Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

DivX Players Tips & Tricks

- - - - -
  • Please log in to reply
526 replies to this topic

#19
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Suna la reprezentanta.
Sa ne zici si noua raspunsul lor.

enjoy,
Mtz

#20
dancube

dancube

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.05.2005
Sunt posesorul unui player ELTA 8883Z . Am facut update-ul cu varianta Elta8883A_1250_v5_Mtz dupa care nu a mai functionat telecomanda. Am reusit sa procur una de la Elta 8883A. Acum merge perfect. Pe cand FW cu suport pt subtitrari *.sub?

#21
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Era mai simplu de schimbat telecomanda in firmware decat sa dai banii pe alta. Nu am experienta cu Elta 8883Z, dar daca tu zici ca se potriveste firmware de 8883A este OK mai putin partea de telecomanda.
Nu pot pune telecomanda de 8883Z in 8883A pentru ca nu se gaseste firmware de 8883Z nici macar la elta pe site.
Suport pentru .sub nu cred ca va avea niciodata.

enjoy,
Mtz

#22
dancube

dancube

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.05.2005
Era mai simplu de schimbat telecomanda in firmware daca-l aveam dar nu am apucat sa fac un dump al memoriei si cum spuneai "nu se gaseste firmware de 8883Z nici macar la elta pe site". A aparut totusi o problema cu iesirea subwoofer unde nu mai am semnal (am sa merg la service sa vad ce zic ei). Suport pentru .sub nu va avea niciodata din cauza tipului de procesor (memorie) sau e dificil de implementat si nu merita efortul?

DonTuBe

#23
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
.sub nu are pentru ca nu vor cei de la Mediatek. Niste chineji cretini idioti, etc.
Nu conteaza procesorul. Exista playere cu "anticele" 1389 GE care citesc si .sub. Mai mult de atat, ebota stie si DTS pe acelasi tip de chipset.

enjoy,
Mtz

#24
madm3xi

madm3xi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.05.2005
Salve. Am primit un dvd player Vortex 312, sau ceva de genul... Nu/mi afiseaza corect subtitrarea si as vrea sa/i fac upgrade  de firmware. problema este ca nu gasesc nimik pe net legat de dvd sau marca. Stie cineva un link, de unde sa descarc softul? S/au ce ar trebui sa fac sa/i dau de cap?(Dau o bere:D)

#25
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,241
  • Înscris: 05.06.2002
vezi ca pe actele primite cu player-ul trebuie sa fie si numarul de telefon al firmei care-l produce sau care asigura service-ul. da un telefon si intreaba cum sta treaba cu subtitrarile si player-ul tau.

Edited by Fane, 25 May 2005 - 15:24.


#26
madm3xi

madm3xi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.05.2005
Nu am nici un numar de tel. si habar nu am de unde este cumparat. L/am primit cadou si acum ma spal pe cap cu el...:D :cursing: .Oricum, ideea era sa gasesc pe net un site al lor, dar nu exista.Clar ca/i facut pe vapor pentru romanii care-s obisnuiti sa ia teapa. Asta este... . Oricum merci de intentie

#27
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Pune si tu un screenshot din meniul principal sa vedem cum arata.

enjoy,
Mtz

#28
madm3xi

madm3xi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.05.2005
Salve.Am reusit in sfarsti sa gasesc un link de unde sa fac upgrade de firmware la Dvd/ul Vortex D-312. Oricum, si cu "rescriere" tot o porcarie este, nu afiseaza bine subtritrarea si nu recunoaste caracterul "ț". Banuiesc ca nu se mai poate modifica sau imbunatati softu' pentru upgrade de firmware. In fine, pentru cei care au nevoie de upgrade, uite unde/l gasiti http://www.magazin-electro.ro/. In cazul in care nu puteti sa/l descarcati, atunci cereti/l printr/un e/mail de la ei. Sunt prompti, eu l/am primit in 2 ore, desi dupa cum am mai spus este o mare porcarie. Dar totusi, am zis sa va scap de un chin si sa nu mai cautati aiurea dupa un link pentru upgrade, asa cum am facut eu. Bafta

Attached Files



#29
iso

iso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 19.10.2004
:w00t:  Cu ce programel pot sa scot GMC sau sa'l fac 1 cum "cere" playeru ' ?  :worthy:

#30
aurafas

aurafas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 24.03.2004
Are cineva idee de ce Eboda nu vrea sa-mi vada filmul atasat ?
Incepe sa-l ruleze, exista sonor, dar ramane imaginea pe browserul Eboda. :(

Attached Files



#31
Ageamiu

Ageamiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 05.10.2003
La mine, FireFox 1.0.4, atasamentul tau nu se deschide.

#32
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,241
  • Înscris: 05.06.2002
nici cu Iexplorer nu merge. atasheaza din nou screenshoot-ul.

#33
aurafas

aurafas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 24.03.2004

Ageamiu, on Jun 11 2005, 01:08, said:

La mine, FireFox 1.0.4, atasamentul tau nu se deschide.

<{POST_SNAPBACK}>

Lolz, nici la mine :D

Attached Files



#34
Ageamiu

Ageamiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 05.10.2003
Acum e altceva ! Dar... Eu ma gandesc ca e vorba de celebrele interdictii ale chipului: GMC si Qpel.

#35
aurafas

aurafas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 24.03.2004
Nush ce sa zic. Pana la urma l-am recodat cu Vdub si mi-a iesit alta varza, pentru ca la un moment dat s-a decalat, pentru ca avea niste frameuri defecte... :( Si ma chinuisem sa-i fac si subtitrarea.

#36
Ageamiu

Ageamiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 05.10.2003
Nasol  :angry:
E ceva ciudat cu filmul asta. La codec, ai vazut cum scrie: mpg4 si nu DivX5/XviD etc, cum ne-am obisnuit. E codat cu ceva straniu, care, cum se vede, nu produce rezultate reproductibile universal.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate