Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Euro Disney Paris

- - - - -
  • Please log in to reply
823 replies to this topic

#811
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,077
  • Înscris: 20.12.2007
Daca schimbi browserul ai aceasi problema ?

#812
iseteqiube

iseteqiube

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 22.09.2011
Da, am incercat pe mai multe PC-uri, pe telefon, pe mai multe browsere ...

#813
lacustamarian

lacustamarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 15.12.2006

View Postiseteqiube, on 07 februarie 2020 - 10:14, said:

Salut!
In urma cu 2 zile am cumparat, direct de pe site-ul lor, un pachet pt cazare (2 nopti cazare, tickete pt 3 zile in ambele parcuri), pentru inceputul lunii Mai. Este de fapt o rezervare (si nu cumparare efectiv), pentru ca ti se ofera posibilitatea de a plati rezervarea (~20% din pret) pe loc, urmand ca in decurs de 30 zile sa platesti si restul. Am platit rezervarea, mi-au trimis 2 mailuri, receipt notification si Your confirmation letter for booking.
In "confirmation letter for booking", in legatura cu plata restului sunt 2 informatii: in prima zice sa intru pe site-ul lor (For deposit payments, sign in on "My account", then "My Bookings" in order to pay the balance or contact us on 33 1 60 30 60 53*.) iar alternativa ar fi un transfer bancar in contul lor.

Problema mea este ca, atunci cand intru pe site-ul lor, desi gasesc rezervarea in "My Bookings", nu reusesc sa accesez rezervarea (in dreptul rezervarii imi apare un buton More Details, dar cand apas pe butonul asta dispare pagina cu rezervarea si-mi apare una empty [sunt doar meniurile din site] in loc sa-mi ofere posibilitatea de a plati restul pt pachet [cel putin asta ar fi asteptarea mea - "Review your booking details and complete payment if necessary for your current trip to Disneyland® Paris."]).

A mai intampinat cineva problema? Si daca da, care a fost rezolvarea? As vrea sa evit sa-i sun (suportul online este inexistent!!!) sau sa fac transfer bancar.
si la mine e la fel. Si eu voiam azi sa platesc restul
merge prost site-ul lor. Am mai intampinat erori de accesare. Isi revine. Incercam mai tarziu Posted Image

#814
iseteqiube

iseteqiube

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 22.09.2011
@lacustamarian Ai reusit sa platesti restul? La mine tot nu apare rezervarea sa pot face plata.

#815
lacustamarian

lacustamarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 15.12.2006

View Postiseteqiube, on 11 februarie 2020 - 08:00, said:

@lacustamarian Ai reusit sa platesti restul? La mine tot nu apare rezervarea sa pot face plata.
da, vineri dupa amiaza am reusit. Apoi iar dadea eroare, nu am mai reusit sa ma loghez de atunci
Nu am primit vreo confirmare sau ceva pe mail, in cont apare in schimb "confirmata" rezervarea. Cred ca inainte nu scria asta

#816
asddd1000

asddd1000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 14.05.2015
Buna ziua,
Suntem la Paris peste cateva zile si avem rezervata o zi si pentru Disney. Suntem cu copii, cel mare are 13 ani, iar cel mic 4.
As avea cateva intrebari:
1. Pentru o singura zi este este suficent un park sau pot intra si doua? Eu ma gandeam la un singur parc nefiind suficient timp.
La ce ora ar trebui sa fim acolo (ideal)?

2. Avem un apartament pe AirBnb la adresa 35 Rue Charles Floquet Rueil-Malmaison, Île-de-France, France
Care este cea mai eficienta metoda de a ajunge la Disneyland?
Google imi arata cu autobuz apoi RER A pana la Chessy. Dureaza 1h23min.
Chessy este in zona 5 deci abonamentul saptamanal de 22Eur/Pers este suficient. Corect?

Multumesc

#817
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,623
  • Înscris: 12.12.2006
La 1 ti-am raspuns in subiectul celalalt, calculati sa fiti acolo cu jumatate de ora inainte de deschiderea parcului.

Nu cred ca aveti o varianta mai buna de ajuns decat RER A.

Cred ca parcul principal e suficient pentru o singura zi. In plus o buna parte din celalalt parc este in reamenajare iar mersul dintr-un parc on altul si inapoi consuma timp. Incercatibsa stati pana la ora de inchidere cand este spectacolul de artificii in fata castelului.

Recomand instalarea aplicatiei oriciale pentru a vedea orele la care sunt show-rile si timpii de asteptare la atractii. Nu strica sa va uitati de acasa pe planul parcului si pe atractii ca sa va orientati mai usor la fata locului.

Edited by mdt, 11 April 2022 - 09:47.


#818
asddd1000

asddd1000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 14.05.2015
Multumesc pentru raspuns.

#819
mparvu

mparvu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 27.01.2013
Buna,

urmeaza sa ajungem la disney in curand. O intrebare legata de transportul de la aeroportul charles de gaulle la parc , pentru 3 persoane nu iesi, ca bani, aproximativ la fel cu uberul ? A luat cineva uberul ? cat a costat ? cat timp se face ?


Multumesc

#820
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,623
  • Înscris: 12.12.2006
Noi am luat transfer privat, ca timp se face cam o ora, depinde de trafic. Ne-a costat 70 euro anul trecut, pt patru persoane. Acum poate o fi mai mult pt ca a crescut pretul benzinei :(.Nu poti face o simulare in aplicatia Uber ca sa vezi cat ar costa?

Mai exista si autobuzele Magic Shuttle https://magicalshutt...gaulle-shuttle/ pe care le-am folosit cand am fost doar 1 adult si 1 copil.

Edited by mdt, 18 June 2022 - 23:25.


#821
dani20072008

dani20072008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.05.2008
Buna,
In data de 13.06.22 am platit 56 euro pentru 2 Adulți si un copil la Magic Shuttle pe traseul Charles De Gaulle (CDG) - Campanile Val de France iar la întoarcere am luat Uber ai am platit 53,64 euro, la ora 07:30, prețul este influențat si de cerere la Uber.

Edited by dani20072008, 28 June 2022 - 07:20.


#822
mparvu

mparvu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 27.01.2013
Hello,

in iunie am fost si eu la disney, cateva detalii poate pot ajuta:

- am zburat cu blueair pe Charles De Gaulle (CDG) T3. Totul a decurs bine. Am luat uberu de la aeroport pana la Disney's Hotel Cheyenne. Am dat undeva pana in 65 Eur, luat intr-o zi de luni pe la 10:00 ( scriu ziua si ora pentru ca pretul variaza in functie de cerere ). Deci, eu zic ca merita luat uberul mai ales daca sunt mai multe persoane. Confort mult mai mare si diferenta de pret minima.
- am stat la Disney's Hotel Cheyenne .  As zice ca e decent, e interesant cum au facut decorul in exterior, in camera destul de basic. Tinand cont ca esti toata ziua in parc, e un loc ok pentru dormit si atat. E apoape de parc desi nu am mers pe jos. Vine la fiecare 10 min un autobuz si te duce in parc.
- Am luat cazare si intrare in parc. 2 nopti cazare si intrare in parc pentru 3 zile. Din cate am inteles eu, iesi mai bine daca iei asa.
- Am luat si mic dejun in momentul in care am rezervat. Eu zic ca nu merita sa luati mic dejun...si asta nu doar la restaurantul hotelului asta , pentru toate hotelurile as putea zice. De ce ? Pentru ca mic dejunul e peste tot plin de junk food ( multa patiserie, cartofi prajiti ... prostii din astea , legume f putine spre deloc). Si am fost inclusiv la un mic dejun in parc la restaurantul cu personaje tematice ( cel mai bine cotat din cate am vazut), pentru care am platit in plus chit ca platisem deja la hotelul in care stateam si mancarea era aceeasi..adica junk, nesataoasa. Recomand sa nu va luati mic dejun cand rezervati hotelul si sa mancati la intrare in parc pe langa gara , spre exemplu la Pret A Manger ... ca bani posibil sa iesiti tot acolo, dar mancati mai bine si e mai putina aglomeratie.
- Daca mic dejunul nu il recomand, pentru cina recomand restaurantele lor, cel putin unde am fost eu: Chuck Wagon Cafe ( e cel de la hotelul Cheyenne) si Restaurant Agrabah Café din parc. Mancarea f buna si fresh. E bufet..deci mananci ce si cat vrei. Atentie mare cu rezervarile, descarcati aplicatia Disney si faceti rezervare din timp...inteleg ca pt cei care rezerva hotel direct la ei pot face rezervare inaintea celor care nu stau in hotelurile disney. Cand zic din timp...cu cat mai multe luni inainte . Daca nu ati facut, faceti refresh in fiecare zi...se mai elibereaza locuri..dar nu e o garantie ca o sa fie fix acolo unde vreti ( mai ales la cele din parc).
- Cand luati cazare direct la ei, beneficiati si ca puteti intra mai devreme cu o ora in parc. Noi pt ca nu suntem matinali nu am fost, dar cred ca te ajuta.
- 3 zile eu zic a ca e suficient pentru ambele parcuri chiar daca e aglomeratie. Asta e si motivul pentru care nu cred ca merita sa platiti pt fast pass-uri daca stati mai mult. Pentru o zi, daca e aglomeratie mare, poate ca merita.

#823
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,623
  • Înscris: 12.12.2006
Multumesc pentru relatare, e binevenita!

Micul dejun si cina erau din nou bufet? Cand am fost in iunie 2021 toate restaurantele tip bufet erau cu servire la masa… Sper ca si-au revenit intre timp.

Ah, acum vad ca ai scris ca cinele sunt bufet. Probabil si micul dejun si-o fi revenit.

Nu era Pret a manger cand am fost eu. E o aditie binevenita.

Mda, din pacate vest europenii nu au obiceiul asta, de a manca legume crude la micul dejun. Mi-a spus o data gazda de la o pensiune din Austria ca le introdusese special pt est europeni si asiatici (pusese si el niste amarati de ardei taiati marunt si felii de castraveti).

Cate persoane (pasageri) ati fost in Uber pt 65 euro? M-ar interesa daca e Uber normal sau microbuz la banii astia.

Multumesc!

Edited by mdt, 09 August 2022 - 21:42.


#824
mparvu

mparvu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 27.01.2013

View Postmdt, on 09 august 2022 - 21:35, said:

Multumesc pentru relatare, e binevenita!

Micul dejun si cina erau din nou bufet? Cand am fost in iunie 2021 toate restaurantele tip bufet erau cu servire la masa… Sper ca si-au revenit intre timp.

Ah, acum vad ca ai scris ca cinele sunt bufet. Probabil si micul dejun si-o fi revenit.

Nu era Pret a manger cand am fost eu. E o aditie binevenita.

Mda, din pacate vest europenii nu au obiceiul asta, de a manca legume crude la micul dejun. Mi-a spus o data gazda de la o pensiune din Austria ca le introdusese special pt est europeni si asiatici (pusese si el niste amarati de ardei taiati marunt si felii de castraveti).

Cate persoane (pasageri) ati fost in Uber pt 65 euro? M-ar interesa daca e Uber normal sau microbuz la banii astia.

Multumesc!

Bufet si la mic dejun si la cina. Te serveai singur.
Legat de uber, 2 adulti si un copil si ca bagaje unul mare , unul mic si doua rucsace . Uber normal a fost si ar mai fi ceva aici, cand am comandat masina din aplicatia mi-a aparut daca vreau sa fac un fel de abonament pentru 10-12 eur pe luna si sa am 10% reducere la fiecare cursa. Am calculat rapid ca din doua curse deja sunt in avantaj si am activat acest abonament. L-am dezactivat cand am revenim in Ro.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate