Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Fitness, aerobic

- - - - -
  • Please log in to reply
414 replies to this topic

#37
bigsmasher

bigsmasher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 07.12.2004
ninja.. cate pachete vrei sa iti dau ?? :) stiu k nu iti da nimeni.. dar totushi nu e imposibil sa faci rost de asa ceva..

#38
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004

bigsmasher, on Jan 7 2005, 16:38, said:

Necronomikon ai facut de performantza?  da stiu ca trebuie sa ai rabdare si sa te dedici intr`un fel.. dar eu acum sunt a 12-a si trebuie sa ma apuc de invatzat pentru admitere.. so.. cred k o sa o las mai moale cu sala.. nu prea vreau.. dar am timp sa recuperez la vara/toamna.. macar sa invatz acum sa nu ratez chestia asta k dupa aia..  :death:

<{POST_SNAPBACK}>


Am facut de "performanta" in sensul ca am facut pentru mine dar m-am tinut tare de antrenament mai mult de 1 an. Mai facusem vreo 2 ani si ceva inainte dar fara sa fiu informat si in perioada aia n-am avut nici un progres.
In anul ala cand am tras tare, faceam 4 antrenamente de cate 2-2.5 ore, pe saptamana. Cu foarte rare ocazii saream peste antrenamente. Mancam mult si dormeam mult. Dupa aia m-am angajat si n-am mai avut timp.

Eu zic ca daca esti student, poti sa-ti faci timp ca sa tragi bine.

Ninja, on Jan 9 2005, 22:52, said:

Nu prea iti mai da nimeni fara reteta.

<{POST_SNAPBACK}>


Hai nu zau?  :D Parca pana acum se dadeau fara reteta...

#39
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 07.12.2002
Da, pina a murit ala. Acum nu-ti mai da nimeni. Poate vreo folie. Daca mergi pe la vreo 100 de farmacii... Oricum e depasit, e de cind era mama in facultate. Si btw, sint si eu in domeniu si am acces la chestii mult mai puternice si periculoase, biohazard, etc  :naughty:

#40
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Da mei, oficial e interzis sa ti-l vanda fara reteta. Dar stii bine ca se poate face rost de retete.

#41
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
ninja are dreptate, sunt chestii mult mai performante pe PIATA nu in farmacii. ce ti-e si cu informarea asta...
bigsmasher....tu tine-te de antrenamente, du-te la getfit.ro/forum si ia-i pe aia la intrebari de genul de unde fac rost de naposim sa vezi ce repede zbori....

#42
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Bai, ce mai, ideea e ca steroizii anabolizanti / hormonii si alte dracii d-astea nu-s bune deloc pt organism, mai ales CAND NU LE IEI SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA!!!

#43
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
Evident, intrebarea nu a fost pusa de unul care a luat o gama larga de suplimente in ani buni de antrenamente serioase ci de un pustani care s-a plictisit dupa 12 sedinte de sala si care vrea rezultate instant.

#44
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Evident... Dar cum am tot spus, aici trebuie sa ai mare rabdare si sa te astepti la rezultate dupa luni si ani de zile de antrenament. Degeaba mergi 3 saptamani la sala si te astepti sa se puna muschiu' pe tine.

#45
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
@evilone: "antrenament anaerob (greutati, tractiuni etc)" adica greutati si tractiuni intr-un mediu lipsit de aer. In vid este bine?

Am si eu o intrebare: de ce faceti asa ceva? La ce va ajuta faptul ca sunteti mai musculosi (muschi dobanditi artificial), sau ca bagati in voi mizerii de prafuri si alifii sa vi se mai umfle putin muschii? Sa cuceriti "femeile" (ati observat ghilimelele...)? Luati bataie in mod constant de la baietii de cartier? Puteti face voi 10 ani de sala, ca vine nea Marinel care a ridicat toata viata lui butelii pe umar si va "sparge"! Eu nu inteleg chestia asta... Este o moda? Eu am 100 de kile si ma simt ok in grasimea mea (psihologic vorbind).

#46
bigsmasher

bigsmasher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 07.12.2004

Africanul, on Jan 13 2005, 10:24, said:

@evilone: "antrenament anaerob (greutati, tractiuni etc)" adica greutati si tractiuni intr-un mediu lipsit de aer. In vid este bine?

Am si eu o intrebare: de ce faceti asa ceva? La ce va ajuta faptul ca sunteti mai musculosi (muschi dobanditi artificial), sau ca bagati in voi mizerii de prafuri si alifii sa vi se mai umfle putin muschii? Sa cuceriti "femeile" (ati observat ghilimelele...)? Luati bataie in mod constant de la baietii de cartier? Puteti face voi 10 ani de sala, ca vine nea Marinel care a ridicat toata viata lui butelii pe umar si va "sparge"! Eu nu inteleg chestia asta... Este o moda? Eu am 100 de kile si ma simt ok in grasimea mea (psihologic vorbind).

<{POST_SNAPBACK}>


unii nu au deja grasimile de care zici tu.. incearca as mai puna ceva pe ei

#47
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
@africanu: Aici e diferenta de conceptii; tie iti plac alea 100 de kile cu grasime la max....eu as vrea un 90 dar numai muschi. Si in nici un caz nu fac asta ca sa bat oameni (eram mai violent inainte).

#48
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Bodybuilding-ul se face din multe motive.
- Ca sa arati bine (ce-i rau in asta?)
- Ca sa fii mai sanatos (de cand am tras prima oara de fiare n-am mai avut probleme de sanatate, nici macar o greatza, cel mult racesc din cand in cand pt ca beau rece)
- Ca sa-ti creasca increderea in sine (la mine a fost o chestie importanta asta, pt ca nu-mi placea cum aratam inainte si eram destul de timid)
- Ca sa fii mai atractiv pt sexul feminin (da, ajuta mult asta; inainte eram slabanog, dupa, mi-au spus multe femei ca arat mai "barbat")

Si probabil ca mai sunt multe motive.

Acum eu nu mai trag de fiare decat cel mult de 2 ori pe saptamana, cate o sedinta scurta. Fac doar pentru mentinere. Am ajuns la o greutate foarte ok pt inaltimea mea si vreau sa raman aici. Din pacate nu mai am timpul pe care il aveam atunci si sunt prea obosit ca sa trag tare atunci cand vin de la servici.

#49
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002

Africanul, on Jan 13 2005, 10:24, said:

Am si eu o intrebare: de ce faceti asa ceva? La ce va ajuta faptul ca sunteti mai musculosi (muschi dobanditi artificial), sau ca bagati in voi mizerii de prafuri si alifii sa vi se mai umfle putin muschii? Sa cuceriti "femeile" (ati observat ghilimelele...)? Luati bataie in mod constant de la baietii de cartier? Puteti face voi 10 ani de sala, ca vine nea Marinel care a ridicat toata viata lui butelii pe umar si va "sparge"! Eu nu inteleg chestia asta... Este o moda? Eu am 100 de kile si ma simt ok in grasimea mea (psihologic vorbind).

<{POST_SNAPBACK}>


si care ar fi modul natural de a "dobandi" muschi, daca nu prin sport? poate ne explici tu, ca vad ca te pricepi.

alifie ti-oi baga tu-n dos ca sa alunece bine (in sens invers) mai stiu eu ce :puke:

nu stiu daca ai observat, dar femeile (alea adevarate) nu sunt deloc atrase de aia care apar pe la concursuri (PRO). "idealul" e undeva mult mai "cuminte", si seamana cu fizicul unui stripper, care, ghici ce face? culturism! evident ca la alt nivel.

culturismul nu este un sport pentru forta (vezi powerlifting) sau bataie (arte martiale). este mai mult un stil de viata.

daca nu intelegi si nu te intereseaza, ce cauti p-aici? observ ca este o moda sa te bagi ca musca-n... :puke:

#50
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
@brandonel: m-ai spart! Tu ai citit ce-ai scris? Chiar asa de amarat esti de nu se uita nici o ochelarista buboasa la tine?
Femei "adevarate" care sunt atrase de... muschi!  :w00t:

Sorry! Acum m-am uitat cati ani ai. Te inteleg...

Edited by Africanul, 13 January 2005 - 18:10.


#51
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
femeile sunt atrase de un fizic, PORCULE, nu de muschi! poti sa ai toti muschii din lume, daca esti un porc gras, degeaba, n-o sa se uite nici femeia de servici la tine.

#52
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

Africanul, on Jan 14 2005, 01:09, said:

@brandonel: m-ai spart! Tu ai citit ce-ai scris? Chiar asa de amarat esti de nu se uita nici o ochelarista buboasa la tine?
Femei "adevarate" care sunt atrase de... muschi!  :w00t:

Sorry! Acum m-am uitat cati ani ai. Te inteleg...

<{POST_SNAPBACK}>


nu-i de-ajuns ca are bube , tre' sa mai fie si ochelarista.    :coolspeak: ...am ras de m-am spart

#53
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
@toyomi:
nu te baga te rog... lasa-i sa continue.. ca sper ca mai este loc de ... amuzament total... si eu am ras de m-am spart...

si poate asa aflam si noi mai bine de ce suntem magnetizate? muschi, fizic, creier, intelijentza, muschi, grasime... etc

:vampire:

#54
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

Lady_in_Red, on Jan 14 2005, 01:35, said:

@toyomi:
nu te baga te rog... lasa-i sa continue.. ca sper ca mai este loc de ... amuzament total... si eu am ras de m-am spart...

si poate asa aflam si noi mai bine de ce suntem magnetizate? muschi, fizic, creier, intelijentza, muschi, grasime... etc

:vampire:

<{POST_SNAPBACK}>



eu de inteligenta  ,penis si grasime.... :coolspeak:

tu ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate