Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

tv-uri dubios de ieftine

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
outlaw21

outlaw21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.09.2006
site-ul SUPEROCAZII.RO vinde televizoare lcd in speta marca Samsung la jumatate de pret cu care l-ai gasi in magazin, ei zic ca tv-urile/monitoarele provin din solduri, epuizari de stocuri sau retururi de magazin si ca sunt importate din alte tari.  Daca a cumparat cineva de la ei sa ne spuna si noua in ce stare era tv -ul, si cum merge desi daca au fost depanate oricand se putea schimba o piesa care se stie ca merge cateva luni dupa care te intorci cu el la magazinul sh...am patito de n ori cu monitoare. Totusi au garantie 2 ani dar nu international ci la ei...curios.   Si m-am uitat pe okazii. ro ce calificative au si nu m-am putut orienta pentru ca sunt prea multe pozitive peste negative.   Am mai vazut forumuri despore asta dar nu s-a raspuns concret. SO ANY INFORMATION WILL BE APRECIATED!

#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Nu sint second hand, sint factory refusbished. Asta inseamna ca au fost returnate in 30 de zile de la cumparare, verificate si, eventual, reparate de fabrica, apoi repuse la vinzare. Este perfect normal si legal. Produsele sint perfect functionale, nu au nici un defect.
Un prieten si-a luat o plasma (nu mai stiu exact modelul), este foarte buna. Deja string bani sa-mi iau si eu unul, mai ieftinea..
Mai exista si alte site-uri de gen.

#3
outlaw21

outlaw21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.09.2006
merci de raspuns, sper ca nu esti angajat al firmei lor :P mai stii cumva site-uri de acest gen? ca sunt in cautarea unui lcd in speta pentru x360 si am bugetul limitat

#4
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
NU, nu sint angajat, stai calm.
Dar, cum ziceam, vreau si eu ceva ieftin, iar prietenul asta chiar si-a luat de la ei !!
Am zis "mai exista"... in sepranta ca chiar mai exista. Dar am cautat nitel aseara pe gugle si nu prea am gasit. Majoritatea vindeau calculatoare, citiva monitoare... dar TV nimeni !! Poate, totusi, mai stie altcineva asemena site-uri/firme....

#5
CLAXON

CLAXON

    din Republica Bananiera Romania

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 07.04.2006
ar fi interesant de stiut daca pe ambalajul in care vine produsul scrie "Refurbished"/"Factory Refurbished"

#6
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Da-le un telefon, daca esti interesat. Eu asa o sa fac. Da' nu chiar acum, peste citeva luni :P
Oricum, din partea mea poate sa-mi dea o cutie de carton curata, fara nimic scris. Daca-mi da garantie (si cica au 1-2 ani garantie), nu ma intereseaza !!

#7
outlaw21

outlaw21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.09.2006
am sunat. nu au avut tv ul care ma interesa si care figureaza pe site. au unul la 1550 ron un samsung le32s86 ( o are cineva? e bun pentru xbox 360?) si am intrebat mai pe romaneste ce defecte prezinta monitorul si m-au luat ca in general au cate o zgarietura pe carcasa si nici intrun caz pe display, cu depanarea am uitat sa intreb. dupa specs e chiar fain lcd ul si daca ar fi vorba doar de o zgarietura banal pe carcasa ar fii prea frumos sa fie adevarat. dar cred ca plasez comanda si vb dupa :worthy:  plz god dont make me poor and a loser at a same time :D

factory refurbished? nu cred ca se ocupa samsungul cu asa ceva. desi ar fii frumos, ma enerveaza la culme ca nu te poti orienta prea mult la lucruri de genul . Google ul e obosit si el saracu si nu-i nici el cuta pandorei

#8
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Intreaba si daca poti sa deschizi pachetul la curier INAINTE de plata. Si poti sa-l refuzi (cred ca platesti o taxa de vreo 15-17 lei).
Oricum, eu o sa ma duc direct la Bucuresti, sa-l vad....
Ce ineamna "bun pentru xbox" ?! Da, e bun,  este hd ready (1300x700 or something), are un prieten si PS3 se vede brici pe el.

#9
outlaw21

outlaw21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.09.2006

View Postqueensoft, on Oct 2 2008, 12:03, said:

Intreaba si daca poti sa deschizi pachetul la curier INAINTE de plata. Si poti sa-l refuzi (cred ca platesti o taxa de vreo 15-17 lei).
Oricum, eu o sa ma duc direct la Bucuresti, sa-l vad....
Ce ineamna "bun pentru xbox" ?! Da, e bun,  este hd ready (1300x700 or something), are un prieten si PS3 se vede brici pe el.


pai m-am exprimat gresit. x360 merge pe orice tv, eu ma refeream daca scoate calitate superioara, fara ghosting, backlight bleeding smdp. da pai voi ruga sa specifice la courierat pentru optiunea desfacere pachet si poate ii dau la om ceva maruntis in plus sa-i fac si un test. orcum datele de livrare vor fi de la firma si nu-l las sa iasa de pe poarta pana nu vad ca tv-ul functineaza la parametrii corecti :P.   E trist ca unii dintre noi romani trebuie sa ne gasim alternative si sa ne omoaram nervii in loc sa cumparam un tv sau orice altceva  nou si bun de ex ''cand am timp il iau'' nu cand am bani il voi lua'' ...asta e

#10
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Chiar nu mai stie nimeni siteuri de TV LCD refusbished ?!

#11
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Am mai gasit un site "suspect". Dar nu scrie nicaieri ca ar fi resurbished, sint doar foart ieftine:
http://www.dwyn.ro/s...1_hd-128-0.html - 1.250,00 lei
http://www.price.ro/...32t51_19755.htm - 3,999.98 LEI
Miine o sa le dau un telefon, sa vad cum sta treaba.

#12
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Chestia e ca de fapt preturile gasite de voi pt le32s86 si pt le32t51 sunt preturile reale, chiar daca par mici. Astea sunt modele vechi si chiar atita costa. Uitati-va putin prin magazine sa vedeti cit s-au ieftinit. Al meu Samsung LE32R81 de la 2600 lei a ajuns 1900 lei. Acum e in Carrefour un Samsung de 32 FullHD cu 1499 lei. Asa ca, mai bine le luati din magazin, ca sunt tot asa ieftine.
Cel putin le32t51 e un model vechi rau de tot, vad ca sunt site-uri care afiseaza si 3999 lei, dar informatia nu e reala. In primul rind ca stocul e 0 si trebuie sa fii prost sa dai mai mult de 1000 de lei pe o asemenea rabla.

#13
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Mersi de lamurire !!!!! Habar aveam ca-s modele vechi.
Si da, am patit-o cu price.ro, cautam un nenorocit de cablu (eSATA-SATA), am gasit la vreo 8 firme, am sunat la 6-7, nu aveau pe stoc. Desi pe site-ul lor oficiala aprea "in stoc" !!!
Sper sa mai fii pe aici si la anul, cind mi-oi lua si eu un lcd din asta !!!

#14
outlaw21

outlaw21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.09.2006

View Postqueensoft, on Oct 6 2008, 20:17, said:

Am mai gasit un site "suspect". Dar nu scrie nicaieri ca ar fi resurbished, sint doar foart ieftine:
http://www.dwyn.ro/s...1_hd-128-0.html - 1.250,00 lei
http://www.price.ro/...32t51_19755.htm - 3,999.98 LEI
Miine o sa le dau un telefon, sa vad cum sta treaba.


dupa lungi cautari am dat si eu de dwyn.ro si mi-am luat Samsungul le-32m71. Tv ul l-au trimis deja in ziua a doua dar sa nu-ti spun cat a costat trasnportul. Deocamdata sunt multumit de el, baiatul cu care faci tranzactia e ok, initial tv ul nu avea decat suport de perete dar am zic ca asa nu-mi trebuie si mi-a facut rost de picior pt masa si chestia e ca era noua si aia. Deci tv-ul este nou, nezgariat sau refurbished cum gasesti pe alte site uri. Sa speram ca nu voi trebui sa folosesc garantia.

#15
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Cit ai dat pe el? Pretul variaza intre 1500 (superocazii) - 2300 - 5500 (price.ro) ?
Pe dwyn nu-l gasesc.
Cit a costat transportul?! 16 lei + 1 leu/kilogram (sau cit scrie acolo pe site....), are vreo 10-20 de kilograme ?!

#16
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Tocmai am aflat ca si-a luat un prieten, se la superocazii, Samsung LE32 R88, acum vreo 6 luni, a avut defect (constatat in magazin, NU a fost ascuns de catre agnajat) butoanele de volum/program de pe televizor (merge perfect din telecomanda), a primit reducere, pe linga pret, inca 50 de lei.

Edited by queensoft, 09 October 2008 - 15:26.


#17
sharkybv

sharkybv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 12.05.2008
Numai in Romania poti intilnii astfel de lucruri ... preturile afisate mai sus ... nu sunt mari ... sunt chiar foarte mari

Scump domnu' scump ... dincolo e mai ieftin

in Cypru de exemplu gasesti la preturi mai mici monitoare sau TV ultimele modele (am inteles ca in Grecia e mai ieftin ca aici)........................ deci !!!!!!! (ma rog aici TVA e 15% ... si nu mai sunt alte TAXE ca in RO)

#18
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Asa, si?!
In Asia cica sint discuri DVD super ieftine. Numai ca:
1. nu merg in romania, chestia aia cu zona
2. vaporu te costa mai mult decit costa la noi acelasi DVD.
Sa ma duc pina in Cipru sa iau mai ieftin? Drumul cine-l plateste?! Sau da-ne ceva site-uri care trimit si la noi si pret+transport = super mic !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate