Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Unde sa NU ne cazam in strainate

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
simona69

simona69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 03.02.2007
Doresc sa  deschid acest topic , asemanator cu cel care nu recomanda cazarile la diferite unitati de turism din Romania, pentru ca trebuie sa recunoasteti si voi -avem situatii in care suntem "pacaliti" si outside.
Astept parerile voastre! :D

#2
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
Cam mare strainatatea asta!

Eu nu recomand hotelul Marmotte din Besancon, de linga autostrada, la care am tras in disperare de cauza, ca nu aveam nimic rezervat. Pare soios, camere mici, mocheta murdara, bai de 30 de ani vechime. Mi-a fost sila sa folosesc dusul sau sa calc pe mocheta descult. Draperiile si mobila vechi rau. Restaurantul e in regula. Marmotte e o retea in Franta, dar nu stiu cum se prezinta alte hoteluri. Oricum, dupa ce l-am vazut pe asta din Besancon, n-as mai trage la altele.

In Viena, daca va face cu ochiul Hotel Regina (cladire cu arhitectura clasica, grandioasa, misto, linga Votivkirche) e OK, dar cereti camera mare. Camerele mici nu au alt cusur decit ca sunt mici, baia in schimb e mare (cit camera), si ca au privelistea spre o curte interioara.

In Insula Aegina din Grecia hotelurile sunt predispuse la calitate inferioara. De regula hotelurile de familie, bloculetele alea de 3 etaje si 15 camere, sunt destul de jalnice. Plus ca iti iau bani pe telecomanda de la A/C si au apa calda doar cind e soare. Ma indoiesc ca restul Greciei sta mai bine.

Edited by abancor, 02 September 2008 - 11:32.


#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cam inutil topicul părerea mea.

#4
simona69

simona69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 03.02.2007

View PostMembruAnonim, on Sep 2 2008, 12:08, said:

Cam inutil topicul părerea mea.

De ce ?
Nu s-a intamplat niciodata sa rezervi o camera online la un hotel de 3 sau 4 stele si sa descoperi apoi ca nu sunt nici macar doua stele?
Eu am avut experiente negative si in turcia -hotel fortuna beach(marmaris) , unde nici macar nu mi-au pastrat rezervarile sau in alte tari europene , unde am rezervat la superoferta ( 50-70 euro pe camera ) si am avut surpriza ca la fata locului sa mi se ceara sa platesc diferenta pana la 130-140 euro/camera.

#5
Atena_atenne

Atena_atenne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.09.2008
foarte buna ideea cu acest topic...uite asa mai aflam cate ceva despre turismul de proasta calitate.

#6
doru.popa

doru.popa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 02.04.2004
in Debrecen, hotel Civis Grand Hotel Aranybika;
super nashpa hotelul; totul era vechi, mirosea urat, paturile, dulapurile scartaiau, telecomanda de la TV nu avea baterii, la baie dusul era stricat; tasnea apa pe langa furtun mai mult decat pe para dusului, nu are AC; prosoapele se doreau albe....dar erau spre gri;
m-am cazat la el deoarece a fost singurul hotel la care am gasit locuri in august in ciuda reviewurilor proaste;

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postsimona69, on Sep 2 2008, 13:57, said:

De ce ?
Nu s-a intamplat niciodata sa rezervi o camera online la un hotel de 3 sau 4 stele si sa descoperi apoi ca nu sunt nici macar doua stele?
Eu am avut experiente negative si in turcia -hotel fortuna beach(marmaris) , unde nici macar nu mi-au pastrat rezervarile sau in alte tari europene , unde am rezervat la superoferta ( 50-70 euro pe camera ) si am avut surpriza ca la fata locului sa mi se ceara sa platesc diferenta pana la 130-140 euro/camera.

Ba da , mi s-a întâmplat. Dar "străinătatea" este mult prea mare, iese haos aici.

#8
Keto

Keto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 23.06.2007
Hotel Crystal in Istanbul(Receppasa caddesi), in piata Taksim  - asa-zis de 4stele.
Pozitie ok
Receptie ok
Restaurant ok
Camerele curate, dotate cf. clasificarii de 4 stele ... dar extrem de uzate(mobilier,pereti,echipamente de baie) - nici vorba de 4 stele - poate 3.
Am dorit cazare in zona Taksim (acolo stau de obicei cand merg in Istanbul), dar din pacate Hotelul Divan (absolut exceptional) este in renovare. Asa ca am preferat un hotel apropiat cu tarif de max. 120 Euro/ noapte si fara sa fie un hotel mare (aglomeratie la lift, restaurant, bar,piscina).
Am facut rezervare electronica ( 84 Euro B&B ) citind un rating de 78% (bunicel).
Din fericire am stat numai 2 nopti.(week-end-ul trecut)
Evitati si hotelurile Golden Age I si II si Hotelul Lion, tot din Istanbul (fac parte din acelasi grup).

PS : am avut un "feeling negativ" de cand am intrat in hotel si in momentul cazarii i-am dat receptionerului bacsis 20YTL (cam 12 Euro)pentru a-mi da o camera cat mai buna . Ma intreb cum ar fi aratat o camera mai rea  :D

Edited by Keto, 05 September 2008 - 16:54.


#9
megutz

megutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.07.2008
am stat la ibis in paris - in viata mea n-am mai vazut camere asa mici.. sa nu mai vorbim de buda, care nu cred ca avea un metru patrat  :curse: dar curata camera, curate asternuturile.
in portugalia nu va recomand residencia nazareth - nici pe departe 4 stele,asa cum are. cred ca peretii erau din tabla (exagerez) sau din ceva foarte subtire, pentru ca se aude si cel mai mic zgomot. micul dejun, de asemenea, trist tare..

#10
marty70

marty70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 01.02.2007

View Postsimona69, on Sep 2 2008, 12:06, said:

Doresc sa  deschid acest topic , asemanator cu cel care nu recomanda cazarile la diferite unitati de turism din Romania, pentru ca trebuie sa recunoasteti si voi -avem situatii in care suntem "pacaliti" si outside.
Astept parerile voastre! :D
Simona, pe forumul despre Egipt, ai o interventie ciudata. Sustii opinia unui ratacit pe forumuri (  probabil redus mental) care declara despre Egipt ca este numai mizerie si rahat. fara alte comentarii fara sa fi fost probabil pe acolo.. E valabil si la tine? sau poate ai fost si ai luat teapa? De fapt tu ai deschis forumul asta ca ai luat teapa in egipt sau in alte parti? Ai luat mai multe tzepe? Peste tot unde ai fost?
Deschizi topic insa nu spui nimic concret din experienta ta. In cite locuri ai fost pacalita?  Nu ma indoiesc ca sint si astfel de locuri pe "afara" unde sa te pacaleasca dar mi-e teama ca faci parte din categoria aia care au impresia ca sint furati si pacaliti la tot pasul.
Astepti parerile noastre? Si ce faci cu ele? Nu mai bine consulti tu un forum pentru destinatia propusa inainte de merge acolo?

#11
heripoker

heripoker

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.09.2008

View Postsimona69, on Sep 2 2008, 12:06, said:

Doresc sa  deschid acest topic , asemanator cu cel care nu recomanda cazarile la diferite unitati de turism din Romania, pentru ca trebuie sa recunoasteti si voi -avem situatii in care suntem "pacaliti" si outside.
Astept parerile voastre! :D
Părerea mea e că ești proastă. Cam atât.

#12
maz_max

maz_max

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 08.12.2007

View Postmarty70, on Sep 10 2008, 16:49, said:

Simona, pe forumul despre Egipt, ai o interventie ciudata. Sustii opinia unui ratacit pe forumuri (  probabil redus mental) care declara despre Egipt ca este numai mizerie si rahat. fara alte comentarii fara sa fi fost probabil pe acolo.. E valabil si la tine? sau poate ai fost si ai luat teapa? De fapt tu ai deschis forumul asta ca ai luat teapa in egipt sau in alte parti? Ai luat mai multe tzepe? Peste tot unde ai fost?
Deschizi topic insa nu spui nimic concret din experienta ta. In cite locuri ai fost pacalita?  Nu ma indoiesc ca sint si astfel de locuri pe "afara" unde sa te pacaleasca dar mi-e teama ca faci parte din categoria aia care au impresia ca sint furati si pacaliti la tot pasul.
Astepti parerile noastre? Si ce faci cu ele? Nu mai bine consulti tu un forum pentru destinatia propusa inainte de merge acolo?
Acel ratacit e acelasi care a scris inaintea mea harrypok sau cum isi zice..iar probabil ea e prietena lui..asa ca nu te mai consuma..

Edited by maz_max, 10 September 2008 - 19:23.


#13
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,713
  • Înscris: 11.01.2005
Prin Kusadasi, cam ce ar fi de evitat ? Tintesc cu ideea spre hotelul Prelude1 (4*), intra oare in categoria NU ?

#14
simona69

simona69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 03.02.2007

View Postmarty70, on Sep 10 2008, 15:49, said:

Simona, pe forumul despre Egipt, ai o interventie ciudata. Sustii opinia unui ratacit pe forumuri (  probabil redus mental) care declara despre Egipt ca este numai mizerie si rahat. fara alte comentarii fara sa fi fost probabil pe acolo.. E valabil si la tine? sau poate ai fost si ai luat teapa? De fapt tu ai deschis forumul asta ca ai luat teapa in egipt sau in alte parti? Ai luat mai multe tzepe? Peste tot unde ai fost?
Deschizi topic insa nu spui nimic concret din experienta ta. In cite locuri ai fost pacalita?  Nu ma indoiesc ca sint si astfel de locuri pe "afara" unde sa te pacaleasca dar mi-e teama ca faci parte din categoria aia care au impresia ca sint furati si pacaliti la tot pasul.
Astepti parerile noastre? Si ce faci cu ele? Nu mai bine consulti tu un forum pentru destinatia propusa inainte de merge acolo?

Am incercat sa ofer si eu un spatiu de discutie pentru toti .Daca este cu suparare ma retrag.Ca si voi am fost suparata cand mi s-a promis si am platit pentru ceva si am primit servicii reprobabile.In majoritatea cazurilor insa :CRETA, Rhodos, Antalya, Viena, Frankfurt , Tunisia , Malta am fost tratata cu respect si am beneficiat de servicii corecte.
Inca o data, daca va supar, ma retrag!Sorry :mellow:

View Postheripoker, on Sep 10 2008, 15:51, said:

Părerea mea e că ești proastă. Cam atât.

Asta e !
Traiesc si eu printre "destepti"! :lol:

#15
Azlan

Azlan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.06.2006

View Postsimona69, on Sep 2 2008, 13:57, said:

De ce ?
Nu s-a intamplat niciodata sa rezervi o camera online la un hotel de 3 sau 4 stele si sa descoperi apoi ca nu sunt nici macar doua stele?
Eu am avut experiente negative si in turcia -hotel fortuna beach(marmaris) , unde nici macar nu mi-au pastrat rezervarile sau in alte tari europene , unde am rezervat la superoferta ( 50-70 euro pe camera ) si am avut surpriza ca la fata locului sa mi se ceara sa platesc diferenta pana la 130-140 euro/camera.

Incearca sit-ul asta www.hotelinfo.com.ro, iti cauta tarifele la hotel pe mai multe site-uri de rezervari hoteliere, deci il poti alege pe cel mai mic, primesti confirmare instant la rezervare si in plus poti sa citesti si comentariile altora care au mai fost pe la hotelul ala si vezi ce note i-au dat.

Edited by Azlan, 11 September 2008 - 22:09.


#16
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Hotel El Greco din Salonic si orice alt hotel de pe strada Egnatia. Sunt niste maghernite imputite care iau 70 euro/noapte + 10 euro daca bagi masina in garajul lor.

#17
mariaanca22

mariaanca22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.06.2009
DRAGI ROMANI DACA TINETI LA BANII VOSTRI EVITATI HOTELUL SURMELI ,ESTE UNUL DIN CELE MAI PROASTE HOTELURI DIN CITE AM FOST.MINCARE FOARTE PROASTA ;PRINZUL ARE IN COMPONENTA CORCODUSE, CARNE NU EXISTA DELOC .FARFURII .CANI NESPALATE.SI MULTE ALTELE .AM FOST MAI MULTUMIT DE SEJURUL PETRECUT LA HOTEL BATIHAN CARE ARE 4 STELE .EU CONSIDER CA LA SURMELI ESTE UN CONCEDIU RATAT.DUPA DIXCUTII INYENSE AM AJUNS LA UNUL DIN SEFII HOTELULUI ,ACESTA LA FINALUL PLEDOARIEI NOASTRE A SPUS CA NE VA PIRI LA AGENTIE SI A PLECAT .

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Evitați hotelul Balkan din Leptokaria. Mai bine dormiți în mașină (dacă aveți), sau căutați cazare în altă parte.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate