Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Sertralina vs melatonina?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
vladuly

vladuly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 30.10.2007
O lamurire, va rog. Mi s-a retetat Sertralina (ptr.atacuri de panica, anxietate) 100mg/zi timp de 1 an si Lexatin (doar daca e nevoie). In urma cu vreo 2 luni am inceput sa iau zilnic melatonina si litiu pentru insomnie (tratament dat de un psihiatru roman), tratament care functioneaza foarte bine. Medicul de aici mi-a spus ca trebuie sa renunt la litiu in timpul tratamentului cu Sertralina (scrie si in prospect) insa de melatonina nu stia (de fapt, aici e interzisa comercializarea ei) deci, nelamurirea mea este daca pot continua cu melatonina in timpul tratamentului cu Sertralina.
Multumesc.

#2
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
da, le poti lua in paralel, dar lasa minim doua ore distanta intre ele.

#3
vladuly

vladuly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 30.10.2007
Multumesc!! Sertralina iau dimineata iar melatonina seara, la culcare.

#4
K-hole

K-hole

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 06.03.2008
Să-mi spui și mie cum funcționează sertalina pentru anxietate, dacă dă rezultate te rog :) .

#5
vladuly

vladuly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 30.10.2007
Eu am inceput sa iau de astazi insa rezutatele incep sa se simta abia peste 2-3 saptamani. Ce pot sa-ti spun ca aici e un antidepresiv ¨la moda¨ pentru tratarea anxietatii, e bine tolerat si da rezultate bune...atat timp cat il iei (cel putin 1 an).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate