Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

urinatul "din picioare" si implicatiile medicale

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#1
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008
Intr-o zi obisnuita stau cam 9 ore la birou, dupa care de cele mai multe ori ies in oras cu prietenii, ajungand tarziu acasa. Evident ca ajung sa folosesc foarte des toaletele publice unde niciodata nu ma asez pe colac, chiar daca exista folie de protectie sau hartii speciale. Vreau sa stiu daca in timp o pozitie neadecvata in timpul urinarii poate avea urmari, dat fiind ca practic in marea majoritate a timpului nu urinez in pozitia "normala" (asezata pe colac)

Am citit pe topicul despre penectomie ca barbatii arabi sunt mai putin predispusi la cancer de prostata pentru ca urineaza sezand, comparat cu barbatii europeni, care urineaza din picioare.

E oare valabil si la femei? (nu ma refer la partea cu prostata :P). Oare se slabesc muschii si poate avea oaresce urmar? Mi-e prea teama de tot felul de boli ca sa ma asez pe colacul altui veceu decat al meu de acasa si chestia pe care am citit-o mi-a dat de gandit...

Edited by adrianatoma, 31 August 2008 - 10:51.


#2
caScacios

caScacios

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 02.08.2008
mai exact cum îți faci tu treburile in toaletele publice?  :huh: serios!

Edited by caScacios, 31 August 2008 - 11:13.


#3
Tzushka

Tzushka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,441
  • Înscris: 09.11.2007

 caScacios, on Aug 31 2008, 12:08, said:

mai exact cum îți faci tu treburile in toaletele publice?  :huh: serios!
adica sta deasupra toaletei, nu cu fundu pe ea.

#4
caScacios

caScacios

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 02.08.2008
hmmmmm pai dacă e așa cum zice țușca depinde:

dacă obișnuiești să stai putin la wc nu cred că o să ai mari probleme
dacă obișnuiești să stai muuuuuult atunci cred ca in 5 ani o să ai picioare de culturist(ă :naughty: )

și cam atât....

Edited by caScacios, 31 August 2008 - 12:41.


#5
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

 Tzushka, on Aug 31 2008, 12:23, said:

adica sta deasupra toaletei, nu cu fundu pe ea.

da, cam asa ceva...

#6
Tzushka

Tzushka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,441
  • Înscris: 09.11.2007

 adrianatoma, on Aug 31 2008, 16:24, said:

da, cam asa ceva...
mai, nu stiu care sa fie nebuna sa se aseze pe toaletele publice...
in fine, nu stiu daca ar afecta in vreun muschii

#7
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

 Tzushka, on Aug 31 2008, 18:37, said:

mai, nu stiu care sa fie nebuna sa se aseze pe toaletele publice...
in fine, nu stiu daca ar afecta in vreun muschii

da, normal ca nu ar trebui sa ne asezam...ca mai sunt cazuri, asta deja e alta situatie...oricum cred ca mai importanta si mai grava mi se pare o posibila infectie luata de pe un vas public decat o problema intr-un viitor indepartat cauzata de incordarea unor muschi care totusi nu ar trebui incordati in conditii normale

#8
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 adrianatoma, on Aug 31 2008, 21:02, said:

da, normal ca nu ar trebui sa ne asezam...ca mai sunt cazuri, asta deja e alta situatie...oricum cred ca mai importanta si mai grava mi se pare o posibila infectie luata de pe un vas public decat o problema intr-un viitor indepartat cauzata de incordarea unor muschi care totusi nu ar trebui incordati in conditii normale

eu cred ca ai prea mult timp liber si o sanatate mult prea de fier, in rest, ca sa ajungi sa te gandesti numai la asta...

#9
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

 spare-me, on Aug 31 2008, 21:05, said:

eu cred ca ai prea mult timp liber si o sanatate mult prea de fier, in rest, ca sa ajungi sa te gandesti numai la asta...


haha, da, am o sanatate de fier :) dar tocmai pentru ca ma gandesc si am grija de anumite chestii ca altfel...

#10
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 adrianatoma, on Sep 1 2008, 10:02, said:

haha, da, am o sanatate de fier :) dar tocmai pentru ca ma gandesc si am grija de anumite chestii ca altfel...

pana la urma temerea ta care e ?
sa nu faci cancer la prostata daca odata la 3 zile nu stai jos cand faci pișu ?...:lol:

#11
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
eu unul mi-as face grija pt cele 9 ore de birou. Nu ai spus daca faci si pauze in care faci o dezmortire a muschilor.

#12
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

 spare-me, on Sep 1 2008, 11:33, said:

pana la urma temerea ta care e ?
sa nu faci cancer la prostata daca odata la 3 zile nu stai jos cand faci pișu ?... :lol:


da, de cancer de prostata ma tem cel mai tare :lol: profilactic iau o lingura de miere pe stomacul gol :P

nu mai, eu am intrebat chestia asta pentru ca am citit faza aia pe topicul cu "penectomie totala". da, acolo mentionau cancer la prostata mai des intalnit la barbatii europeni care urineaza din picioare, EVIDENT :lol: ca nu m-am referit la asta...ci ma intrebam pur si simplu daca exista ceva implicatii, atata tot...eram doar curioasa, nu ma tem ca mor maine daca fac pipi fara sa ma asez pe colac :))

 cutler, on Sep 1 2008, 12:27, said:

eu unul mi-as face grija pt cele 9 ore de birou. Nu ai spus daca faci si pauze in care faci o dezmortire a muschilor.


Da, am un job relativ ok din punctul asta de vedere, miscare fac...

#13
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Adriana, gandeste-te ca inainte de definirea civilizatiei as we know it oamenii foloseau solutia naturala: boschetii. Cata vreme femelele traiau suficient de mult ca sa puiasca in cantitati destul de industriale si sa moara de ceva romantic cum ar fi vreo molima, problema pe care o pui tu mi se pare cam irelevanta. :)

#14
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

 AlexIP, on Sep 1 2008, 13:09, said:

Adriana, gandeste-te ca inainte de definirea civilizatiei as we know it oamenii foloseau solutia naturala: boschetii. Cata vreme femelele traiau suficient de mult ca sa puiasca in cantitati destul de industriale si sa moara de ceva romantic cum ar fi vreo molima, problema pe care o pui tu mi se pare cam irelevanta. :)


da, you've got a point...chiar ma gandeam la oamenii de la tara si conditiile in care traiesc ei, nu cred ca-si pun probleme de genul asta legat de aceasta activitate :P

#15
Rules_suck

Rules_suck

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 10.08.2007

 AlexIP, on Sep 1 2008, 12:09, said:

Adriana, gandeste-te ca inainte de definirea civilizatiei as we know it oamenii foloseau solutia naturala: boschetii. Cata vreme femelele traiau suficient de mult ca sa puiasca in cantitati destul de industriale si sa moara de ceva romantic cum ar fi vreo molima, problema pe care o pui tu mi se pare cam irelevanta. :)

Inainte de definirea civilizatiei un om era considerat batran avea 40 de ani. ;)

#16
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Eu as zice sa te bucuri ca poti urina din pozitia aia atat de incomoda. Eu nu pot -_-

#17
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

 diorama, on Sep 1 2008, 14:26, said:

Eu as zice sa te bucuri ca poti urina din pozitia aia atat de incomoda. Eu nu pot -_-


pai si ce faci? :huh:
ca eu in afara de acasa, nu am curaj sa ma asez pe un alt vas de toaleta...

#18
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Poti tapeta colacul cu hartie igienica.  :whistling:  (Eu cu numarul 2 am probleme de genul asta)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate