Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

wysiwyg - din html in xhtml

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
vali38

vali38

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 16.10.2005
salutare

cunoasteti vre-o metoda de a transforma codul generat de un editor wysiwyg din html in xhtml ?

nu ma deranjaza prea mult asta dar vreau sa fie totul ca la carte

eu m-am gandit la php dar nu mi se pare prea eficient sa iau codul,sa il fac cu litere mici si apoi sa pun / la fiecare tag.chiar si asa este o problema peste care nu as putea sa trec.daca folosesc preg_match iar in cadrul tagurilor a fost dat un enter din nou am probleme

aveti vre-o idee mai buna ?

multumesc

#2
xnoise

xnoise

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 08.02.2007
da... renunta la xhtml prietene... nu e ca la carte sa folosesti xhtml, cel putin nu mai mult ca html. ca la carte este html/xhtml strict (daca doresti strict). Ca la carte inseamna accesabilitate, css corect, html corect, semantica etc etc etc. Asta inseamna ca la carte... HTML/XHTML nu sunt decat doua limbaje de markup, dar un site ca la carte nu se rezuma la markup....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate