Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Recomandare horror

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Am nevoie de un film horror adevarat, grafic, fara psihologie, fara sa stau sa ma gandesc ce a vrut sa insemne o usa trantita in minutul 5 si o scufita rosie in minutul 49, fara sa am dileme existentiale dupa ce il vad.

Imi trebuie cu draci, cu monstri, cu copii criminali in serie care isi manca surioarele mai mici, sa fie mult sange si scarba, "gore" mult .

Edited by herlino, 13 September 2008 - 21:48.


#2
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
The Texas Chainsaw Massacre

Are de toate: sange, fugareli, chiraieli, topoare, cutite. Tot filmul e asa. Daca rezisti.

#3
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Le-am vazut pe toate alea, si cele vechi si cele noi. Dar ceva in genul asta, slasher movies, cum le mai zice, ar fi exact ce imi trebuie.

Sau ceva in genul Wrong Turn 1/2.

#4
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Atunci seria Za ginipiggu. Nu stiu cat de subtile sunt si ce mesaje vor sa transmita, ca n-am reusit sa vad decat vreun sfert de ora dintr-unul.

#5
AdelinPuya

AdelinPuya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 04.08.2008
Esti nebun/a
sunt cele mai grotesti filme..nu m-as uita la asa ceva niciodata...
prefer filme de groaza gen Shutter,The Ring,Dawn of the Dead..sa aiba si story nu doar macel si kilolitri de sange pe pereti.
dar Wrong Turn imi place si mie macar intelegi ceva din el :P

#6
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 27.12.2006
The Hills Eyes

In functie de cat de multa violenta vrei, s-ar putea sa ajungi tot la filmele asiatice. In afara de seria Guinea Pig, poti sa mai incerci Naked Blood sau seria Art of Devil.

Poti sa arunci un ochi si pe threadul asta, poate mai gasesti ceva.

#7
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005

View Postthe_nightfly, on Sep 14 2008, 01:51, said:

The Hills Eyes

In functie de cat de multa violenta vrei, s-ar putea sa ajungi tot la filmele asiatice. In afara de seria Guinea Pig, poti sa mai incerci Naked Blood sau seria Art of Devil.

Poti sa arunci un ochi si pe threadul asta, poate mai gasesti ceva.

Mult mai fain suna varianta lui Laberta, Za ginipiggu :lol: decat Guinea Pig. Am si vazut cred ca partea a 2a mai demult, ca nu stiu care a zis ca e ca alea snuff...
Serios vorbind, ma uit la astea asiatice, si la japoneze si la coreene, cu mare interes, dar ce caut acuma e o tampenie din aia americana usoara, cu fete in țațele goale care sunt hacuite, cu familii in cabane bantuite de strigoi/criminali sadici, etc.

Oricum din sfaturile voastre am mai prins cateva piste interesante, multumesc ;)

Edited by herlino, 14 September 2008 - 09:05.


#8
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
The Midnight Meat Train (2008), asta ii ceva mai nou, cu un killer care-i casapeste pe oameni prin metro/tren etc. Eu nu l-am vazut - si dupa cum arata  :puke:  nici nu am de gand sa-l vad - dar am dat de niste screenshoturi pe un tracker din care reiese ca e ceva din genul pe care-l cauti.

Attached Files



#9
dacoroman2310

dacoroman2310

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,745
  • Înscris: 28.05.2008
House of Wax(2005) -singurul horror care mi-a placut;destul de bun...pentru un horror. :samui:

Edited by dacoroman2310, 14 September 2008 - 09:45.


#10
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 27.12.2006

View Postherlino, on Sep 14 2008, 10:00, said:

Mult mai fain suna varianta lui Laberta, Za ginipiggu :lol: decat Guinea Pig. Am si vazut cred ca partea a 2a mai demult, ca nu stiu care a zis ca e ca alea snuff...
Serios vorbind, ma uit la astea asiatice, si la japoneze si la coreene, cu mare interes, dar ce caut acuma e o tampenie din aia americana usoara, cu fete in țațele goale care sunt hacuite, cu familii in cabane bantuite de strigoi/criminali sadici, etc.

Oricum din sfaturile voastre am mai prins cateva piste interesante, multumesc ;)

Imi place mai mult cum suna Guinea Pig, d-aia n-am repetat Za ginipiggu :)

Seria Friday the 13th cred ca ai vazut-o, cauta The Burning, Sleepaway Camp, The Prowler, Twitch of the Death Nerve, Prom Night, Hell Night.

#11
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Da' ce-ti veni, herlino, cu filme de-astea? Pari un om destul de subtire....

#12
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Vreau sa incep sa fac la mine adunari din astea de prieteni, cu filme, mancare, bautura, etc, si astea mi se par potrivite. Cate o comedie si un horror, ne mai destindem si noi.

Probabil ca la cererea publicului feminin, o sa fac topic si despre comedii romantice, dar sunt pregatit sa lupt pana la capat pentru filme cu mult sange si comedii cu Adam Sandler :)

#13
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 27.12.2006

View Postherlino, on Sep 14 2008, 17:21, said:

Vreau sa incep sa fac la mine adunari din astea de prieteni, cu filme, mancare, bautura, etc, si astea mi se par potrivite. Cate o comedie si un horror, ne mai destindem si noi.

Probabil ca la cererea publicului feminin, o sa fac topic si despre comedii romantice, dar sunt pregatit sa lupt pana la capat pentru filme cu mult sange si comedii cu Adam Sandler :)

De ce nu zici asa de la inceput? Credeam ca ai o pasiune pt slasher flicks  ^_^

In afara de ce s-a scris mai sus, mai cauta si Evil Dead 2, Evil Dead 3 (la Evil Dead 1, in general, se fac nazuri ca e prea vechi  :confused:  ), Return of the Living Dead 1-3, Braindead, eventual seriile Basket Case si Re-animator.

#14
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Vreau sa spun ca, cu seria Evil Dead in minte am inceput sa ma gandesc la " movie night ":D Sunt mult prea tari filmele, ca sa nu le impartasesc cu prietenii, in mod organizat ;). Ca daca doar le zic de ele, se gandesc ca poate is prea vechi, poate nu stiu cum, dar asa, le arat calea spre Adevar si Lumina : Bruce Campbell

Edited by herlino, 14 September 2008 - 18:38.


#15
unudoi

unudoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 27.03.2007
Da' Braindead ai văzut ?
E plin de sînge, puroi, mucozități etc, problema e că e cam vechi și că e nițel comic, nu se vrea luat în serios, uite o mostră
Io zic că merge la o bere cu alune.

le - pardon, acum am văzut că a mai fost menționat.  :boredlook:

Edited by unudoi, 14 September 2008 - 19:55.


#16
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 27.12.2006

View Postherlino, on Sep 14 2008, 19:35, said:

Vreau sa spun ca, cu seria Evil Dead in minte am inceput sa ma gandesc la " movie night ":D Sunt mult prea tari filmele, ca sa nu le impartasesc cu prietenii, in mod organizat ;). Ca daca doar le zic de ele, se gandesc ca poate is prea vechi, poate nu stiu cum, dar asa, le arat calea spre Adevar si Lumina : Bruce Campbell

Alt fan Bruce Campbell  :lol:  incantat de cunostinta  :cheers:  
Sper sa ai succes cu initiativa, am incercat si eu mai demult, dar n-am reusit sa "prind in capcana" prea multa lume  <_<
Incearca o combinatie Evil Dead, Texas Chainsaw, Friday The 13th (poti sa te ghidezi dupa un top al killurilor :D) si Return of The Living Dead.
Astea au efecte speciale relativ bune si mai apare cate un san pe ici pe colo :P.

Daca ai parte de reactii pozitive poti sa incerci si cu lista de mai sus, as recomanda pentru inceput Maniac Cop, Basket Case si Re-animator.

Edited by the_nightfly, 14 September 2008 - 20:44.


#17
HorrorMaster

HorrorMaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 10.04.2008
man behind sun(chinezesc) -prea grotesc,sau cannibal holocaust sau A l'intérieur

Edited by HorrorMaster, 15 September 2008 - 14:33.


#18
yourbabygirl

yourbabygirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 03.02.2008
the strangers..nu l-am vazut pentru ca mi-e frica,dar am auzit ca e foarte marfa!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate