biletele sunt vandute de unele agentii ale caror nume nu se pot spune. Pentru mai multe detalii, dati un mesaj privat.

#15
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 18.03.2008
din ce vad momentan despre aceasta tara am dubii privind calitatea serviciilor aeriene si pretul acestora. a postat cineva despre un pass, mai sus. pare singura posibilitate mai ieftina de a zbura in interior. mai stie cineva alte ponturi ?
ms

#16
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008

View Postflc, on 2nd July 2010, 09:57, said:

din ce vad momentan despre aceasta tara am dubii privind calitatea serviciilor aeriene si pretul acestora. a postat cineva despre un pass, mai sus. pare singura posibilitate mai ieftina de a zbura in interior. mai stie cineva alte ponturi ?
ms
pai nu prea sunt multe posibiltati,sa zbori ieftin prin Argentina,din pacate:(.
ai putin timp la dispozitie nu?:(eu spun ca sunt decat cele doua variante,prezentate mai sus ,acel pass sau autobuz:).

#17
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 18.03.2008

View Postmoschino, on 3rd July 2010, 22:41, said:

pai nu prea sunt multe posibiltati,sa zbori ieftin prin Argentina,din pacate:(.
ai putin timp la dispozitie nu?:(eu spun ca sunt decat cele doua variante,prezentate mai sus ,acel pass sau autobuz:).

adevarul e ca la ce distante sunt acolo, preturile sunt ok. timp la dispozitie pt ce anume? inca nu am stabilit nimic, dar as sta am 20 de zile

#18
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
sa vizitezi argentina:)).
o sa stau o luna,o sa aleg varinata autobuz,vreau sa vad toata tara:).
daca o sa gasesc un zbor la pret ok,o sa aleg si avionul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate