Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

BURSA (schimburi/vînzări) materiale și echipamente

- - - - -
  • Please log in to reply
682 replies to this topic

#91
cgrosu

cgrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 02.01.2008

 rodanny, on Mar 18 2009, 23:09, said:

Popi de 8/8 sau de 10/10 mai vindse cineva?
danny


mai am si eu la diverse dimensiuni si la preturi bune rau  :P
pretul nou la placa de tego este de 50 ron/placa. E pacat sa nu cofrati cu tego la pretul asta  :rolleyes:

#92
alinutza109

alinutza109

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 21.05.2008
Buna seara ,mai aveti caramida care v-a ramas de vanzare?la ce pret v-ati gandit si in ce zona stati?

#93
cgrosu

cgrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 02.01.2008

 alinutza109, on Mar 29 2009, 20:08, said:

Buna seara ,mai aveti caramida care v-a ramas de vanzare?la ce pret v-ati gandit si in ce zona stati?

daca ma intrebi pe mine, iti raspund ca nu am caramida de vanzare

#94
elamyro

elamyro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 05.01.2009

 LED, on Nov 7 2008, 23:23, said:

Vand schela metalica - 6 picioare, 3 pasaje (sau cum se numesc), 16 contrafise. Impreuna formeaza un modul de ~5m inaltime. Pretul este 800 ron, arata ca in poza atasata (modulul a facut parte din ansamblul care se vede acolo).


mai este valabil anuntul cu schela?

cineva construieste in zona bragadiru-mihailesti?vrea sa incep in curand constructia unei case si poate luma ceva materiale impreuna.

cinve are de vanzare sau inchiriat schela si o betoniera?

#95
cgrosu

cgrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 02.01.2008
am fost intrebat daca mai e valabil anuntul cu placi de cofrat - Tego

da, este in continuare!

Am chiar si fasii de tego pentru stalpi de latime 30cm, 50 cm, 80 cm, dar si placi intregi 125cm pe 250cm

#96
octaVL

octaVL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.04.2009

 cgrosu, on Mar 24 2009, 10:06, said:

mai am si eu la diverse dimensiuni si la preturi bune rau  :P
pretul nou la placa de tego este de 50 ron/placa. E pacat sa nu cofrati cu tego la pretul asta  :rolleyes:
In ce zona sunt depozitate placile tego? Ce cantitate ai disponibila?

#97
cgrosu

cgrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 02.01.2008

 octaVL, on Apr 9 2009, 09:40, said:

In ce zona sunt depozitate placile tego? Ce cantitate ai disponibila?

str samuil vulcan, nr 65 - perpendicular pe 13 septembrie
cantitatea - vreo 2 stive de 2m inaltime, deci cam 200 bucati de diverse dimensiuni

#98
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,952
  • Înscris: 30.08.2005
Deci reiterez cererea mea de betoniera SH.

Mai vreau si popi de lemn cine n-are ce face cu ei. D-aia de 8*8 de 3 m inaltime.

Sar'mana

#99
CristiALF

CristiALF

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 02.10.2007
CRG (si restul): am eu de vanzare niste popi 8x8. Pun si niste poze cu ce am in acest moment (o sa mai ramana si la sfarsit dupa ce demontez schela):
- bucati de aprox 1m, buni la stalpi ca si sustinere laterala (poza 1)
- bucatati de aprox 2m (poza 1)
- bucati de aprox 2.7m + "T"-urile din cap, tocmai buni de pus sub placa :) (poza 2)
- bucati de aprox 3m si 4m (pozele 3 si 4).
Cine este interesat - dati de veste si discutam despre pret.

Attached Files



#100
geopos

geopos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 11.01.2008
Salut

Are cineva de vanzare o betoniera SH?

#101
elamyro

elamyro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 05.01.2009

 CristiALF, on Apr 10 2009, 21:02, said:

CRG (si restul): am eu de vanzare niste popi 8x8. Pun si niste poze cu ce am in acest moment (o sa mai ramana si la sfarsit dupa ce demontez schela):
- bucati de aprox 1m, buni la stalpi ca si sustinere laterala (poza 1)
- bucatati de aprox 2m (poza 1)
- bucati de aprox 2.7m + "T"-urile din cap, tocmai buni de pus sub placa :) (poza 2)
- bucati de aprox 3m si 4m (pozele 3 si 4).
Cine este interesat - dati de veste si discutam despre pret.

m-ar interesa pe mine, da-mi niste preturi

#102
George C

George C

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 16.10.2005
Salutare, pt cine este interesat am de vanzare 4 sul-uri vata Isover Domo 10 la pretul de 77Ron/sul. Un sul are 9mp, Conductivitatea termica ???= 0.039, Rezistenta
termica R (m2*K/W) = 2.56. Eu am cumparat 11 suluri dar au intrat doar 5 si ceva.

Edited by George C, 16 April 2009 - 23:52.


#103
hanako

hanako

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 29.12.2006

 George C, on Apr 16 2009, 23:50, said:

Salutare, pt cine este interesat am de vanzare 4 sul-uri vata Isover Domo 10 la pretul de 77Ron/sul. Un sul are 9mp, Conductivitatea termica ???= 0.039, Rezistenta
termica R (m2*K/W) = 2.56. Eu am cumparat 11 suluri dar au intrat doar 5 si ceva.

Sa imi fie cu iertare, dar nu inteleg de ce ar cumpara cineva vata la pretul de 77 ron/sul, cand este la hipermarket cu 71 ron/sul. Ideea bursei de materiale mi s-a parut si inca mi se pare (nu stiu de ce!) fantastica, insa mi se pare un loc in care sa scapi de ce ti-a mai ramas la jumatate de pret sau cam asa ceva. Ca sa vinzi peste cel mai bun pret al pietii mi se pare deja exagerat. Precizare: nu am nimic de impartit cu userul George C, am expus un punct de vedere. Chiar am nevoie de vata, pe care o voi cumpara, cel mai probabil, din locul amintit mai sus.

Edited by hanako, 20 April 2009 - 21:13.


#104
LED

LED

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 10.04.2006
Pentru cei interesati de betoniera, am eu una de 135l la pretul de 550 ron, ridicare de langa studiourile MediaPro.

Attached Files



#105
George C

George C

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 16.10.2005

 hanako, on Apr 20 2009, 21:12, said:

Sa imi fie cu iertare, dar nu inteleg de ce ar cumpara cineva vata la pretul de 77 ron/sul, cand este la hipermarket cu 71 ron/sul. Ideea bursei de materiale mi s-a parut si inca mi se pare (nu stiu de ce!) fantastica, insa mi se pare un loc in care sa scapi de ce ti-a mai ramas la jumatate de pret sau cam asa ceva. Ca sa vinzi peste cel mai bun pret al pietii mi se pare deja exagerat. Precizare: nu am nimic de impartit cu userul George C, am expus un punct de vedere. Chiar am nevoie de vata, pe care o voi cumpara, cel mai probabil, din locul amintit mai sus.
hanako ai gasit acelasi produs, cu aceleasi caracteristici la supermarket la pretul asta? daca da zi-mi si mie unde ca au am cautat inainte sa cumpar de mi-a iesit pe nas si nu am gasit. Sau spui ca ai vazut la supermarket vata dar poate de 5 cm grosime si cu alte proprietati eventual alt furnizor. Eu zic mai bine sa studiezi putin problema si apoi sa te arunci in afirmatii. Eu o vand la pretul la care am cumparat-o, cui nu-i convine asta este.

Edited by George C, 23 April 2009 - 23:54.


#106
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,529
  • Înscris: 10.05.2007
Sunt mai multe tipuri de vata cu diverse intrebuintari, ce se gaseste prin supermarketuri este logic cea mai ieftina. Intra pe site-ul lor si acolo o sa vezi cate tipuri de vata exista.

#107
roandre

roandre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,728
  • Înscris: 26.11.2007
Eu am luat vata Isover, Rio Twin la sul, 10 cm grosime (se desface in 2 straturi de 5 cm), 9 mp cu 60 ron/sulul. Vata Isover Domo nu am vazut pe piata, asa ca e posibil sa fie mai scumpa dc are proprietati mai bune.

#108
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,529
  • Înscris: 10.05.2007
Normal tu ai luat de pereti interiori si el de izolarea mansardei probabil.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate