Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

BURSA (schimburi/vînzări) materiale și echipamente

- - - - -
  • Please log in to reply
683 replies to this topic

#91
cgrosu

cgrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 02.01.2008

 rodanny, on Mar 18 2009, 23:09, said:

Popi de 8/8 sau de 10/10 mai vindse cineva?
danny


mai am si eu la diverse dimensiuni si la preturi bune rau  :P
pretul nou la placa de tego este de 50 ron/placa. E pacat sa nu cofrati cu tego la pretul asta  :rolleyes:

#92
alinutza109

alinutza109

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 21.05.2008
Buna seara ,mai aveti caramida care v-a ramas de vanzare?la ce pret v-ati gandit si in ce zona stati?

#93
cgrosu

cgrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 02.01.2008

 alinutza109, on Mar 29 2009, 20:08, said:

Buna seara ,mai aveti caramida care v-a ramas de vanzare?la ce pret v-ati gandit si in ce zona stati?

daca ma intrebi pe mine, iti raspund ca nu am caramida de vanzare

#94
elamyro

elamyro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 05.01.2009

 LED, on Nov 7 2008, 23:23, said:

Vand schela metalica - 6 picioare, 3 pasaje (sau cum se numesc), 16 contrafise. Impreuna formeaza un modul de ~5m inaltime. Pretul este 800 ron, arata ca in poza atasata (modulul a facut parte din ansamblul care se vede acolo).


mai este valabil anuntul cu schela?

cineva construieste in zona bragadiru-mihailesti?vrea sa incep in curand constructia unei case si poate luma ceva materiale impreuna.

cinve are de vanzare sau inchiriat schela si o betoniera?

#95
cgrosu

cgrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 02.01.2008
am fost intrebat daca mai e valabil anuntul cu placi de cofrat - Tego

da, este in continuare!

Am chiar si fasii de tego pentru stalpi de latime 30cm, 50 cm, 80 cm, dar si placi intregi 125cm pe 250cm

#96
octaVL

octaVL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.04.2009

 cgrosu, on Mar 24 2009, 10:06, said:

mai am si eu la diverse dimensiuni si la preturi bune rau  :P
pretul nou la placa de tego este de 50 ron/placa. E pacat sa nu cofrati cu tego la pretul asta  :rolleyes:
In ce zona sunt depozitate placile tego? Ce cantitate ai disponibila?

#97
cgrosu

cgrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 02.01.2008

 octaVL, on Apr 9 2009, 09:40, said:

In ce zona sunt depozitate placile tego? Ce cantitate ai disponibila?

str samuil vulcan, nr 65 - perpendicular pe 13 septembrie
cantitatea - vreo 2 stive de 2m inaltime, deci cam 200 bucati de diverse dimensiuni

#98
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
Deci reiterez cererea mea de betoniera SH.

Mai vreau si popi de lemn cine n-are ce face cu ei. D-aia de 8*8 de 3 m inaltime.

Sar'mana

#99
CristiALF

CristiALF

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 02.10.2007
CRG (si restul): am eu de vanzare niste popi 8x8. Pun si niste poze cu ce am in acest moment (o sa mai ramana si la sfarsit dupa ce demontez schela):
- bucati de aprox 1m, buni la stalpi ca si sustinere laterala (poza 1)
- bucatati de aprox 2m (poza 1)
- bucati de aprox 2.7m + "T"-urile din cap, tocmai buni de pus sub placa :) (poza 2)
- bucati de aprox 3m si 4m (pozele 3 si 4).
Cine este interesat - dati de veste si discutam despre pret.

Attached Files



#100
geopos

geopos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 11.01.2008
Salut

Are cineva de vanzare o betoniera SH?

#101
elamyro

elamyro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 05.01.2009

 CristiALF, on Apr 10 2009, 21:02, said:

CRG (si restul): am eu de vanzare niste popi 8x8. Pun si niste poze cu ce am in acest moment (o sa mai ramana si la sfarsit dupa ce demontez schela):
- bucati de aprox 1m, buni la stalpi ca si sustinere laterala (poza 1)
- bucatati de aprox 2m (poza 1)
- bucati de aprox 2.7m + "T"-urile din cap, tocmai buni de pus sub placa :) (poza 2)
- bucati de aprox 3m si 4m (pozele 3 si 4).
Cine este interesat - dati de veste si discutam despre pret.

m-ar interesa pe mine, da-mi niste preturi

#102
George C

George C

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 16.10.2005
Salutare, pt cine este interesat am de vanzare 4 sul-uri vata Isover Domo 10 la pretul de 77Ron/sul. Un sul are 9mp, Conductivitatea termica ???= 0.039, Rezistenta
termica R (m2*K/W) = 2.56. Eu am cumparat 11 suluri dar au intrat doar 5 si ceva.

Edited by George C, 16 April 2009 - 23:52.


#103
hanako

hanako

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 29.12.2006

 George C, on Apr 16 2009, 23:50, said:

Salutare, pt cine este interesat am de vanzare 4 sul-uri vata Isover Domo 10 la pretul de 77Ron/sul. Un sul are 9mp, Conductivitatea termica ???= 0.039, Rezistenta
termica R (m2*K/W) = 2.56. Eu am cumparat 11 suluri dar au intrat doar 5 si ceva.

Sa imi fie cu iertare, dar nu inteleg de ce ar cumpara cineva vata la pretul de 77 ron/sul, cand este la hipermarket cu 71 ron/sul. Ideea bursei de materiale mi s-a parut si inca mi se pare (nu stiu de ce!) fantastica, insa mi se pare un loc in care sa scapi de ce ti-a mai ramas la jumatate de pret sau cam asa ceva. Ca sa vinzi peste cel mai bun pret al pietii mi se pare deja exagerat. Precizare: nu am nimic de impartit cu userul George C, am expus un punct de vedere. Chiar am nevoie de vata, pe care o voi cumpara, cel mai probabil, din locul amintit mai sus.

Edited by hanako, 20 April 2009 - 21:13.


#104
LED

LED

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 10.04.2006
Pentru cei interesati de betoniera, am eu una de 135l la pretul de 550 ron, ridicare de langa studiourile MediaPro.

Attached Files



#105
George C

George C

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 16.10.2005

 hanako, on Apr 20 2009, 21:12, said:

Sa imi fie cu iertare, dar nu inteleg de ce ar cumpara cineva vata la pretul de 77 ron/sul, cand este la hipermarket cu 71 ron/sul. Ideea bursei de materiale mi s-a parut si inca mi se pare (nu stiu de ce!) fantastica, insa mi se pare un loc in care sa scapi de ce ti-a mai ramas la jumatate de pret sau cam asa ceva. Ca sa vinzi peste cel mai bun pret al pietii mi se pare deja exagerat. Precizare: nu am nimic de impartit cu userul George C, am expus un punct de vedere. Chiar am nevoie de vata, pe care o voi cumpara, cel mai probabil, din locul amintit mai sus.
hanako ai gasit acelasi produs, cu aceleasi caracteristici la supermarket la pretul asta? daca da zi-mi si mie unde ca au am cautat inainte sa cumpar de mi-a iesit pe nas si nu am gasit. Sau spui ca ai vazut la supermarket vata dar poate de 5 cm grosime si cu alte proprietati eventual alt furnizor. Eu zic mai bine sa studiezi putin problema si apoi sa te arunci in afirmatii. Eu o vand la pretul la care am cumparat-o, cui nu-i convine asta este.

Edited by George C, 23 April 2009 - 23:54.


#106
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,540
  • Înscris: 10.05.2007
Sunt mai multe tipuri de vata cu diverse intrebuintari, ce se gaseste prin supermarketuri este logic cea mai ieftina. Intra pe site-ul lor si acolo o sa vezi cate tipuri de vata exista.

#107
roandre

roandre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,728
  • Înscris: 26.11.2007
Eu am luat vata Isover, Rio Twin la sul, 10 cm grosime (se desface in 2 straturi de 5 cm), 9 mp cu 60 ron/sulul. Vata Isover Domo nu am vazut pe piata, asa ca e posibil sa fie mai scumpa dc are proprietati mai bune.

#108
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,540
  • Înscris: 10.05.2007
Normal tu ai luat de pereti interiori si el de izolarea mansardei probabil.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate