Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

boot_project si yahoo messenger

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001
Userul asta mic "boot_project" a incercat sa-mi trimita de 4 ori un fisier prin yahoo.. vedeti poza. Pe unul dintre ele l-am dld, apoi a deschis fereastra din stanga jos (cu 2 de "!").

A incercat sa incare un imviroment, l-a descarcat... a dat ceva mesaje, dar nu am fost atent (adica ctrl+alt+del si end task la yahoo  :? )(cifre/litere aiurea, pentru mine).

Apoi yahoo s-a deconectat. La reconectare am avut un offline, pe care nu l-am salvat din pacate.

Ce parere aveti? Asta e virusul ala despre care s-a scris ca se raspandeste prin yahoo, dar ca are nevoie de un program deja instalat pe calc care ii trimite mesajele?

PS: Copie de pe chip.ro

Edited by Andrei, 06 January 2005 - 16:31.


#2
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001
Update: am uitat sa zic ca incearca sa ia fisierele sharuite de yahoo. Daca stau coenctat pe invizible nu-mi da nici un emsaj, daca stau pe normal imi da cateva din alea cum arata oza, apoi scrie de 2 ori ca "you have been disconected by yahoo" si se deconecteaza yahoo.

Concluzie: eu nu mai pot sa stau pe "available" in yahoo???
PS2: l-am scos de la ignore... curiozitatea era prea mare...

Edited by Andrei, 06 January 2005 - 16:49.


#3
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001
A fost o mica eroare si am uplodat acelasi fisier de 2 ori.

prima poza: boot_project_mic.JPG

a doua: files_mic.JPG

#4
bgdftw

bgdftw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 21.06.2004
parerea mea? treci pe trillian  :worthy: e mult mai sigur. o sa dureze ceva pana te obisnuiesti dar o sa vezi diferenta.  :console:

#5
StormRider

StormRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 22.01.2005
Exista yahoo booters, programele facute pt a exploata gaura in sistem creata de yahoo mess.Din cate stiu eu nu s-a gasit nimeni...sau cel putin nu am auzit de nimeni care sa fi putut exploata gaura asta.Programele astea sunt facute pt a trimite mesaje ,pt ati face tie flood cu scopul de a te enerva sau de a-ti bloca calculatorul adica sa te faca sa dai restart. Am incercat si eu diverse programe de acest gen dar multe nu au mers...nu vroiam sa fac rau cuiva ci doar sa vad dc merg. In principiu  iti fac flood si atat, dar exista si posibilitatea ca cineva sa iti poata exploata gura din sistem facuta de yahoo mess. dar repet eu nu am auzit pe nimeni sa poata faca chestia asta prin yahoo mees.Desi la capitolul IT se paoate face orice, nimic nu e imposibil...doar putin probabil...asa ca think twice inainte de a face ceva. O solutie ar fi sa pui mana pe o carte serioasa de windows si sa citesti despre diversele servicii standard folosite de calc tau pt a accesa internetul iar apoi dc gasesti ceva in neregula la calc tau ia de pe net spyboot search and distroy impotriva spyware un firewall bun spre exemplu sygate, dar cu toate astea dc cineva e indeajuns de destept sa iti treaca de firewall e si indeajuns de destept si sa faca sa nu iti apara programul cand dai tu ctrl+alt+del
Cea mai buna solutie instaleaza si invata linux si nu o sa mai ai probleme de securitate :P

P.S.  Ai firewall nu?

#6
StormRider

StormRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 22.01.2005
Iar faza ca ti-a trimis un virus sau ce am vazut eu in screen shooturile tale cred ca e vrajeala...nu ti-a trimis virus ti-a scris asta probabil doar sa te sperie ....parerea mea . ca dc iti trimitea virus nu iti zicea cum scrie la tine acolo file:Virus. Cred ca cineva are ceva cu tine si incearca sa te sperie ,parerea mea. Asa si eu pot sa scriu ceva de genu' *345687($456935#34#4%^63  intr-un fisier si sa ti-l trimit si sa zic ca e virus  :)

#7
StormRider

StormRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 22.01.2005
Si solutia chiar cea mai simpla...oare de ce nu m-am gadit pana acum...APASA CANCEL  CAND MAI PRIMESTI ASA CEVA      :cursing:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate