Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

DivX Players Tips & Tricks

- - - - -
  • Please log in to reply
526 replies to this topic

#37
Ivan

Ivan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.10.2002
Care ar putea fi motivul pentru care un player E-Boda refuza sa redea decent filmul asta? Sonorul si subtitrarea merg unse, in timp ce imaginea sta pe loc sau avanseaza cu cate 5-6 frameuri la cateva secunde?
L-am rescris pe alt mediu, pentru siguranta, si se comporta exact la fel.

Attached Files



#38
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004
Ivan, descarca de aici ultima versiune de GSpot si mai pune un screenshot. Versiunea pe care o  folosesti nu ofera suficiente informatii despre fisierul video...

#39
baronclaudiu

baronclaudiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.07.2005
Salut! Am o problema cu E-boda555 ver:310FE. Am observat ca cel mai bine se vad dvix-urile care sunt pe 2 CD-uri. Eu pun, de obicei, pe un DVD 3 dvix-uri fiecare in directorul lui. Fiecare film are deci 2 parti...ok. Problema e ca din cele 3 filme nu toate se vad cu subtitrare sau imaginea merge sacadat si/sau se blocheaza sau toate 3 merg prfect. Mentionez ca filmele sunt codate cu xvid sau dvix si pe PC merg perfect. Deasemenea nu am facut nici un update de fw.
Cu un update de fw de la Mtz pot rezolva cate ceva? Este vreo explicatie la comportamentul dubios explicat mai sus?  :mellow:
Multumesc!

#40
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004

baronclaudiu, on Jul 25 2005, 19:07, said:

Salut! Am o problema cu E-boda555 ver:310FE. Am observat ca cel mai bine se vad dvix-urile care sunt pe 2 CD-uri. Eu pun, de obicei, pe un DVD 3 dvix-uri fiecare in directorul lui. Fiecare film are deci 2 parti...ok. Problema e ca din cele 3 filme nu toate se vad cu subtitrare sau imaginea merge sacadat si/sau se blocheaza sau toate 3 merg prfect. Mentionez ca filmele sunt codate cu xvid sau dvix si pe PC merg perfect. Deasemenea nu am facut nici un update de fw.
Cu un update de fw de la Mtz pot rezolva cate ceva? Este vreo explicatie la comportamentul dubios explicat mai sus?  :mellow:
Multumesc!

<{POST_SNAPBACK}>

Vezi raspunsul de mai sus!

#41
dragos.m.t

dragos.m.t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 27.07.2005
am o problema si mai sunt si ageamiu(bomba) in ale calculatoarelor...va rog spuneti-mi cum schimb subtitrarea din "sub" in srt??...div x -ul meu nu vrea sa vada decat subtitrarile "srt"..(yamada6700)
va multumesc

#42
cibononi

cibononi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.03.2005
miam cumparat un divx blue teach merge ok dar as vrea sami pun un firmware de la mtz nu stiu in caz ca el are deja instalat unul se poate intimpla ceva nasol deci nu vreau sal busesc daca instalez unul poate peste acelas firmware

#43
ram

ram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,411
  • Înscris: 22.01.2002

dragos.m.t, on Jul 29 2005, 14:34, said:

am o problema si mai sunt si ageamiu(bomba) in ale calculatoarelor...va rog spuneti-mi cum schimb subtitrarea din "sub" in srt??...div x -ul meu nu vrea sa vada decat subtitrarile "srt"..(yamada6700)
va multumesc

<{POST_SNAPBACK}>


SubConvertor 1.2, SubMAX 6.1 (Full), Subtitle Workshop

#44
aurafas

aurafas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 24.03.2004

dragos.m.t, on Jul 29 2005, 13:34, said:

am o problema si mai sunt si ageamiu(bomba) in ale calculatoarelor...va rog spuneti-mi cum schimb subtitrarea din "sub" in srt??...div x -ul meu nu vrea sa vada decat subtitrarile "srt"..(yamada6700)
va multumesc

<{POST_SNAPBACK}>

Cu Subtitle Workshop. Incarci subtitrarea, dai File->"Save as" si alegi MicroDVD.

#45
cibononi

cibononi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.03.2005
La fel am si eu problema cu unele xvid pe in divx blue tech imi ingheata imagine dar sunetul si subtitrarea merg mai departe daca a descoperit careva  o rezolvare plz help

#46
cibononi

cibononi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.03.2005
SI CE E MAI NASOL TOCMAI filmele codate xvid ce mi se blocheaza pe divx sint de o claritate a imagini beton.(pe comp merg perfect)...deci ce e de facut ?

#47
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004

cibononi, on Jul 31 2005, 22:38, said:

SI CE E MAI NASOL TOCMAI filmele codate xvid ce mi se blocheaza pe divx sint de o claritate a imagini beton.(pe comp merg perfect)...deci ce e de facut ?

<{POST_SNAPBACK}>

Incarca in GSpot unul din filmele cu probleme si pune un screenshot, sa vedem despre ce-i vorba...

Edited by nexland, 01 August 2005 - 09:20.


#48
cibononi

cibononi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.03.2005
alea codate xvid  ce au global motion compresion(GMC) si QPEL  mi se blocheaza pe divx

#49
cibononi

cibononi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.03.2005
alea codate xvid ce au global motion compresion(GMC) si QPEL mi se blocheaza pe divx

#50
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004
Cred ca alta solutie nu ai decat sa le reencodezi...

#51
Ivan

Ivan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.10.2002

nexland, on Jul 24 2005, 02:32, said:

Ivan, descarca de aici ultima versiune de GSpot si mai pune un screenshot. Versiunea pe care o  folosesti nu ofera suficiente informatii despre fisierul video...

<{POST_SNAPBACK}>

M-am conformat (cu oarecare intarziere, e drept). Care este concluzia? Si cum se repara neajunsul?
Multumesc.

Attached Files



#52
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004

Ivan, on Aug 2 2005, 08:21, said:

M-am conformat (cu oarecare intarziere, e drept). Care este concluzia? Si cum se repara neajunsul?
Multumesc.

<{POST_SNAPBACK}>

Din pacate, filmele cu GMC si QPEL trebuie reencodate. Nu cred sa existe alta solutie...

#53
Ivan

Ivan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.10.2002
WTF is GMC si QPEL? Daca nu sunt indiscret. Si de unde pot deduce ca filmele sunt "cu GMC si QPEL" inainte sa le ard pe DVD?

--edit--
Am remarcat acum unde scrie GMC si QPEL. Totusi, ce reprezinta?

Edited by Ivan, 02 August 2005 - 14:51.


#54
cibononi

cibononi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.03.2005
IVAN deschidel in gspot codec information si acolo vezi daca e cu GMC si QPEL

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate