Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Bucuresti - Viena 1 zi URGENT !

- - - - -
  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#37
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
Da, acu vad si io ca am fost prea concis, scuze! Asta gindeam - sa evit Valea Oltului si Sibiu - Deva, cu haosul inerent de la Sebes si dintre Orastie si Deva, si sa merg prin Petrosani, dar daca tot o iau prin Petrosani mi se pare aiurea sa ies la Deva, daca tot am luat-o pe ocolite, si mi se parea normal sa ies la Caransebes.

#38
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,909
  • Înscris: 09.12.2004
hai sa lasam prea multe politeturi ca ce e mult nu e bun :D
in vara am venit pe ruta asta intr-o duminica si traficul a fost mai scazut, deci nu ma pot vaita de aglomeratie.
tgjiu-petrosani praf, in defileu daca prinzi camion in fata cam stai dupa el, daca nu te risti sa treci linia continua fara sa vezi nimic...
dupa petrosani, e alta nebunie ca se lucra la drum si alternau zone bune unde puteai merge tare cu zone in lucru, inghesuite,, ,gropi denivelari
hateg-cs era misto dar nu am mai mers pe el de foarte multi ani, deci ruta asta nu se pune
cs-lugoj-timisoara e in lucru si iar pierzi timp stind pe loc la semafoare.

ca sa ajung la arad/bucuresti am mers aproape pe toate rutele si am ramas la convingerea ca drumul clasic e de baza, chiar daca e aglomerat.

#39
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
E clar!

#40
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postabancor, on Nov 21 2008, 17:23, said:

E clar!
cu mentiunea ca in 14 ore ajungi la VIENA si cu Loganul. (Pitesti Sibiu Nadlac)
Obligatoriu de plecat sambata sau duminica sau de venit barem in weekend.

Edited by sanddy1964, 21 November 2008 - 21:49.


#41
gigi72

gigi72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 15.09.2007
si eu vreau sa plec peste o saptamana cateva zile la Viena, din Slatina plec, si eram hotarat  sa optez pentru varianta prin Craiova -Turnu Severin-Lugoj-Timisoara-Arad, dar din ce-am citit aici nu prea sunt referinte prea bune pentru acest traseu , desi am fost prin iulie pina in Germania si pe acolo am mers , dar nu cu masina mea . Nu am fost foarte atent  la traseu dar cu aproximatie cam 50 km erau intradevar  dezastru.
Chiar asa de rau este?
prin Rm Valcea - Sibiu ma tem de aglomeratie .
daca exista parerei ale celor care locuiesc prin zona respectiva si pot sa detalieze ar fi ok
multumesc

#42
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postabancor, on Nov 19 2008, 12:34, said:

Deci de la Hateg e mai rapid Deva - Arad - Nadlac decit Caranesbes - Timisoara - Cenad?
De la Hateg o iei direct spre Hunedoara>Deva apoi Arad. Pe la Ilia se asfalteaza, dar nu se sta foarte mult in coloana. Ieri am trecut pe-acolo. Centura de la Arad sucks big time, dar asta e cea mai ok ruta.

#43
kimi_ro

kimi_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 14.04.2007
cum e pana la urma, am voie cu detector de radar in Ungaria, Austria si Slovacia?

#44
body76

body76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 05.10.2003
Pe 7 ianuarie intr-o miercuri plec si eu la Viena.
Vreau sa plec seara in jur de ora 22 pe traseul clasic Rm Valcea - Sibiu - Deva - Arad.
Ce parere aveti de ora aleasa? Sa mai astept cateva ore si sa plec in jur de 4/5 dimineata?

#45
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Valea Muresului e putin cam greu de facut noaptea, pentru ca nu e marcata bine, doar cu linii galbene, si-alea pe ici pe colo. Recomand sa faci drumul ziua, eventual sa treci prin deva cu ceva vreme inainte de a se lumina.
Drum bun!

#46
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,915
  • Înscris: 03.12.2005
Ma crezi ca in ultima vreme eu numai noaptea am fost? In afara de faptul ca uneori e ceata (si atunci fara linii reflectorizante e foarte enervant), in rest orice faruri bune sunt suficient ca sa mergi la 3 cifre constant.

Daca ai si un GPS (si la cate "obstacole" au rasarit pe drumul ala eu ti-l super recomand), atunci tot drumul e o joaca.

#47
bluewave

bluewave

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 14.09.2006
eu plec pe 9 ian pe la 3 dim si sper ca la 17 sa ajung sa ma cazez pe langa parndorf.
ruta ... clasica buc-sibiu-arad-vienna
p.s. m-am intors din vienna in aug.  pe ruta cenad tim portile de fier craiova buc si a fost praf... mai mult am stat decat am mers...poate o sa folosesc acesta ruta peste 1000 de ani !

#48
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006

View Postbody76, on Dec 7 2008, 20:38, said:

Pe 7 ianuarie intr-o miercuri plec si eu la Viena.
Vreau sa plec seara in jur de ora 22 pe traseul clasic Rm Valcea - Sibiu - Deva - Arad.
Ce parere aveti de ora aleasa? Sa mai astept cateva ore si sa plec in jur de 4/5 dimineata?


daca pleci la 22 vei prinde inca ceva aglomeratie pe Valea Oltului dar daca pleci pe la 24 e numai bine, dimineata pe la 8 esti in vama fara prea mare bataie de cap

nu e deloc bine sa pleci pe la 4 dimineata, mai ales ca e in cursul saptamanii, duminica mai merge...


View Postbluewave, on Dec 18 2008, 12:36, said:

eu plec pe 9 ian pe la 3 dim si sper ca la 17 sa ajung sa ma cazez pe langa parndorf.
ruta ... clasica buc-sibiu-arad-vienna
p.s. m-am intors din vienna in aug. pe ruta cenad tim portile de fier craiova buc si a fost praf... mai mult am stat decat am mers...poate o sa folosesc acesta ruta peste 1000 de ani !

daca te intorci in tara pe timpul zilei eu recomand traseul Cenad - Timisoara - Buzias - Lugoj - Caransebes - Hateg - Petrosani - Tg Jiu - Rn Valcea - Bucuresti. Noaptea insa e de preferat traseul amintit de tine.

#49
nic_otava

nic_otava

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 10.02.2006
Nu gasesc Cenad pe harta!
Plec la Viena pe 27 si probabil voi alege Bucuresti-Pitesti-Rm. Valcea-Sibiu-Arad. Undeva pe la 4.30 am, este duminica, ar trebui sa fie ok ca si trafic, acum sa vedem.
Cine stie daca pentru o masina in leasing trebuie sa am acea imputernicire in original (desi sunt trecut in talon ca si utilizator). Firma la care am eu leasingul are un formular online pe care il completez cu datele mele si printez. Trebuie legalizari ceva?

Multumesc

#50
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Cenad e drumul mai scurt de la Timisoara spre Szeged, ca sa nu mai ocolesti prin Arad.

#51
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004
daca cineva stie sa faca un update rapid la 2011...in seara asta plec spre Viena...

Intrebarea este - Timisoara sau Arad?

L.E. as fi fericit cu un raspuns rapid :)

Edited by Cipsu, 13 January 2011 - 09:03.


#52
saxx

saxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.11.2006
Timisoara -> Cenad.
Nu mai exista nici un semafor, cu toate ca pe portiunea Severin-Orsova nu e terminat 100%. In rest drumul e super OK.

#53
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,088
  • Înscris: 09.01.2007
Puteti folosi punctul Turnu (Battonya in ungureste).

#54
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004
Multumesc domnilor. Cred ca o sa incerc ruta Bucuresti-Pitesti-Craiova-Drobeta-Timisoara-Cenad

O sugestie ca ora? Eu ma gandeam in jur de miezul noptii...

Edited by Cipsu, 13 January 2011 - 15:32.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate