Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Credite pentru FLoresti

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
icastanx21

icastanx21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.04.2008
Am si eu o intrebare: voi la ce banci ati facut de curand credite pentru apartamentele din Floresti ?Noi avem un apartament contractat pe strada Florilor in Corpul C4 prin octombrie urmeaza sa iasa CF-ul am fost pe la banci si am aflat cu stupoare ca unele banci finanteaza doar 40 % sau 60 % din valoarea investitiei, ca cica bancile nu mai vor sa finanteze apartamente pt Floresti, ceea ce inseamna inca un credit de nevoi personale .... alti bani dati aiurea bancilor. Asta datorita scandalurilor aparute in presa pe la televizor, oamenii nu mai vor sa cumpere in Floresti apartamente, multi constructori sunt cu un picior in goapa.
Voi cu ce banci ati semnat de curand ?
Multumesc, si astept raspunsul vostru!

Edited by terratec, 12 April 2011 - 16:10.


#2
flocea91

flocea91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 06.11.2003
Pana la urma ti-ai facut credit, la ce banca, cum sunt conditiile? Eu urmeaza sa-mi fac luna asta, dar din cate m-am interesat e nebunie curata. Pe Floresti nu se mai dau credite decat la o valoare foarte mica fata de pretul contractat cu jumate de an inainte.

#3
erica1

erica1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 26.02.2007

View Postflocea91, on Nov 11 2008, 10:33, said:

Pana la urma ti-ai facut credit, la ce banca, cum sunt conditiile? Eu urmeaza sa-mi fac luna asta, dar din cate m-am interesat e nebunie curata. Pe Floresti nu se mai dau credite decat la o valoare foarte mica fata de pretul contractat cu jumate de an inainte.
Pai normal daca si preturile sunt asa de mici.Unde mai gasesti un ap cu 2 camere,56mp,8mp balcon la 28000euro?

Edited by erica1, 11 November 2008 - 13:39.


#4
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Posterica1, on Nov 11 2008, 13:39, said:

Pai normal daca si preturile sunt asa de mici.Unde mai gasesti un ap cu 2 camere,56mp,8mp balcon la 28000euro?
In plus poti sa iesi cu vecinii la un sotron sau sa jucati table la balcon !  ;)
Pana la urma se pare ca nu a mai luat nimeni credit pentru Floresti !

#5
erica1

erica1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 26.02.2007
La urma urmelor,ce te intereseaza pe tine creditele pentru Floresti.Daca ai vorbi de Slatina as mai intelege,dar asa...nu faci decat sa te bagi in seama.

Edited by erica1, 27 November 2008 - 13:42.


#6
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Posterica1, on Nov 27 2008, 13:41, said:

La urma urmelor,ce te intereseaza pe tine creditele pentru Floresti.Daca ai vorbi de Slatina as mai intelege,dar asa...nu faci decat sa te bagi in seama.
Nu vreau sa intru in polemica , dar trebuie sa constat ca este jale mare la proprietarii apartamentlor din Floresti !
Sunt apartamentele in Cluj foarte ieftine , asa ca nu are rost sa isi cumpere cineva in Floresti !

#7
erica1

erica1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 26.02.2007

View Postbuteliearagaz, on Jan 4 2009, 22:50, said:

Nu vreau sa intru in polemica , dar trebuie sa constat ca este jale mare la proprietarii apartamentlor din Floresti !
Sunt apartamentele in Cluj foarte ieftine , asa ca nu are rost sa isi cumpere cineva in Floresti !
Mai sa fie,ce multe mai stii tu. :D Si cat costa un apartament in Cluj?

#8
uledu

uledu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 11.05.2006

Quote

Si cat costa un apartament in Cluj?

exemplu: 2 cam, finalizat, semifinisat, parter inalt in BunaZiua, 55 mp, 50000 E. dat ieri seara.(am sunat si eu la anunt dar era prea tarziu)

oricum se vinde intre 1000-1200 E/mp finalizat,semifinisat in Zona buna. cam asa sta piata azi (7.01). Eu vreau sa cumpar dar la cum scad preturile cred ca mai astept.

Edited by uledu, 08 January 2009 - 00:34.


#9
erica1

erica1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 26.02.2007

View Postuledu, on Jan 8 2009, 00:25, said:

exemplu: 2 cam, finalizat, semifinisat, parter inalt in BunaZiua, 55 mp, 50000 E. dat ieri seara.(am sunat si eu la anunt dar era prea tarziu)

oricum se vinde intre 1000-1200 E/mp finalizat,semifinisat in Zona buna. cam asa sta piata azi (7.01). Eu vreau sa cumpar dar la cum scad preturile cred ca mai astept.
In Floresti:doua camere,parter,finalizat,semifinisat 28000euro.Da...e mai bine in Cluj.

#10
ciprianv

ciprianv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 15.03.2006

View Posterica1, on Jan 8 2009, 07:47, said:

In Floresti:doua camere,parter,finalizat,semifinisat 28000euro.Da...e mai bine in Cluj.
Floresti: 3 camere, scara interioara, 2 bai, bucatarie, 2 dulapuri inzidite, 2 balcoane + parcare. Suprafata totala 100mp: 63.000 EUR.
Cat zici ca este in Cluj?

#11
uledu

uledu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 11.05.2006

View Posterica1, on Jan 8 2009, 07:47, said:

In Floresti:doua camere,parter,finalizat,semifinisat 28000euro.Da...e mai bine in Cluj.
ce suprafata?

View Postciprianv, on Jan 8 2009, 10:58, said:

Floresti: 3 camere, scara interioara, 2 bai, bucatarie, 2 dulapuri inzidite, 2 balcoane + parcare. Suprafata totala 100mp: 63.000 EUR.
Cat zici ca este in Cluj?

pai in cluj am spus cam cat e acum. sunt oferte intre 1200-1000 E/mp finalizat, semifinisat, etaj intermediar-parter. In floresti cred ca e la jumatate pretul/mp in jur la 500E/mp. Oricum preturile o sa coboare.

Am fost si azi la niste vizionari in cluj. Ce sa zic... unii inca nu stiu cum se dau credite. Dar o sa isi dea seama peste jumate de an cand inca sunt cu apartamentele nevandute.

Da cineva mai mult? :naughty:

Edited by uledu, 08 January 2009 - 16:31.


#12
erica1

erica1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 26.02.2007
Si in plus...Buna Ziua e o zona ... -_-

#13
uledu

uledu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 11.05.2006

View Posterica1, on Jan 8 2009, 16:45, said:

Si in plus...Buna Ziua e o zona ... -_-
e o zona care are mari probleme mai nou cu gazul, in special ansamblurile imobiliare noi si cu multe apartamente. asta e unul dintre ele http://ziuadecj.ro/a...rticle?ID=20261

#14
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Un tovaras de-al meu a luat un apartament cu doua camere , in suprafata de 58 mp , situat in Cluj Napoca , cu numai 800 de euro/mp !
Un apartament foarte bine finisat !
Asta inseamna ca mai sunt loc de scaderi !
Dupa parerea mea , un apartament in Cluj Napoca , nu merita mai mult de 600-650 euro/mp , avand in vedere ca nu o sa mai ia credit decat aia care au deja bani , si in princpiu nu sunt asa interesati .

#15
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
Apartament in Cluj Napoca, foarte bine finisat cu 800 de euro/mp???
Nu ne spui si noua mai exact unde? Altfel te luam drept un mare mincinos.

#16
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postnoha_1508, on Jan 24 2009, 23:54, said:

Apartament in Cluj Napoca, foarte bine finisat cu 800 de euro/mp???
Nu ne spui si noua mai exact unde? Altfel te luam drept un mare mincinos.
La vara o sa ajunga si la 400 de euro/mp !
In cazul in care nu ati auzit , aceasta criza financiara internationala o sa dureze cel putin pana in 2015 , asa ca are de unde se scada !
Intr-o economie de piata functionala pretul este dat de cerere si oferta !
Un metru patrat construit , nu costa decat maxim 350 de euro/mp , asa ca este loc de scazut !

#17
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
Terenul, autorizatiile, profitul si utilitatile nu le calculezi? Plus multe alte cheltuieli pe care eu nu le cunosc....
Inca astept sa imi spui unde a cumparat prietenul tau cu 800 de euro in Cluj Napoca.

#18
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postnoha_1508, on Jan 25 2009, 14:57, said:

Terenul, autorizatiile, profitul si utilitatile nu le calculezi? Plus multe alte cheltuieli pe care eu nu le cunosc....
Inca astept sa imi spui unde a cumparat prietenul tau cu 800 de euro in Cluj Napoca.
noha_1508 , am tot respectul pentru dumneata , dar trebuie sa spun ca cine a investit in imobiliare in Floresti a cam luat plasa !
Eu ajut pe cineva care se ocupa cu finantari si refinantari , si trebuie sa spun ca nu prea se mai dau credite , iar liniile de credit au fost sistate sau chiar reduse foarte mult .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate