Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

tv-uri dubios de ieftine

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Acum e in Carrefour un Samsung de 32 FullHD cu 1499 lei.
Confunzi cu HD Ready ;)

#20
cubbusiness

cubbusiness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 15.11.2006
eu caut o plasma de 42 adica 106 cm si in urma cu 3 saptamani aveau vreo 10 modele pe dwyn, astazi nu mai au decat 2. descrieri la unele tvuri apar la altele nu apar sau apar in engleza sau franceza, ceea ce e aiurea pentru un site care se respecta.
nu prea par profesionisti, nu au si ei un stoc rezonabil sau sa se aprovizioneze cu alte tvuri in momentul in care mai dau din cele de pe stoc ? sau io fi afectat criza financiara.

oftopic- am impresia ca acesta criza financiare e ca gripa aviara.

Edited by cubbusiness, 09 December 2008 - 01:13.


#21
Zonze

Zonze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.04.2006
am dat si eu de superocazii.ro si preturile mi s-au parut cam mari pentru niste refurbished...ex: Samsung le-32A656 costa 2600RON si nou il gasesti la 3000RON si cu un DVD cadou care costa 300RON. In rest modele vechiute, cu foarte putin mai ieftine decat piata....eu zic ca nu prea e afacere

#22
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Asta e teapa pe fata

#23
dbonddental

dbonddental

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 17.11.2006
Aviz amatorilor!
Am incercat si eu cu superocaziile astea: am luat un samsung le 40 a 456 la un pret , am zis eu, bun si m-am bucurat doar pana acasa, cand nu a vrut sa mai functioneze.Am cerut banii inapoi. Daca aveti timp si bani de cheltuit cu aiurea...incercati.Eu m-am lecuit si am cumparat de la Domo un Toshiba mirosind a nou, in cutie, cu 100 ron mai mult.

#24
esilviu2000

esilviu2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 27.01.2007

View Postdbonddental, on 27th February 2009, 16:10, said:

Aviz amatorilor!
Am incercat si eu cu superocaziile astea: am luat un samsung le 40 a 456 la un pret , am zis eu, bun si m-am bucurat doar pana acasa, cand nu a vrut sa mai functioneze.Am cerut banii inapoi. Daca aveti timp si bani de cheltuit cu aiurea...incercati.Eu m-am lecuit si am cumparat de la Domo un Toshiba mirosind a nou, in cutie, cu 100 ron mai mult.

Am patit acelasi lucru - am cumparat vineri seara un TV LCD 32a558 Samsung de pe superocazii.ro si cand am ajuns acasa
a inceput sa aiba probleme. Am dat telefon si ei mi-au spus ca mi-l schimba pe loc, asa ca luni seara am ajuns la ei si intradevar mi l-au schimbat cu unul nou din cutie care pana acum merge perfect. La pret e mai mic cu 35% ca in carrefour
asa ca eu cred ca am facut o afacere buna chiar daca astea sunt produse care au fost reambalate dupa ce au fost expuse prin supermarketuri.

#25
DjBlade150

DjBlade150

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 15.05.2005
Cat despre firma dwyn sau magazinul dwyn este o mare tzeapa. Nu stiu de unde sunt aduse sau cum sunt facute. preturile sunt mici dar calitatea si mai slaba. EU mi-am luat un LCD de acolo si a mers doar 2 saptamani. Si cand eram in asteptare sa il las la service. m-am speriat cand am vazut ca au m-ai venit inca 6 clienti cu aceeasi problema la LCD-uri. Pur si simplu numai mergeau. Feriti-va de dwyn.ro sau vreautv.ro. Luatzi-va un LCD cat mai oke ca firma si de la un magazin de incredere. Daca aveau o calitata ridicata, nu aveau motive sa aiba preturile astea, chiar daca le importau de afara le puneau un pretz relativ mai mare, putin sub pretul de piata ca sa aiba un profit cat mai oke, dar sunt slab calitativ.

#26
Willigut

Willigut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 19.10.2009
De multe ori, "refurbished" au probleme ascunse, componente active prost prinse pe radiator, ciudatenii de soft, risti sa dai banii pe apa Dambovitei, plus nervi, explicatii la service, banuieli din partea lor.NU se merita.Vorba omului "ce e nou, e nou!"

#27
bubulinu11

bubulinu11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 19.08.2007
Mi-am achizitionat si eu un Led Samsung 37d5500
eu sunt foarte multumit deocamdata
au fost foarte promti avand in vedere ca sunt din Maramures , am comandat la 16:35 si a doua zi la 14 era la usa mea.
desi este mai ieftin cu vreo 300 de lei fata de magazinele mari , pare totul nou
sa speram ca nu vor fi probleme

#28
ar_florin

ar_florin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 23.05.2007
Salutare. Feriti-va sa cumparati de pe site-ul superocazii. Eu am cumparat in 03.04.2013 un Samsung UE32EH5300 care era cu 1300 lei. Pretul era putin mai bun decat in alte magazine. Nu era specificat niciunde pe el ca este open box doar ca ambalajul era intr-o stare destul de proasta, se vedea ca a fost deschis, televizorul nu mai avea pe rama folia de protectie, era pus direct in cutie fara acea folie buretata care este pe el, lipsea o parte din ampora care-l fixa bine in cutie. Pe rama erau prezente o gramada de zgarieturi destul de pronuntate. In primele zile nu am observat ca avea 2 dungi verticale de culoare mai deschisa cu o latime de aprox 10 cm fiecare si imaginea palpaia, ca si cum se vedea cu ochiul liber refresh-ul. La 5 zile am hotarat sa-l trimit inapoi specificandu-le sa imi trimita un tv nou si fara nici cea mai mica problema. M-au sunat sa ma anunte ca niciunul din tv acelasi model nu sunt impecabile si ca imi vor returna banii. Asa ca am ramas cu 30 ron platiti pe transport. nu va uitati la 100-200 lei ca e mai ieftin. Pe acest site veti gasi doar produse refuzate de cumparatori din alte tari sau trimise retur pe service. Nici vorba de factory refurbished. De ex tv-ul ce l-am cumparat avea inca pe cutie eticheta unui curier din ungaria, cu numele, prenumele si adresa cumparatorului, deci nu sunt din Germania cum se lauda ei.

Edited by ar_florin, 13 April 2013 - 10:42.


#29
AlexCristi1234

AlexCristi1234

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.02.2018
Eu va descriu experienta mea, neplacuta, cu acest magazin. Am achizitionat un televizor, am achitat 350+20 ron transport. Cand l-am primit - surpriza: televizorul defect, are ditamai dungile pe mijlocul ecranului, iar dvd-ul cu care este "inzestrat" nu functioneaza de niciun fel. Am sunat, mi-au spus ca-mi vor trmite altul... 4 zile mai tarziu - nimic. Sun din nou, aceleasi promisiuni. trec 5 zile.....tot nimic. Diferenta este ca acum nu-mi mai raspund la telefon. asadar ATENTIE MARE, este riscul dvs. pentru a nu va expune - parerea mea sincera - este sa mai scoateti din buzunar 50-100 lei si sa va cumparati produsele de pe site-uri consacrate. Acum am formulat plangere la ANPC si dupa ce primesc raspuns sunt hotarat sa-i reclam la toate forurile competente, pentru ca, din puctul meu de vedere sunt neseriosi (TEPARI). Va tin la curent. Ganduri bune!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate