Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Workshop - Tehnici de filmare si editare video (2)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
164 replies to this topic

#145
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
vlad mai zi odata modelul de vesta/steady cu care ne-ai facut sa ne fie ciuda pe tine

#146
raptordivx

raptordivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.03.2005
Stativul de care era legata camera se numeste glidecam 2000 si se gaseste aici:http://www.glidecam.com/ , vesta cu bratul .. nu stiu nu am observat.

#147
trafalet_32

trafalet_32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 29.06.2007
P.S. "raptordivx" coleriferele se puteau inchide. biggrin.gif                                                                                                                                                                                                                                          




pai si acuma ne spui!!!!! :D toata seara la P.........j(  :band: )nu ai putut sa ne vinzi potu!!!!!   :bigwhitegrin:

Edited by trafalet_32, 17 December 2008 - 17:35.


#148
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
sa pun ? sa nu pun ?
Hai sa pun !  miniproiect

#149
raptordivx

raptordivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.03.2005
Frumos.

#150
MgMNet

MgMNet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.08.2008
Au trecut ceva zile de la workshop dar abia acum am prins si eu putin timp sa postez pentru a multumi lui Glido si GunX pt workshop`ul care a trecut din pacate. A fost super bine din toate punctele de vedere , cu totii am invatat cate ceva si ne-a fost si ne va fi de folos , plus deasta mic`ul schimb de vorbe / experienta intre colegi acolo , a a fost chiar bine, sincer nu ma asteptam sa fie chiar asa de bine pentru ca era prima oara cand participam la un curs la distanta dupa niste anunturi si recomandari de pe internet . Incurajez toate persoanele care doresc sa participe la acest workshop daca va mai fi si editia a 3-a sa participe pentru ca baietii fac o treaba super buna si plus deasta si diploma va poate ajuta foarte mult pentru ca nu prea ai unde face un curs pentru a putea obtine o diploma in acest domeniu. Poate chiar si pe alte domenii se vor organiza astfel de workshop`uri pe viitor, ar fi superb . Mult succes tuturor in ceea ce faceti , si Sarbatori Fericite tuturor ! .

#151
Vlad237

Vlad237

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 12.11.2005

View Postglido, on Dec 17 2008, 16:54, said:

vlad mai zi odata modelul de vesta/steady cu care ne-ai facut sa ne fie ciuda pe tine

Glidecam 2000 SI Vesta

Si vorbim aici, fara monitor, acumulatori, comanda... ( care alea ajung undeva la 500-600 $
Intentia mea a fost , nu sa fac cuiva in ciuda, ci sa arat ca se poate mai mult decat o simpla camera la o nunta...macar de impresia mirilor :))
Ce ma mai uitam eu la ...drapel ( patriotul din mine  :D )

Edited by Vlad237, 23 December 2008 - 01:09.


#152
DEXTERUL

DEXTERUL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 12.10.2008
[quote name='Vlad237' date='Dec 23 2008, 01:06' post='5714237']
[url="http://www.bhphotovideo.com/c/product/510234-REG/Glidecam__2000_PRO_Stabilizer_with.html"]Glidecam 2000[/url] SI [url="http://www.bhphotovideo.com/c/product/374414-REG/VariZoom_VZ_DV_SPORTSTER_FlowCam_DV_Sportster.html"]Vesta[/url]

Intre timp la gasisem si eu.Le-ai luat din tara sau de afara?
Asa ca se apropie Craciunul, urez la toti baietii "Sarbatori cu bine!" si poate ne vedem si la anu. :cheers:

Edited by DEXTERUL, 23 December 2008 - 10:27.


#153
Vlad237

Vlad237

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 12.11.2005
De la Neacsu.

#154
Vlad237

Vlad237

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 12.11.2005
GATAAAAA...ma terminat filmuletul de la Alba Iulia (Atestat Workshop).
                        

                                                                                                    Cu stima, Vlad Ciobanu

#155
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005

View PostVlad237, on Jan 29 2009, 19:51, said:

GATAAAAA...ma terminat filmuletul de la Alba Iulia (Atestat Workshop).
                        

                                                                                                    Cu stima, Vlad Ciobanu
:clapping:   :coolspeak:

#156
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
frumos, Vlad! mi-a placut! dar nu cred ca ai avut vx. imaginea e mult mai buna.

#157
Vlad237

Vlad237

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 12.11.2005

View PostZenus, on Jan 31 2009, 01:55, said:

frumos, Vlad! mi-a placut! dar nu cred ca ai avut vx. imaginea e mult mai buna.
A fost FX1.

#158
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007
Zenus... cum adica "e mult mai buna"?  Mie vx-ul mi se pare NET superior cand vorbim de formatul SD.
Vlad237... daca ai filmat cu fx-ul de ce nu ai filmat 16:9 ???

#159
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
uite de ce zic ca imaginea e superioara, bineinteles nu vb de sd, ci de imaginile postate pe youtube trase de un vx comparativ cu un fx.  in primul rand culorile mi se par mai saturate, contrastul mai puternic, curba gamma mai pronuntata, cred ca tine si de talentul cu care a presetat imaginea vlad. presupun ca glido a tras cu vx, am avut si eu, am retinut imaginea, nu fascineaza oricat ai customiza-o! asta e parerea mea.

#160
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005
Noroc cu clipul lui Glido ,ca doar asa mi-am amintit ca eram dator sa-l pun si eu aici.
CLIP ALBA IULIA

Edited by nirosbog, 02 February 2009 - 01:10.


#161
Vlad237

Vlad237

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 12.11.2005

View Postpif_foto, on Jan 31 2009, 03:07, said:

daca ai filmat cu fx-ul de ce nu ai filmat 16:9 ???
Doar eu aveam FX, restul VX ... si au filmat in 4x3 (normal  :D ), eu de ce sa fiu mai diferit? :uhuhno:
  Reglajele au fost FULL MANUAL ( asa sunt invatat din televiziune ).

Quote

Mie vx-ul mi se pare NET superior cand vorbim de formatul SD
Cineva la curs a spus acelasi lucru ... si s-a convins ca nu e tocmai asa, chiar NET, chiar si in SD

Quote

presupun ca glido a tras cu vx
CORECT

Quote

Noroc cu clipul lui Glido ,ca doar asa mi-am amintit ca eram dator sa-l pun si eu aici.
CLIP ALBA IULIA
Ce mi-a placut ... ceva cadre interesante ..politia comunitara, steagurile, te-ai jucat cu soarele...
Ce nu mi-a placut ... mult pan , si iar pan..si daca nu .... zoom. Si inca ceva, dar aici ai scapare ( stiu cu ce camera ai filmat ) .. IRIS AUTOOOOOOO.  PAREREA MEA :boxing:

Edited by Vlad237, 02 February 2009 - 17:27.


#162
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005
Vlade,ce sa zic,intotdeauna e loc de mai bine.Daca ma gandeam de la inceput sa fac un clip cu Alba Iulia,sigur luam cadre mai multe si mai reprezentative,insa,asa cum s-a vrut initial,doar un material pentru test,nu m-am complicat prea tare.
La urmatorul workshop voi fi cel mai bun. :OK:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate