Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

cum sa fac bani la varsta de...14 ani?

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#19
TheyDidItAgain

TheyDidItAgain

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 01.08.2008

View Postveronika, on Sep 11 2008, 15:49, said:

mai oameni buni, eu as incuraja initiativa baiatului...poate vrea banuti de bombonele si cola cu fetele..  ^_^
poti incerca un part time la impartit fluturasi ca tot vin alegerile..
sau daca gasesti niste catei de plimbat-pe la vecini; batrani carora sa le faci ceva cumparaturi...lucrurile grele de carat de la piata..
poti aduna hartie-carti si caiete-chiar si de la colegi.. le duci la reciclat.
daca imi mai vin idei.. :rolleyes:
Crede-ma,am banuti,dar vreau sa imi fac o mica afacere de pe acum  :D pentru si mai multi banuti :),si daca devin ,,milionar'' cu ideile voastre atunci va scot pe toti...la un suc.;)

#20
deyoo

deyoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 22.06.2006
daca ai habar de vreo limba straina axeaza-te pe traduceri, sau fa-le temele celor mai "inadaptati" de la tine din clasa.

#21
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,428
  • Înscris: 31.07.2006
phh 2!

Cine îþi dã bani ca sã faci tema? Doamne..
Împãrþiri de fltuturaºe? Tre' sã fi un pic de 90-60-90 sau un beach boy. Trebuie sã atragi!

N-am gãsit o soluþie comodã de a câºtiga bani. Pur ºi simplu îi cheltuiesc pe-ai altora! DEOCAMDATÃ.

#22
deyoo

deyoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 22.06.2006
ai fi surprins sa vezi cati bani arunca cineva care ii pe jumate corigent.

#23
Flegmatic

Flegmatic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 24.06.2008
eu pe la 7-8 ani mergeam la bunici si cu prietenii din zona respectiva culegeam nuci.

Nucii erau plantati pe un drum national si erau kilometrii intregi.. ii adunam la saci si ii vindem pe bani putini dar la sfarsitul zilei aveam de un suc si o inghetata.


O alta afacere cand aveam vreo 6 ani a fost sa iau tei dintr'un pom mare si as il vand langa taranii din piata. Prima oara vindem la legatura :)) adica 3 fire de tei si dupa m'am modernizat si am vandut la punga mai mare si iara am luat bani de suc si ciocolata.


Au fost ispravii facute din dorinta de a fi productiv nu din saracie.



* La 14 ani eu luam bani din site-uri, administram scriam articole faceam reclama etc. Si nu ceream mult: cam 2 milioane pe jumatate de an, in fine eu faceam treaba asta din placere si nu o consideram o munca.

#24
snakekaa

snakekaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 16.07.2006

Quote

2 milioane pe jumatate de an

lei vechi? dolari? euro?

#25
xtremxpert

xtremxpert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 20.02.2007

View Postsnakekaa, on Sep 12 2008, 15:18, said:

lei vechi? dolari? euro?

euro :lol: lei vechi sigur

Si eu la inceput faceam grafica doar de placere, fara a cere bani. Tin minte ca faceam "pixelart" pentru jocuri dar acuma am si uitat pe ce site lucram. :P

#26
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005
As merge la companii mici care sa ma angajeze sa fac curat in calculatore. Reinstalat windows, plantat antivirusi, etc. Astia nu au bani pentru firme speciazate si cred ca ar fi curiosi sa lucreze cu tine.
Ia gandestete ce avantaje ai oferi, daca tu ai instala win trial sau alte programe de acest tip. Pur si simplu nu ar mai avea grija licentelor. Problema cu aceste trial-uri e ca trebuiesc reinstalate lunar si nimeni nu are timp de asa ceva.
Daca iti da fiecare cate 150lei lunar te-ai scos.

#27
cristian06

cristian06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 13.05.2006
NU merge man cu win trial... Ce motive ai avea la un control? Ca testez windows-ul pe toate calculatoarele companiei?

#28
Flegmatic

Flegmatic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 24.06.2008
2 mil de lei vechi, repet faceam din placere si daca mai iesea si un ban de suc cu atat mai bine.

Edited by Flegmatic, 12 September 2008 - 22:27.


#29
cdan

cdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 17.11.2003
de abia de la 16 ani poti lucra legal undeva, dar numai cu acordul parintilor.

#30
Gabriel_Ion

Gabriel_Ion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 27.12.2007
nu stiu de ce ai nevoie asa urgenta de bani, dar mai bine te axezi pe invatat si pierdut vremea cu prietenii si apoi pe la 16 ani sa mai faci si alte lucruri

#31
deyoo

deyoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 22.06.2006
nu cred k are nevoie de bani, are nevoie de sentimentul ala de implinire, satisfactie.

#32
luchiano_888

luchiano_888

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 12.09.2008
Poti incerca cu distributia de materiale in cutii postale - iei usor 30 de lei (suficienti pt a iesi la un suc sau pt o carte).
Treaba cu site-ul e usor : folosesti programele gen `fa-ti site in 15 min`, bagi continut atractiv, te faci cunoscut si cand vei avea >500 utilizatori /zi apar ofertele publicitare si te scoti. Sa-l faci e usor, mai greu e sa te faci cunoscut (intra pe trafic.ro pt a-ti face o idee despre nr de vizitatori pe diverse tipuri de site-uri).
PS: Cum s-a mai spus nu-tineglija scoala .
Bafta :OK:

#33
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008

View PostTheyDidItAgain, on Sep 11 2008, 00:42, said:

Am nevoie de ceva bani,imi dati o idee de o afacere mica dar profitabila? voi cum faceati bani la varsta asta? :D,a mai fost topicul acesta odata dar a fost sters...fara nici un motiv!
Eu acum la varsta mea(16 ani)mai repar cate un jaf de pc din cand in cand,depinde de defectiune si cat ma chinui la o reparatie ;) .De obicei rasplata variaza intre 25lei si 50 lei pe pc ;)si astfel invat cat mai multe despre pc-uri si pot sa zic ca imi place destul de mult ;) Bafta!!! :)

Edited by Katta92, 13 September 2008 - 15:36.


#34
Flegmatic

Flegmatic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 24.06.2008
poti sa lucrezi la o sala de net, eu la 14 ani lucram la o sala de net, scriam la fiecare cat timp mai are pe un caietel.  Sala era in blocul in care stau eu si era f usor.  Nu luam cinestie ce bani dar faceam din placere.

Edited by Flegmatic, 14 September 2008 - 12:39.


#35
the_winner

the_winner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 29.10.2007

View Postfloraur, on Sep 12 2008, 17:53, said:

As merge la companii mici care sa ma angajeze sa fac curat in calculatore. Reinstalat windows, plantat antivirusi, etc. Astia nu au bani pentru firme speciazate si cred ca ar fi curiosi sa lucreze cu tine.
Ia gandestete ce avantaje ai oferi, daca tu ai instala win trial sau alte programe de acest tip. Pur si simplu nu ar mai avea grija licentelor. Problema cu aceste trial-uri e ca trebuiesc reinstalate lunar si nimeni nu are timp de asa ceva.
Daca iti da fiecare cate 150lei lunar te-ai scos.


Esti din Galati cumva?
Daca da contacteaza-ma pe PM.Am niste afaceri in zona si am nevoie de cineva ca tine pentru un mic proiect.

#36
Doru-01

Doru-01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 08.02.2007

View Postagain, on Sep 11 2008, 15:39, said:

fa site-ul despre orice domeniu vrei tu , baga continut incat sa ajungi la 1000 vizitatori pe zi iar apoi o sa castigi 3-400E destul de usor
Si ce crezi tu ca ar face el cu 400 de euro la 14 ani?isi cumpara bomboane ? :lol: sau isi cumpara tigari si bautura :death: La varsta lui ar trebui sa invete sa joace fotbal cu prietenii si sa se multumeasca cu banii de buzunar de la parinti.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate