Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Radio ZU.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
3856 replies to this topic

#19
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

 duculeana, on Sep 18 2008, 15:09, said:

Pai poate odata cu noul radio o sa mareasca puterea frecventei din Eforie, sa vedem ce va fi, inca nici n-a inceput emisia noului post de radio. Arata aseara cum Morar si Buzdugan despachetau noile echipamente venite din Olanda. Deci daca au avut milioane de dat pe echipamente, eu zic ca se vor ocupa si de marirea puterii emitatoarelor!
Asa cum zici tu ca mai bine ar vinde frecventa aia, pai asta inseamna ca si PRO FM ar trebui sa faca la fel cu cea din Costinesti, Magicul cu cea din Neptun etc.
La faza cu Pro-ul ai perfecta dreptate, nu stiu de ce nu baga Dance-ul din Costinesti, daca nici postul asta nu prinde la tineret pe litoral  :dj: atunci nu stiu ce sa mai zic, chiar nu inteleg tactica trusturilor de a promova acelasi post pe n frecvente in anumite zone.
Amplasamentul din Eforie e prost ca altitudine & deschidere, o pozitie mai buna ar avea-o pe Techirghiol, turn Mangalia, Forum Costinesti sau Constanta, i-ar mari puterea cam degeaba, doar sa-ti mai ia tie din receptia celorlalte  :coolspeak:

#20
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Unde o are amplasata in Eforie Nord?

#21
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

 rvic77, on Sep 19 2008, 09:01, said:

La faza cu Pro-ul ai perfecta dreptate, nu stiu de ce nu baga Dance-ul din Costinesti, daca nici postul asta nu prinde la tineret pe litoral  :dj: atunci nu stiu ce sa mai zic, chiar nu inteleg tactica trusturilor de a promova acelasi post pe n frecvente in anumite zone.
Amplasamentul din Eforie e prost ca altitudine & deschidere, o pozitie mai buna ar avea-o pe Techirghiol, turn Mangalia, Forum Costinesti sau Constanta, i-ar mari puterea cam degeaba, doar sa-ti mai ia tie din receptia celorlalte  :coolspeak:
Pai si daca-l pune pe Techirgiol nu-mi ia din receptia celorlalte? Cum o sa mai imi intre atunci sporadic bulgarii pe 100.9 daca 100.6 o sa-l acopera la fel cum acopera C FM 92.9 Culturalul de Mangalia 92.7 :P Cel mai bine e sa fie lasat asa cum e, la Eforie Nord, dar nu stiu de ce zici tu ca are acoperire doar in subsolurile de bloc cand el bate ca lumea cel putin pana la Costinesti. :huh:

#22
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
La fel de bine poate interesul e sa deserveasca doar litoralul.

#23
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

 duculeana, on Sep 19 2008, 09:08, said:

Pai si daca-l pune pe Techirgiol nu-mi ia din receptia celorlalte? Cum o sa mai imi intre atunci sporadic bulgarii pe 100.9 daca 100.6 o sa-l acopera la fel cum acopera C FM 92.9 Culturalul de Mangalia 92.7 :P Cel mai bine e sa fie lasat asa cum e, la Eforie Nord, dar nu stiu de ce zici tu ca are acoperire doar in subsolurile de bloc cand el bate ca lumea cel putin pana la Costinesti. :huh:
nu se gandeste nimeni la bulgarii tai, ideea e ca esti in Romania si cele romanesti trebuie sa acopere bine. Oricum noi discutam doar teoretic, nu depinde de noi, va ramane asa cum e cel mai probabil; baga-i poze pisicii negre cu mirificul 100.6  :D

#24
szaszsebespaul

szaszsebespaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 07.12.2007
Pe Brasov nu are RDS. La voi are?

#25
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Majoritatea au RDS. Oricum schimbarea se va face din 29 septembrie.

#26
puma-007

puma-007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 15.09.2008
dictatorii Zu-ului

Attached Files



#27
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Deja se stia de mult ca ei vor fi personajele principale.

#28
akki

akki

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 315
  • Înscris: 13.07.2008
LANSARE - Radio ZU începe dictatura veseliei




Din 29 septembrie, Mihai Morar și Daniel Buzdugan ne vor spune "Morning ZU" Un nou post de radio va începe să emită în eter din 29 septembrie. ZU va lua locul în FM pe București al fostului News FM, în timp ce în țară se va putea auzi pe frecvențele Radio Romantic.

De câteva săptămâni bune ne tot întrebăm "Who is ZU?". Părerile sunt împărțite. Ba șampon, ba detergent, ba marcă de băutură răcoritoare, ba titlul unui album Zdob și Zdub, ba iaurt, ba desene animate japoneze, ba o marcă de cereale, ba un club din Grozăvești. Până și celebra Elodia a apărut în peisaj. Sunt și oameni care pe blogul http://whoiszu.blogspot.com au dat răspunsul corect. ZU este noul post de radio al trustului Intact. De ce ZU și nu alt nume? Explicația ne-o dă prompt Mihai Morar. "ZU nu vine de la ceva și nu se îndreaptă spre ceva. Cred că ne-am gândit la vreo 200 de potențiale denumiri. ZU s-a numărat printre primele propuneri. La un moment dat chiar uitasem de el. ZU este un brand liber, prin care noi am încercat să surprindem vibrația străzii, vibrația vieții, vibrația existenței fiecăruia dintre noi. ZU nu e static, e într-o mișcare continuă. Nu vine de la ZOO, nu e o prescurtare de la ceva, nu vor apărea, pe parcurs, alte litere. ZU e ZU și atât", a declarat Morar. Ce aduce nou acest post de radio pe piața din România? Una dintre premiere constă în realizarea de emisiuni pe durata nopții, una dintre ele fiind un pre-morning show (4:00-6:30). O altă noutate este posibilitatea invitaților de a cânta live în studio.


Proiect
Daniel Buzdugan și Mihai Morar sunt cei care, alături, de Tony Teșiu (directorul de programe al postului)  au pus la punct în aproximativ două luni Radio ZU. A fost o muncă grea, au fost nopți pierdute, sute de telefoane și SMS-uri date. Însă nimic din toate acestea n-au fost resimțite ca o caznă tocmai pentru că fiecare dintre ei avea certitudinea că vor da lovitura. "Puteam să mergem oriunde, puteam să alegem un radio bine făcut, bine promovat, cu un trust puternic în spate și pur și simplu să începem emisiunea. Puteam, chiar, să schimbăm formatul radioului. Puteam inclusiv să mergem pe un radio de nișă, așa cum au făcut mulți. Am ales, însă, cea mai grea variantă, aceea de a lua un radio de la zero. Când am bătut palma cu trustul ni s-a spus că trebuie să lansăm postul în două luni. Ceea ce, iată, se întâmplă. Ni s-a dat exemplul GSP TV care a fost lansat în cinci săptămâni. Aceste două luni nu le vom uita niciodată", a declarat Mihai.


Voci
La Radio ZU îi veți putea auzi pe unii dintre cei mai buni realizatori de programe radio din țară. Tea Teodorescu, Silviu Andrei, Cristi Păun, Raluca Leahu, Adi Mihăilă sunt "vocile"  cu care vă veți întâlni în fiecare zi, de luni până vineri, pe calea undelor. În week-end vă vor binedispune Emil Ciucur, Cosmin Cojocaru și Raluca Ionescu. "Sunt persoane ZU, vesele, cu atitudine, cu personalitate și le place joaca. Iar la radioul ăsta au voie să și greșească. Însă știu că suntem oameni deștepți, bazați și riscul de a greși e mic", a declarat Tony Teșiu. Nu vor lipsi, bineînțeles, din grila de programe vedetele postului, Buzdugan și Morar, a căror emisiune matinală se va numi "Morning ZU". O altă "ZUrpriză" este Mircea Badea, care, de la ora 18:00, va intra în direct cu ascultătorii. De asemenea, cele mai proaspete informații ale zilei vor fi furnizate de "Zurnalele de știri".


ZU, pe frecvențele News FM și Radio Romantic
Noul post de radio va emite în București pe 89 FM (frecvența fostului News FM). ZU va putea fi auzit, însă și în țară, în orașele Baia Mare, Oradea, Cluj-Napoca, Arad, Târgu-Mureș, Timișoara, Sibiu, Brașov, Târgu Jiu, Bușteni, Buzău, Mahmudia, Tulcea, Craiova, Pitești, Ploiești, Slobozia, Medgidia, Constanța, Eforie Nord, pe frecvențele pe care emitea Romantic FM. Publicul țintă îl constituie tinerii cu vârste cuprinse între 15-30 ani, iar pentru programul de matinal între 15-40 ani. Ascultătorii vor putea trimite SMS-uri, vor putea telefona și chiar vor putea asista, din public, la emisiuni, își vor putea exprima opiniile pe site-ul radioului (www.radiozu.ro). Într-un cuvânt, ascultătorii vor avea un post de radio "fresh", interactiv, cu care vor fi mereu în contact.


Farsele lui Buzdugan, ediție revizuită și adăugată
Dacă vă închipuiți că o dată cu noul matinal Daniel Buzdugan va renunța la celebrele-i farse vă înșelați. Și nu este nici un fel de păcăleală. Dimpotrivă. Buzdugan promite o "ediție revizuită și adăugată". De-acum ascultătorii vor avea o implicare directă în realizarea farsei. "Persoana care pune la cale farsa va avea posibilitatea de a veni în studio, va face «preludiul», povestindu-i păcălitului scenariul pe care l-am stabilit. Astfel, farsa devine mult mai credibilă. După aceea intră în acțiune personajul pe care îl joc eu. La final, după ce am «fiert» la maxim «păcălitul» îi spun că, din fericire, a fost o farsă", ne-a explicat Daniel "procesul tehnologic".

http://www.jurnalul....tatura-veseliei

#29
liviu_cosmin

liviu_cosmin

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 78
  • Înscris: 04.06.2008
imi bag p ula  in el de Radio ZU   -radio dc scoate Radio News FM era mai bun

#30
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

 liviu_cosmin, on Sep 22 2008, 15:30, said:

imi bag p ula  in el de Radio ZU   -radio dc scoate Radio News FM era mai bun

Bai , du-te si fa-ti un control la cap , vezi daca ai mai mult de jumate de neuron. :huh:

#31
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
varza de varza mai este cand se vb langa de ceva nou ce nu se stie decat 30% hihihihi

#32
puma-007

puma-007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 15.09.2008

 liviu_cosmin, on Sep 22 2008, 15:30, said:

imi bag p ula  in el de Radio ZU   -radio dc scoate Radio News FM era mai bun

te reprofilasi si pe sectiunea AM FM ... nu era de ajuns TV Section

#33
puma-007

puma-007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 15.09.2008
3 Day's Reaming - ''Who Is ZU''?

Antena 1, 2, 3,  Euforia & Gsp 1, 2    au inceput sa difuzeze spoturi referitoare la ZU Radio

#34
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Se mareste familia !

#35
puma-007

puma-007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 15.09.2008
Mai avem 1 zi, 0 ore, 17 minute, si 26 secunde pana la prima emisie a RADIO ZU!

#36
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
In cazul in care va incepe sub acest nou nume fix la ora 00:00 - acum mai sunt exact 17 ore.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate