Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

apartamente Floresti

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#55
iulia_400

iulia_400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 695
  • Înscris: 08.02.2007
mersi, maine vrem sa mergem si noi sa vedem.

#56
iulia_400

iulia_400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 695
  • Înscris: 08.02.2007
am fost si am vazut cateva ansambluri. ca si parere la prima vedere: Dangar 4 e ok ca si calitate- era cald si pe casa scarii si in apartamente, desi nu este gazul inca bagat, termopanele is in 5 cam, gletul este bine aplicat, se poate da direct cu lavabil, peretii si sapa arata relativ nivelate...pe Muzeul Apei am vazut ceva, nu dau nume, dar la pretul cerut, cam erau peretii umezi, uzi...pe Ioan Rus am vazut ceva, dar nu poti intra pe strada decat cu tractoru'...oricum te cam intreaba toti daca ai banii integral, altfel iti arata cel mai naspa apartament.

#57
ciprianv

ciprianv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 15.03.2006

View Postiulia_400, on Feb 26 2009, 13:51, said:

am fost si am vazut cateva ansambluri. ca si parere la prima vedere: Dangar 4 e ok ca si calitate- era cald si pe casa scarii si in apartamente, desi nu este gazul inca bagat, termopanele is in 5 cam, gletul este bine aplicat, se poate da direct cu lavabil, peretii si sapa arata relativ nivelate...pe Muzeul Apei am vazut ceva, nu dau nume, dar la pretul cerut, cam erau peretii umezi, uzi...pe Ioan Rus am vazut ceva, dar nu poti intra pe strada decat cu tractoru'...oricum te cam intreaba toti daca ai banii integral, altfel iti arata cel mai naspa apartament.
Si ce decizie ai luat?
Eu am in bloc 2 ap. 29.
Gazul intradevar il asteptam cu sufletul la gura ca sa ne mutam. Cica prin martie il va introduce.

#58
iulia_400

iulia_400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 695
  • Înscris: 08.02.2007

View Postciprianv, on Feb 27 2009, 16:56, said:

Si ce decizie ai luat?
Eu am in bloc 2 ap. 29.
Gazul intradevar il asteptam cu sufletul la gura ca sa ne mutam. Cica prin martie il va introduce.

inca nu am luat o decizie. as vrea sa vad ce e si cu ansamblul manastur vest panoramic, dar nimeni nu zice nimic....nici macar tipa care rasunde la ei la tlf nu stie sa dea prea multe detalii, sau nu vrea sau e prea plictisita...zici ca i se pare suspect cand am intrebat de cateva detalii tehnice. intentionez sa merg saptamana viitoare si acolo.daca nu gasim ceva sa ne placa si sa ne convina conditiile de plata, mai aman pana in toamna cand vom avea bani pt 2/3 apart o camera in cj, iar restul cu credit sau cumva...

#59
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postiulia_400, on Mar 1 2009, 13:49, said:

inca nu am luat o decizie. as vrea sa vad ce e si cu ansamblul manastur vest panoramic, dar nimeni nu zice nimic....nici macar tipa care rasunde la ei la tlf nu stie sa dea prea multe detalii, sau nu vrea sau e prea plictisita...zici ca i se pare suspect cand am intrebat de cateva detalii tehnice. intentionez sa merg saptamana viitoare si acolo.daca nu gasim ceva sa ne placa si sa ne convina conditiile de plata, mai aman pana in toamna cand vom avea bani pt 2/3 apart o camera in cj, iar restul cu credit sau cumva...
Poate ca teapa e atat de mare , ca ii este imposibil sa o explice si firma inca mai elaboreaza normele de acordare a acestei tepe imobiliare !

#60
iulia_400

iulia_400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 695
  • Înscris: 08.02.2007

View Postbuteliearagaz, on Mar 2 2009, 13:00, said:

Poate ca teapa e atat de mare , ca ii este imposibil sa o explice si firma inca mai elaboreaza normele de acordare a acestei tepe imobiliare !

pai asta e o varianta, iar a doua e ca tipa e total pe din'afara.am intalnit cazuri din astea o gramada...in special la stand-urile organizate in malluri...cum am scris in postul anterior, daca nu imi place ceva, daca nu mi se dau info suficiente(ma refer si la a-mi arata niste hartiute) sau daca mi se pare ceva suspect, nu cumpar nimic.mai astept pana imi permit sa iau in cj. un lucru e clar: nu cumpar in bloc in care nu se locuieste...no way...la cate tzepe s-au dat...extrabonus: nu semnez nimic pana nu citesc f atent, eventual consult un avocat.iar cum toate contractele sunt facute in favoarea lor, daca as dori sa cumpar ceva, as negocia si clauzele din contract.nu vor, asta e...las' ca sunt alti fraieri.

#61
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postiulia_400, on Mar 2 2009, 14:16, said:

pai asta e o varianta, iar a doua e ca tipa e total pe din'afara.am intalnit cazuri din astea o gramada...in special la stand-urile organizate in malluri...cum am scris in postul anterior, daca nu imi place ceva, daca nu mi se dau info suficiente(ma refer si la a-mi arata niste hartiute) sau daca mi se pare ceva suspect, nu cumpar nimic.mai astept pana imi permit sa iau in cj. un lucru e clar: nu cumpar in bloc in care nu se locuieste...no way...la cate tzepe s-au dat...extrabonus: nu semnez nimic pana nu citesc f atent, eventual consult un avocat.iar cum toate contractele sunt facute in favoarea lor, daca as dori sa cumpar ceva, as negocia si clauzele din contract.nu vor, asta e...las' ca sunt alti fraieri.
Sefa , daca erau niste dezvoltatori seriosi care nu vor sa traga teapa , nu crezi ca angajau niste oameni care stiau ce au la vanzare ?
Eu cred ca s-au dus la targ ca sa vada cati fraieri pot sa agate !
Un dezvoltator serios nu vine cu un proiect care nu este calculat aproape pana in cele mai mici detalii , si care nu ia in calcul fel de fel de variante .
Chestia cu materialele de cea mai buna calitate , cam suna a teapa .
Corect este sa precizeze toate detaliile , pentru ca un client sa capete incredere .
Este nevoie de un numar destul de mare de falimente pana cand dezvoltatorii care o sa ramana o sa se dea pe brazda !

#62
iulia_400

iulia_400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 695
  • Înscris: 08.02.2007

View Postbuteliearagaz, on Mar 2 2009, 14:24, said:

Sefa , daca erau niste dezvoltatori seriosi care nu vor sa traga teapa , nu crezi ca angajau niste oameni care stiau ce au la vanzare ?
Eu cred ca s-au dus la targ ca sa vada cati fraieri pot sa agate !
Un dezvoltator serios nu vine cu un proiect care nu este calculat aproape pana in cele mai mici detalii , si care nu ia in calcul fel de fel de variante .
Chestia cu materialele de cea mai buna calitate , cam suna a teapa .
Corect este sa precizeze toate detaliile , pentru ca un client sa capete incredere .
Este nevoie de un numar destul de mare de falimente pana cand dezvoltatorii care o sa ramana o sa se dea pe brazda !

sefu', eu nu iau apararea la nimeni...dar unele chestii nu sunt cum se vad la prima vedere, din ambele puncte de vedere, pozitiv si negativ. am intalnit si o pitipoanca care prezenta un proiect intr-un mall, iar eu stiam mai multe decat ea, dar cand am fost sa vad ansamblul, mi s-a prezentat in cele mai mici detalii, chiar au insistat sa merg cu un meserias sa verifice calitatea lucrarii daca ma intereseaza. asta in floresti. am vazut ca tu denigrezi tot ce inseamna constructii in cluj, nu te contrazic, dar nu ma bag ca musca n lapte unde nu ma intereeaza...daca tot vrei sa faci asta, discuta la subiect cu aprecieri pozitive si negative asupra unui dezvoltator sa zicem.asta e si ideea topicului, sa stie lumea de cine sa se fereasca si unde sa mearga...

#63
3oaie

3oaie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 16.12.2008
Densitate de metropola, infrastructura de catun

Quote

Comuna Florești va deveni localitatea cu cea mai mare densitate de locuințe pe metru pãtrat din țarã, remarcã raportul. în prezent sunt construite 5.000 de locuințe, iar încã 10.000 se aflã în fazã de proiect.
http://ziuadecj.ro/a...rticle?ID=23336

#64
newgirl

newgirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 17.06.2009
iar pe langa densitatea foarte mare a zonei .... cel putin pe eroilor trebuie luate in considerare dezavantajele fermei de pasari!!!!!
dintre cei care vreti sa cumparati in zona, eu va sfatuiesc sa mergeti in vizita la bloc si in perioada in care aerisesc la ferma de pasari, pentru ca mirosul ... cel putin pentru mine e insuportabil ... si ferma nu se va desfinta, nu se va muta ...


iar in zona complexului terra ... nu stiu cati ati vazut zona, o sa fie probleme cu drumul cativa ani buni, pentru ca exista proiecte pentru alte ansamble rezidentiale, iar primaria nu va face drumul in zona pana nu se finalizeaza

#65
StefanCelMare

StefanCelMare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 14.02.2006
Uite o poza interesanta pentru cei care vor sa vada cam cum s-a construit in Floresti (nu e cea mai noua situatie, dar va puteti face o idee). Chiar mai jos de punctul incercuit cu Stejarului 18 este ferma de pasari, deci chiar nu le fac reclama la bietii dezvoltatori de acolo.
O harta cu strazile aveti aici.
Lista cu dezvoltatorii aveti aici.
Pot zice din proprie experienta (stau in Floresti in chirie de un an si ceva) urmatoarele: exista cartiere in care s-a construit la gramada, dar si zone OK, cu spatiu intre cladiri, chiar frumoase, asemanatoare unor sate de vacanta. Daca mergeti cu masina in zona veti vedea si voi. Deschideti insa bine ochii si la harta, tot ce e f. aproape de fermele de pui, va mirosi infernal in anumite perioade. Aerisirea la ferme se face periodic, deci nu in fiecare seara. Dar cand se face, si bate vantul spre Cluj, se simte mirosul si la 3-4 km distanta, pe partea cealalta a drumului, unde stau eu in chirie.
Pretul apartamentelor aproape de ferme este mai mic, puteti risca si cumpara, in cazul inchiderii fermelor in viitor, acesta fiind un pariu excelent. Daca va tine.
Nu credeti ce se spune pe forumuri, mergeti si vedeti in persoana situatia, si nu va limitati la 2-3 cartiere, mergeti la cat mai multe, veti vedea si lucruri interesante, garantat.
Cautari incununate de succes!
:)

Edited by StefanCelMare, 22 July 2009 - 23:09.


#66
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View PostStefanCelMare, on 23rd July 2009, 00:05, said:

Uite o poza interesanta pentru cei care vor sa vada cam cum s-a construit in Floresti (nu e cea mai noua situatie, dar va puteti face o idee). Chiar mai jos de punctul incercuit cu Stejarului 18 este ferma de pasari, deci chiar nu le fac reclama la bietii dezvoltatori de acolo.
O harta cu strazile aveti aici.
Lista cu dezvoltatorii aveti aici.
Pot zice din proprie experienta (stau in Floresti in chirie de un an si ceva) urmatoarele: exista cartiere in care s-a construit la gramada, dar si zone OK, cu spatiu intre cladiri, chiar frumoase, asemanatoare unor sate de vacanta. Daca mergeti cu masina in zona veti vedea si voi. Deschideti insa bine ochii si la harta, tot ce e f. aproape de fermele de pui, va mirosi infernal in anumite perioade. Aerisirea la ferme se face periodic, deci nu in fiecare seara. Dar cand se face, si bate vantul spre Cluj, se simte mirosul si la 3-4 km distanta, pe partea cealalta a drumului, unde stau eu in chirie.
Pretul apartamentelor aproape de ferme este mai mic, puteti risca si cumpara, in cazul inchiderii fermelor in viitor, acesta fiind un pariu excelent. Daca va tine.
Nu credeti ce se spune pe forumuri, mergeti si vedeti in persoana situatia, si nu va limitati la 2-3 cartiere, mergeti la cat mai multe, veti vedea si lucruri interesante, garantat.
Cautari incununate de succes!
:)

Din ce scrisasi si din poza , se vede ca nu are rost sa cumpere cineva o locuinta in Floresti !

#67
Roberthoo

Roberthoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 25.06.2006
Nu stiu ce au unii cu Floresti-ul.Intr-adevar nu e o localitate de lux insa e  f decenta.Eu am un apartament aici in Floresti.In curand ma voi si muta.Ce-i drept nu e in zona aglomerata cum e multiserv insa ori unde ai sta cel mai mult conteaza cum ti-l amenajezi tu in interior.Sunt unele blocuri cu plobleme,se si vede inca inainte de a intra in bloc,care pot si foarte usor evitate.Pentru cei ce detin o masina si nu isi permit un apartament in Cluj le recomand cu incredcere Floresti-ul.

Numai bine

#68
fanem2000

fanem2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 12.02.2008
cine e constructor ?

#69
Roberthoo

Roberthoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 25.06.2006

View Postfanem2000, on 16th August 2009, 20:26, said:

cine e constructor ?


DANGAR

#70
alexandra78

alexandra78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.11.2009
Buna ....
celor interesati de apartamentele in Floresti...Eu am un apartament in Floresti in complexul Multiserv, bineinteles ca toate apartamentele lasa de dorit , indiferent de constructor sau de ansamblu. Toate au fost construite " pe banda" RAPID si cu oameni necalificati in constructii.
   Avantajele complexului unde locuiesc , distanta intre blocuri e  cat se poate de ok  (am vazut blocuri in cluj , noi si vechi in conditii mai rele) , drumul e cat se poate accesibil, exista iluminare stradala , cea ce nu pot spune de alte ansamble. Semifinisajele sunt intradevar groaznice , casa scarilor a fost prdata in ultimul hal, mizerie de nedescris(DAR SA NU UITAM CA LOCUIM IN ROMANIA)
   Facilitatile locuind in Floresti(parerea mea): e cat de cat liniste , nu este aglomerat , si sa nu uitam de aerul curat pe care il respiram, poate deocamdata, in comparatie cu cartierele din Cluj supra poluate si supra aglomerate.
   Tot ce va doresc e sa aveti parte de vecini cumsecade , cu care sa puteti colabora si atunci se vor rezolva si restul neplacerilor si problemelor comune.

#71
aria_cluj

aria_cluj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 01.08.2010
nu toate apartamentele sunt de proasta calitate si nu toate blocurile sunt ingramadite!
am vazut niste apartamente in floresti intr-o zona superba!

#72
Mition

Mition

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.08.2009
Incercati ansamblul Luxor.Sunt blocuri f,bine facute,distanta intre blocuri(sunt blocuri in Cluj care sunt mai apropiate) si,mai ales preturi bune.Nu le fac reclama,doar le laud pentru ca merita.Parerea mea...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate