Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

American Pie 4: Band Camp

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Am decis ca primul meu post din anul 2005 să fie despre American Pie, o serie pe care o iubesc la nebunie, și sunt unele dintre cele mai bune filme de comedie și nu numai! :lol: Am văzut că Prima TV a difuzat în noaptea de revelion American Pie, prima parte și în seara asta a fost difuzat în reluare începând cu ora 22:15. :lol: Am intrat în spiritul "plăcintei" după acest film, așa că m-am decis să fac niște căutări despre partea a patra, despre care existau zvonuri încă de la apariția părții a treia, în urmă cu doi ani. și căutând am găsit:

American Pie 4: Band Camp

Acum vreau să discut câteva lucruri și idei care sunt destul de controversate. În primul rând se pare că filmul se va învârti în jurul fratelui lui Stifler, pe care am avut ocazia să îl cunoaștem în primul American Pie, acesta fiind trimis într-o tabără de muzică din cauză că riscă exmatricularea de la școală. Acolo el vrea să își continue seria de farse asupra fetelor, însă ajunge să se îndrăgostească de una dintre adolescente.

IMDb.com said:

This time around, the focus will be on Matt Stifler, younger brother of Steve Stifler, as Matt is sent to band camp for the summer when he faces expulsion from school. At first, Matt will attempt to wire the camp with hidden cameras to turn it into the set for his own "Girls Gone Wild"-type video, but when he falls for fellow campie Elyse, his efforts to stifle his Stiffmeister ways will surely meet with hilarious results.

Dacă subiectul pare cât de cât interesant, e dezamăgitor faptul că nici unul dintre actorii din precedentele trei plăcinte nu vor constitui ingrediente pentru cea de-a patra, cu excepția câtorva apariții speciale ale lui Finch și ale tatălui lui Jim. De aici avem prima problemă. Nu mai e un film American Pie adevărat fără ingredientele esențiale, adică actorii principali și echipa care a realizat filmele precedente. Probabil ca film de sine stătător ar fi avut șanse mai mari să se facă remarcat. Așa, mi se pare că aplică eticheta American Pie doar pentru a atrage cinefilii. Încearcă să fie ceva ce nu e sau nu poate fi.

IMDb.com said:

All the original characters have moved on, except there will be a cameo by Finch. Stifler's little brother Matt, wants to join his brother's business (Stifler has hit it big producing Girls Gone Wild videos) and after everything Matt has heard from Jim's bandgeek wife Michelle, he plans to go back to band camp and make a video of his own.... Bandies Gone Wild

Cu toate acestea, la momentul la care scriu acest articol, pe site-ul IMDb.com apar la distribuție și Seann William Scott și Jennifer Coolidge (mama lui Stifler) și Chris Owen (Sherman)!

O altă mare hibă este că filmul va apărea direct pe DVD/VHS! Asta spune deja totul despre calitatea acestui film. Nu de alta, dar dacă însăși producătorii și-au dat seama că filmul nu merită lansat în "cinematofrage", atunci e clar că nici ei nu se așteaptă să aibă succes. Sau poate le este frică de reacția publicului la dispariția a 98% din actori și producători, însăși esența filmelor. Tare aș vrea să nu fie vorba de o însușire fără logică a licenței American Pie, fără a avea calitatea celor 3 filme din serie, cu singurul scop de a mulge cât mai mulți bani de la public. Deși sunt sceptic, îmi doresc din tot sufletul să mă înșel în această privință.

O altă dilemă este prezența lui Sean William Scott. Deși filmul are într-o oarecare măsură legătură cu el și cu mama lui, mi se pare dubioasă prezența lui pe lista actorilor. Se știe că el a avut ezitări în a juca în American Pie 3: American Wedding, deși a fost un film cu un buget mare și în care lucra alături de aproape întreaga echipă din precedentele două filme. Așadar de ce ar vrea să joace în această producție de o calitate îndoielnică ? O posibilă explicație ar fi dacă ar fi fost plătit cu o sumă enormă de bani. Însă având în vedere bugetul filmului, nu cred că acest lucru este posibil. O altă explicație ar fi că el apare doar ca figurant în câteva scene, suficiente cât să facă un trailer tare, din care lumea să înțeleagă că tot filmul va fi cu el. Ceea ce nu se va întâmpla sau nu prea văd cum ar putea să se întâmple, din moment ce întreg filmul se va concentra asupra fratelui său. Totuși ar fi foarte bine dacă ar juca în film, mai ales pentru că Stifler este unul dintre cele mai îndrăgite personaje din serie, poate chiar cel mai îndrăgit din pricina poantelor și farselor pe care le făcea sau care îi erau făcute de către prietenii lui.

Eu sunt deschis acestui film, trebuie să îi acordăm o șansă. La urma urmei contează să ne placă și să ne facă să ne simțim bine, să râdem bine și să ne distrăm. American Pie (primul) are ceva special, unic, toate elementele se combină armonios pentru a creea un film care tinde spre perfecțiune: umor, dragoste, o poveste interesantă și care te captivează, personajele care se completează reciproc, momentele de sclipire ale tatălui lui Jim, și felul în care totul se rezolvă și culminează cu un happy-end au fascinat spectatorii de pe tot globul. :lol:

Deși actorii nu mai pot păcăli un spectator că sunt adolescenți în clasa a 9-a, trebuie să recunosc că îi prefer fără nici un fel de discuție pe aceștia pentru a-și relua rolurile celebre. Ar putea să continue aventura de unde a rămas partea a treia, citeam pe internet idei cum ar fi creșterea cu peripeții a unui copil de către proaspeții căsătoriți. Sunt convins că ar avea mult mai mare succes producerea unei continuări reale, cu toți actorii, chiar și cei care au lipsit din partea a treia și au fost prezenți în primele două părți.

Aștept să vă expuneți și voi părerile despre ceea ce se cunoaște pe moment despre această a patra plăcintă americană.

http://www.imdb.com/...c=5;ft=200;fm=1

Cu toate acestea eu mă bucur că vor scoate acest film. Fără îndoială că puteau face mult mai mult, dar să vedem cum va ieși. Eu sper să apară la cinematograf filmul și să fie cu adevărat în spiritul seriei și să aibă parte de același umor cu care ne-a obijnuit seria și care a consacrat-o! :lol:

#2
DarkBoy

DarkBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 13.05.2004
oare cand apare trailer-ul?

#3
bLuEsHiFt

bLuEsHiFt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 08.01.2005
D-abia astept sa vad filmul asta. Sunt un fan al seriei :)

#4
Darkmaster

Darkmaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 17.12.2004
Sincer am sa ma uit l-a el.. m-ai facut curios chiar daca nu va fi nici pe departe la fel de bun ca si cele 3 tot am sa ma uit asa doar pentru ca poarta numele America Pie.

#5
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004

Quote

Se pare ca producatorii seriei American Pie au reusit sa-i convinga pe alti cativa membrii ai distributiei anterioare sa-si reia rolurile in noul sequel. Astfel, alaturi de Eugene Levy au revenit si Jennifer Coolidge si Chris Owen – in rolurile mamei lui Stifler si, respectiv, “The Sherminator”.
Dar marea atractie a noii “placinte” sunt fetele, care mai de care mai sexy: rolul principal, Ariel Kebbel, vedeta “Playboy” Jennifer Walcott si “tanara speranta” Angela Little (Paulie Shore is Dead), care va avea un rol echivalent cu cel pe care l-a avut Shannon Elizabeth. In timpul taberei, un baiat pe nume Oscar are o intalnire fierbinte cu Sheree (personajul Angelei Little) iar nebunaticul Stifler filmeaza intreaga intamplare.
In prezent filmarile la American Pie: Band Camp sunt in toi in Los Angeles.

Source: Cinemagia

Edited by DanyBoss, 08 January 2005 - 22:44.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate