Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

apartamente Floresti

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#37
mica23

mica23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 15.06.2007
Ma intereseaza si pe mine un apartament cu 3 cam. in Flloresti. As vrea sa stiu ( de la cei care si-au cumparat deja si locuiesc acolo) care sunt conditiile, cum arata finisajele, care este calitatea constructiilor si daca sunt probleme cu termenul de finalizare si predarea CF-ului

#38
ciprianv

ciprianv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 15.03.2006

View Postmica23, on Jan 13 2009, 13:52, said:

Ma intereseaza si pe mine un apartament cu 3 cam. in Flloresti. As vrea sa stiu ( de la cei care si-au cumparat deja si locuiesc acolo) care sunt conditiile, cum arata finisajele, care este calitatea constructiilor si daca sunt probleme cu termenul de finalizare si predarea CF-ului
Parerea mea este sa te duci acolo unde sunt deja terminate cladirile. Ca au sau nu au utilitati e alta problema (oricum nu sunt ei destul de prosti sa termine bloc si sa nu aduca utilitati). Vizioneaza apartamentele si intreaba despre materiale folosite, finisaje, etc??????
Apoi i-a hotararea de achizitionare.

#39
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postciprianv, on Jan 13 2009, 09:00, said:

Eu zic sa te mai linistesti. Acela e unul pe langa zeci de dezvoltatori.
Ar fi bine sa nu te mai bagi in seama pe aici. Rog un moderator sa il linisteasca.
Adevarul supara ?
:rolleyes:  :roflmaofast: :roflmaofast: :roflmaofast:

#40
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
Pe Teilor 14 am vazut niste apartamente lucrate destul de bine. M-ar fi interesat daca mai aveau cu 2 camere, dar acolo mai au numai cu 3. Stie cineva ansambluri construite asemanator?

#41
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postmica23, on Jan 13 2009, 13:52, said:

Ma intereseaza si pe mine un apartament cu 3 cam. in Flloresti. As vrea sa stiu ( de la cei care si-au cumparat deja si locuiesc acolo) care sunt conditiile, cum arata finisajele, care este calitatea constructiilor si daca sunt probleme cu termenul de finalizare si predarea CF-ului
Eu cred ca trebuie sa iei o harta si o busola ca sa te orientezi prin noroaiele din Floresti !
Mai bine mai astepti sa se ieftineasca apartamentele in Cluj , ca nu o sa mai dureze mult !

#42
3oaie

3oaie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 16.12.2008

View Postaiptek, on Nov 13 2008, 13:00, said:

lasai erica, vb fara sa stie.Am fost si am vizitat si eu o gramada de ansambluri din Floresti si nu e chiar asa cum exageraza unii
Intr-un ghetou comunist ai mai mult spatiu intre blocuri decat intr-un cartier de genul acesta:
http://www.panoramio.../photo/15436156
Noroc de criza, ca a mai oprit din constructii.

#43
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Post3oaie, on Jan 28 2009, 13:49, said:

Intr-un ghetou comunist ai mai mult spatiu intre blocuri decat intr-un cartier de genul acesta:
http://www.panoramio.../photo/15436156
Noroc de criza, ca a mai oprit din constructii.
Daca blocurile erau mai aerisite , nu mai puteau juca oamenii table pe balcon !
Ma bucur ca ai pus fotografiile astea , poate asa se mai dumireste lmea ca eu nu am nimic cu apartamentele construite in Floresti , dar ca asta vara am fost acolo si m-am minunat tot de ce am vazut !
Eu ma asteptam ca daca este terenul mai ieftin , in Floresti o sa gasesc locuinte spatioase iar spatiile dintre blocuri sunt generoase !
In Floresti este mai nasol chiar decat in Matasari - Bucuresti !

#44
X-ulescu

X-ulescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 12.12.2005

View Postbuteliearagaz, on Jan 28 2009, 14:27, said:

Daca blocurile erau mai aerisite , nu mai puteau juca oamenii table pe balcon !
Ma bucur ca ai pus fotografiile astea , poate asa se mai dumireste lmea ca eu nu am nimic cu apartamentele construite in Floresti , dar ca asta vara am fost acolo si m-am minunat tot de ce am vazut !
Eu ma asteptam ca daca este terenul mai ieftin , in Floresti o sa gasesc locuinte spatioase iar spatiile dintre blocuri sunt generoase !
In Floresti este mai nasol chiar decat in Matasari - Bucuresti !

Din pacate unele zone din Floresti arata ca niste ghetouri.Dar nici eu nu sunt de acord cu generalizarea.De la sensul giratoriu la stanga cum vii din cluj sunt mai multe ansambluri care au fost construite cu cap.In primul rand vezi ansamblul de case in stil american.Daca asa se construia in tot Florestiul ce frumos putea fii.Apoi mai este un rand de duplexuri tot in apropiere.Nici acolo nu mi-ar displacea sa stau, iar dupa duplexuri sunt niste blocuri verzi cu un design interesant si decent.
Din pacate taranii prosti fara imaginatie si lacomi dupa profit peste noapte au fost mai multi si rezultatul se vede.

#45
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View PostX-ulescu, on Feb 4 2009, 11:55, said:

Din pacate unele zone din Floresti arata ca niste ghetouri.Dar nici eu nu sunt de acord cu generalizarea.De la sensul giratoriu la stanga cum vii din cluj sunt mai multe ansambluri care au fost construite cu cap.In primul rand vezi ansamblul de case in stil american.Daca asa se construia in tot Florestiul ce frumos putea fii.Apoi mai este un rand de duplexuri tot in apropiere.Nici acolo nu mi-ar displacea sa stau, iar dupa duplexuri sunt niste blocuri verzi cu un design interesant si decent.
Din pacate taranii prosti fara imaginatie si lacomi dupa profit peste noapte au fost mai multi si rezultatul se vede.
Conteaza foarte mult vecinii si cum arata imprejurimile !

Din cauza acestor ghiolbani lumea ocoloseste Florestiul !
Eu am fost personal in Floresti in vara trecuta si blocurile inghesuite mi-au produs o impresie mult mai puternica decat alea meseriase .

Poate ca mai prin toamna au aparut si locuintele care arata decent , pentru ca eu numai din alea inghesuite am vazut !

Pamantul era destul de ieftin , asa ca puteau sa faca si un spatiu verde mai mare , ca sa vina sa locuiasca pensionarii sau alte persoane acolo .

#46
X-ulescu

X-ulescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 12.12.2005

View Postbuteliearagaz, on Feb 4 2009, 12:43, said:

Pamantul era destul de ieftin , asa ca puteau sa faca si un spatiu verde mai mare , ca sa vina sa locuiasca pensionarii sau alte persoane acolo .

asta e foarte drept.acum vreo 2-3 ani cand au inceput sa se dezvolte imobiliarele acolo imi imaginam ca va fii un paradis acolo, cu spatii verzi, parcuri, gredini, etc.Teren era suficient pentru asa ceva.

Dar cu autoritati ca in Floresti daca vroiau, dezvoltatorii puteau construi bloc peste bloc.

#47
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Eu pana sa ajung in Floresti mi-am imaginat ca acolo este ca in Paradisul Verde de la Corbeanca si am fost socat cand am vazut ca este mai rau ca in Matasari !
Si curatenia cam lasa de dorit , si vantul cand bate aduce numai praf , puteau sa puna niste copaci mai mari , adica sa-i transplanteze in alta parte !

#48
erica1

erica1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 26.02.2007
Hmmm

#49
X-ulescu

X-ulescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 12.12.2005

View Postbuteliearagaz, on Feb 4 2009, 14:11, said:

Eu pana sa ajung in Floresti mi-am imaginat ca acolo este ca in Paradisul Verde de la Corbeanca si am fost socat cand am vazut ca este mai rau ca in Matasari !
Si curatenia cam lasa de dorit , si vantul cand bate aduce numai praf , puteau sa puna niste copaci mai mari , adica sa-i transplanteze in alta parte !

Acuma...hai sa nu exageram.Totusi jumatate din Floresti e inca in constructie, e normal sa fie praf si mizerie.Drumurile vor fii mai bune, pentru ca din cate am inteles bugetul local nu e tocmai sarac.
Zilele astea am trecut prin Floresti, intr-adevar cele mai multe constructii lasa de dorit, dar impresia cu care am plecat totusi e ca nu toti se vor simti ca in ghetou.Nu dau nume de ansambluri sa nu zici ca fac reclama, dar unule apartamente chiar sunt ok....nu e nici unul penthouse, dar apartamente decente am vazut.

#50
ciprianv

ciprianv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 15.03.2006

View PostX-ulescu, on Feb 12 2009, 12:12, said:

Acuma...hai sa nu exageram.Totusi jumatate din Floresti e inca in constructie, e normal sa fie praf si mizerie.Drumurile vor fii mai bune, pentru ca din cate am inteles bugetul local nu e tocmai sarac.
Zilele astea am trecut prin Floresti, intr-adevar cele mai multe constructii lasa de dorit, dar impresia cu care am plecat totusi e ca nu toti se vor simti ca in ghetou.Nu dau nume de ansambluri sa nu zici ca fac reclama, dar unule apartamente chiar sunt ok....nu e nici unul penthouse, dar apartamente decente am vazut.
Ai perfecta dreptate. Sunt unele ansambluri foarte bune.

#51
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Ar fi foarte bine sa existe alternative viabile la locuintele din Cluj !

#52
ciprianv

ciprianv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 15.03.2006

View Postbuteliearagaz, on Feb 12 2009, 23:29, said:

Ar fi foarte bine sa existe alternative viabile la locuintele din Cluj !
Si credema ca exista. Eu nu am spus ca este lapte si miere in Floresti.
Dar.............
Este si va fi loc de mai bine :peacefingers:

#53
iulia_400

iulia_400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 695
  • Înscris: 08.02.2007
ciparianv, am vazut ca ai luat apartament in dangar...ceva impresii?

#54
ciprianv

ciprianv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 15.03.2006

View Postiulia_400, on Feb 20 2009, 14:31, said:

ciparianv, am vazut ca ai luat apartament in dangar...ceva impresii?
Fata de alte ansambluri are un mic plus.
Nimeni nu e perfect dar cat de cat sunt multumit.
Acum astept sa introduca gaz si sa ma mut odata acolo ca nu mai rezist.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate