Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Mutu dator 17,4 mil Euro catre Chelsea

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
http://www.chelseafc...1366451,00.html

Citat

Chelsea Football Club can confirm today (Thursday, August 14) that it has received the decision from FIFA's Dispute Resolution Chamber (DRC) on the claim made against Adrian Mutu.

  Chelsea is delighted with the DRC's decision to award the club £13.68 million in compensation.

  This is an important decision for football. Not only did the DRC make us a very significant monetary award, the decision also recognised the damaging effect incidents involving drugs has on football and the responsibilities we all have in this area.

  Chelsea will now be following the process laid out in the DRC's decision to claim the money from Mutu.

  The claim relates to damages following the termination of Mutu's contract on October 28, 2004 after he failed a drugs test for cocaine.

Adica, Mutu va trebui sa dea 17,4 milioane Euro (la cursul de astazi) celor de la Chelsea ?! Sunt f. curios CUM va da el atatia bani si ce va face daca NU va avea cash sa dea ?!!? Pareri?

#2
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
Am citit prin gsp ca poate face apel. Chiar daca nu-i iese, eu zic ca va face rost de bani..

#3
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
Am auzit ca au deschis 1 cont unde sa pui bani sa  plateasca Mutu datoria :)))

#4
brigazile_martirilor

brigazile_martirilor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,969
  • Înscris: 09.07.2008

Vizualizare mesajdemos, pe Aug 18 2008, 14:46, a scris:

Am auzit ca au deschis 1 cont unde sa pui bani sa  plateasca Mutu datoria :)))


cine nu doneaza macar 10 euro in acel cont este un tradator de neam si de tara!!

#5
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

Vizualizare mesajbrigazile_martirilor, pe Aug 18 2008, 14:53, a scris:

cine nu doneaza macar 10 euro in acel cont este un tradator de neam si de tara!!

e hai jura-te :death:

#6
shmecherul

shmecherul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,866
  • Înscris: 22.11.2006

Vizualizare mesajbrigazile_martirilor, pe Aug 18 2008, 14:53, a scris:

cine nu doneaza macar 10 euro in acel cont este un tradator de neam si de tara!!
Sa i-o platesti TU, ca pe mine nu m-a plimbat cu yahtul! :cursing:
Ati auzit ca i-a zis unei gimnaste care a luat un premiu de 100.000 de euro ca el pentru banii aia nu se scula din pat?

#7
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
Sunt o groaza de probleme care ar putea fi rezolvate de banii aia, si tu vrei sa dea lumea bani pentru Mutu ? Mi se pare cea mai mare tampenie..

Ce vina are vecinu' de la 4 ca Mutu s-a drogat si are datorii? Sunt problemele lui, sa si le rezolve. Oricum eu nu prea il agreez pe Mutu.

#8
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu stiu de ce am impresia ca nu v-ati prins ca brigazile.. facea misto :lol:

#9
SR-71_

SR-71_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 14.06.2006

Vizualizare mesajMonitox, pe Aug 14 2008, 20:27, a scris:

[Adica, Mutu va trebui sa dea 17,4 milioane Euro (la cursul de astazi) celor de la Chelsea ?! Sunt f. curios CUM va da el atatia bani si ce va face daca NU va avea cash sa dea ?!!? Pareri?

are naș-su bani

#10
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007
Mie mi-a plăcut ideea cum că Borcea i-ar da diferența de bani lui Mutu ca să-și plătească cele 17 milioane, dar sunt mai mult ca sigură că e doar un simplu zvon.. sau gând :)

#11
A_L_E_X

A_L_E_X

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 18.03.2006
Probabil ati uitat si de cei 75.000 de euro pe care ii datoreaza lui Jiji Becali. Cea din urma este si cea mai nasoala :D

#12
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
Ce s-a mai intamplat pana la urma?
A platit cele 17.4 mil E ?

#13
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
TAS i-a respins memoriul lui Mutu! Briliantul are de plătit 17 milioane de euro! "Lupta continuă, urmează un nou proces"
Articol publicat in Special | 31.07.2009 | 12:34      
În urmă cu doar câteva minute TAS a dat decizia finală în cazul litigiului dintre Adrian Mutu și clubul Chelsea.

Tribunalul de Arbitraj Sportiv (TAS) a anunțat, vineri, că a respins memoriul formulat de Adrian Mutu la decizia Camerei pentru Rezolvarea Disputelor (DRC) din cadrul FIFA, care a hotărât, pe 7 mai 2008, că Mutu trebuie să plătească clubului Chelsea despăgubiri în valoare de 17 milioane de euro.

Decizia a stârnit un vald e nemulțumiri în rândul apărătorilor Briliantului. Avocatul acestuia promite că Mutu va continua să își caute singur dreptatea.

"Lupta va continua, Adrian nu trebuie să plătească mâine nimic. Va urma un alt proces, în civil. Înseamnă o cheltuială în plus, dar mai bine așa decât să dai 17 milioane.  S-a dorit să se dea un exemplu cu Adrian pentru că este român.", a spus Cristian Sârbu, avocatul lui Mutu, la Antena 3.


Internaționalul român al Fiorentinei a fost găsit vinovat de stricarea imaginii clubului englez de către Camera FIFA pentru rezolvare a disputelor, care s-a ocupat de judecarea acestui caz, și s-a decis ca el să plătească o sumă uriașă drept despăgubiri: 17 milioane de euro. Avocații „Briliantului” au atacat imediat această decizie, iar Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne a primit misiunea de a se pronunța definitiv dacă jucătorul va trebui să plătească această sumă sau decizia va fi anulată.

Nu mai puțin de șase avocați, dintre care doi italieni, lucrează pentru Mutu la acest caz și există destule speranțe ca Adrian să fie absolvit de plata acestor despăgubiri. Faptul că TAS a decis să prelungească până pe 31 iulie luarea deciziei a fost privit de apărătorii românului drept un pas în favoarea sa, pentru că ar reprezenta dovada dorinței forului de la Lausanne să cunoască foarte bine dosarul și să ia cea mai corectă hotărâre, care va fi și definitivă.

Are avere de 13 milioane de euro

Conform Top 300 Capital, averea lui Adrian Mutu se ridică la 12-13 milioane de euro.

Mutu a încasat din contractele de fotbalist peste 10 milioane de euro, dar, de-a lungul timpului, a investit în mașini de lux (Ferrari, Aston Marin, Bentley), vile la Londra și Ibiza, un iaht, proprietăți la Miami. Multe dintre afaceri, cluburi de noapte, linii de modă, vinuri, firmă de impresariat, un reality show cu audiență dezastruoasă și altele au mers însă prost, fotbalul rămânând principala sursă de venituri.

Sursa : Prosport.

#14
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Mutu sa plateasca pana la ultimul euro , sa mearga unde si-a intarcat mutu iapa adica in Columbia , acolo o sa aiba orice drog doreste tupeul lui de hot !

#15
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
Mutu a primit luni vestea cea mare - decizia TAS a fost suspendata si nu mai trebuie sa plateasca 17 milioane lui Chelsea cel putin pana in noiembrie. Victor Becali: "Este o decizie de suspendare temporara a deciziei TAS, luata de Tribunalul Federal al Elvetiei!" Corriere dello Sport: "Mega- amenda de 17 milioane de euro a lui Mutu, suspendata"

Cazul lui Mutu va fi rejudecat. E doar pentru a doua oara in istorie cand o decizie TAS e anulata.

Impresarul Victor Becali a declarat, luni seara, in direct la Sport.ro, ca Tribunalul Federal al Elvetiei a dat o decizie de suspendare temporara a hotararii TAS, prin care atacantul Adrian Mutu era obligat la plata unei daune in valoare de 17 milioane de euro catre clubul Chelsea.

"Deocamdata nu stiu mai multe. Avocatii spun ca este o suspendare temporara in avantajul nostru. S-a tint cont de ce am zis noi dar deocamdata nu este o decizie finala. S-a tinut cont de ce am cerut noi si se va revizui cazul. Bineinteles ca nu vor mai exista penalitati. Este un lucru important dar doar inceputul. Va fi o batalie grea. Eu sunt convins ca vom reusi, dar trebuie sa ne pastram echilibrul.

Nu s-ar fi ajuns aici daca Mutu era cu noi de la inceput. Dar acum nu mai are rost sa discutam, important e ca suntem optimisti ca vom reusi. Nu mai conteaza ce a fost intre noi si Adrian in trecut. Am vornit cu Mutu si el este fericit. Este o veste buna pentru el. Nu se astepta sa primeasca decizia asta atat de repede. Eu cred ca Adi va face un meci mare cu Serbia, orice veste buna ii da incredere. Probabil pana la sfarsitul acestui an se va termina aceasta problema." a declarat Victor Becali.

Publicatia italiana, Corriere dello Sport, a anuntat si ea in editia online decizia tribunalului elvetian!

Tribunalul de Arbitraj Sportiv (TAS) a anuntat, la 31 iulie, ca a respins memoriul formulat de Adrian Mutu la decizia Camerei pentru Rezolvarea Disputelor (DRC) din cadrul FIFA, care a hotarat, la 7 mai 2008, ca jucatorul trebuie sa plateasca clubului Chelsea despagubiri in valoare de 17 milioane de euro.

Camera pentru Rezolvarea Disputelor (DRC) din cadrul FIFA a decis, la 7 mai 2008, ca Mutu, acum la AC Fiorentina, trebuie sa plateasca fostului sau club, Chelsea, despagubiri in valoare de 17.173.990 de euro, pentru incalcarea contractului, iar internationalul roman a cerut TAS sa anuleze hotararea FIFA si sa stabileasca faptul ca nu trebuie platita nicio compensatie.

Chelsea l-a achizitionat, in vara anului 2003, pe Mutu de la AC Parma contra sumei de 15,8 milioane de lire sterline si a renuntat la serviciile acestuia in octombrie 2004, dupa ce jucatorul a fost depistat pozitiv cu cocaina la un control antidoping. Mutu a fost suspendat sapte luni de Federatia Engleza (FA) pentru consum de cocaina. Clubul englez sustine ca, prin comportamentul sau, Adrian Mutu a provocat gruparii o pierdere de 13 milioane de lire sterline.

In 14 septembrie, internationalul roman Adrian Mutu a inaintat la Tribunalul Federal Elvetian, recursul la decizia TAS, cu ajutorul fratilor Victor si Ioan Becali.

Sursa: Sport.ro

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate