Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

De la Bibione la Venetia

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
micutu_flo

micutu_flo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 20.11.2005
Salut, cat de curand , adica prin 3 sept o iau spre italia, Bibione.
Voi sta cateva ziel acolo dar intr-una din zile vreau sa dau o fuga pana la Venetia.
Ma poate ajuta cineva cu ceva sfaturi , e mai bine sa merg cu masina si sa o las undeva intr-o parcare sau sa merg din Bibione cu alte mijloace de transport, autobuz, tren , vaporas?
niste costuri mi-ar fi de ajutor , daca stie cineva, daca a fost cineva recent, eventul si niste locuri unde sa mananca bine si ieftin, :D
si ce ar fi mai important de vizitat.
Mersi anticipat pentru orice sfat , ajutor.
o zi faina sa aveti

#2
sergiumusic

sergiumusic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 29.12.2007
poti sa mergi cu masina pina in venetia.la intrare in venetia-la capatul podului pe dreapta este parking San Marco.acolo lasi masina -20euro toata ziua si o iei la pas,sau cu vaporasul din gara.gara este vis a vis de parking.ia-ti cu tine graunte pt.porumbei fiinda acolo-in piata San Marco, e 1 euro un pliculet cu trei graunte.vaporasu e 8 euro parca toata ziua.sa ai grija la terasele mai cu pretentii se plateste taxa de scaun-3 euro/pers.in rest navigare placuta pe Canal Grande.
p.s.nu-ti lasa masina aiurea,ca ti-o ridica urgent!

Edited by sergiumusic, 22 August 2008 - 21:06.


#3
Above_Gods

Above_Gods

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 03.06.2008
sau poti sa lasi masina in parcare la Tronchetto , unde este ~3EUR/h . biletul de vaporas costa 6,5 EUR si e valabil 60 min .cel putin asa am luat eu .
venetia e un oras frumos , da parca sunt prea multe cladiri cu tencuiala cazuta , ca de altfel in toate italia . de asta italia nici nu imi prea place ; ma rog , sunt subiectiv .
in venetia cam totul este mai scump decat in restul italiei , de aia ar fi bine sa iti iei de mancare si bautura de un supermarket , insa iti recomand sa mergi la o terasa sa iei o pizza ,  ceva , ca altfel nu ar mai avea nici un farmec .

+ un sfat : daca esti cumva racit sa nu mergi pe vaporas pana in centru ! ia-o pe jos ! pe vapor (care e de fapt ca un fel de autobuz) e un curent terbil . eu cand am fost in venetia , implicit am mers pe vaporas , desi eram racit rau . fix in ziua aia a plouat , m-a udat la cap , iar combinatia par ud si curent pe vaporas a facut ca in 2 ore sa fac o sinuzita groaznica ; dupa cum am spus , eram racit deja , da nu aveam probleme . 2 zile am tras cu durere de cap puternica , pana cand in Austria am fost la farmacie . P.S. : in italia nu am vazut farmacii :|

#4
micutu_flo

micutu_flo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 20.11.2005
multumesc , o zi faina.

#5
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008

 micutu_flo, on Aug 19 2008, 10:52, said:

Salut, cat de curand , adica prin 3 sept o iau spre italia, Bibione.
Voi sta cateva ziel acolo dar intr-una din zile vreau sa dau o fuga pana la Venetia.
Ma poate ajuta cineva cu ceva sfaturi , e mai bine sa merg cu masina si sa o las undeva intr-o parcare sau sa merg din Bibione cu alte mijloace de transport, autobuz, tren , vaporas?
niste costuri mi-ar fi de ajutor , daca stie cineva, daca a fost cineva recent, eventul si niste locuri unde sa mananca bine si ieftin, :D
si ce ar fi mai important de vizitat.
Mersi anticipat pentru orice sfat , ajutor.
o zi faina sa aveti
se poate niste inf despre bibione?la vara cred ca merg si eu cu masina

#6
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
vad ca e cam moarta treaba pe aici
dar daca iau din bibione direct vaporas spre venetia?ceva preturi stiti?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate