Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Google Chrome - cel mai rapid browser

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
SpARe

SpARe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.07.2007
Nu-mi place ca e pe webkit. Sunt webdesigner si in elaborarea ultimei mele creatii am intilnit foarte multe dificultati cu webkitul, nici cu ie7/8 n-am avut atitea probleme cat cu Chrome si Safari.

#20
MihaiJMB

MihaiJMB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.06.2011
si eu cred acelas lucru ! eu am folosit toate browserele si am ramas la chrome

#21
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Tot pe chrome am ramas si eu si asta instalez in pc-uri care fin la facut.

Am cont pe goagle si ce imi place LA MAXIM e ca atunci cand ma loghez pe un pc, imi incarca instant TOATE setarile, paginile salvate, marcajele, si chiar si userul (la unele si parola) de pe site-urile unde sunt inscris. A, si isi instaleaza automat si add-on-urile.

Bun browser!

#22
campuscodi

campuscodi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 07.07.2007
Google Chrome e cel mai rapid browser cu 1->10 taburi deschise.

Daca esti utilizator hardcore cu peste 250 de taburi si 3-4 sesiuni diferite Firefox inca se descurca mai bine. Chrome aproape deloc intr-un setare simulara. La peste 10 extensii si 100 de taburi deja incepe sa aiba mau multe crash-uri decat fatala si mult-cunoscuta combinatie Firefox+Flash.

#23
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Mie imi haleste ram-ul pe paine, daca am peste 20 tab-uri deschise deja win7 imi spune ca memoria e pe low. E vreo setare pe care nu o fac bine? Stiu, imi mai trebuie inca 4 gb ram, insa momentan pretul e prea nesimtit, la 150 lei placuta.

#24
DexterL

DexterL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.12.2013
Salut .  Stie cineva cum sa fac sa apara google chrome cand dau click pe icon normal ?

Acum , cand dau click se deschide mic intr-un colt de parca i-as fi dat minimize .

#25
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006
Rapid, sigur si stabil !

#26
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
Stie cineva cum pot rezolva problema cu Direct Write in Google Chrome? Daca e activat, fonturile se vad italice, sau cum nu trebuie,  daca e dezactivat se vad cum ar trebui, dar pixelate. Se pare ca ar fi de la Windows 10, desi am problema asta doar pe un calculator, pe celelalte trei nu este nici o problema.

#27
masaj

masaj

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.10.2015
Eu am vazut o prezentare pe CNN in care spunea ca Edge este cel mai rapid browser dupa testele facute chiar de Google.

#28
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postmasaj, on 21 octombrie 2015 - 19:15, said:

Eu am vazut o prezentare pe CNN in care spunea ca Edge este cel mai rapid browser dupa testele facute chiar de Google.
Ce e ala Edge?

#29
AzY9

AzY9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 23.02.2015

View PostOriginalCopy, on 21 octombrie 2015 - 20:40, said:

Ce e ala Edge?

Ceva browser nou de la Microsoft... un fel de explorer nou si reinventat, cred. Google iti sta la dispozitie.

#30
valente2013

valente2013

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 30.09.2013
Folosesc mai toate versiunile (trebuie sa vedem diferentele pentru siteuri). De baza folosesc Firefox si il am legat si cu Thunderbird pentru mail.

View PostOriginalCopy, on 21 octombrie 2015 - 20:40, said:

Ce e ala Edge?
Microsoft Edge este fostul Explorer. Chiar daca ar avea o viteza mai mare ... asta nu cred ca este totul la un browser.
In primul rand este cat de familiarizat esti cu el si cat de mult ti se potriveste.

#31
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postvalente2013, on 09 aprilie 2017 - 12:21, said:

Folosesc mai toate versiunile (trebuie sa vedem diferentele pentru siteuri). De baza folosesc Firefox si il am legat si cu Thunderbird pentru mail
Si concluzia care e? Care-i mai rapid, in 2017?

Edited by don_dannielo, 09 April 2017 - 12:25.


#32
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
Vivaldi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate