Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Tribulus + cardio

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Recent m-am reapucat de un sport care ma solicita foarte tare, adica fac cardio de-mi sar ochii din cap, ocazional fac si febra musculara. Febra asta musculara care o faci la cardio e ca si febra musculara care o faci la sala? Sau pur si simplu faci febra pentru ca dai prea mult din maini?

Tibulus e bun numai daca mergi la sala si faci antrenamente de forta? Din cate am citit, nu are efecte adverse. Unde gasesc sa cumpar? O sa-mi dea sau imi trebuie prescriptie de la medic? E posibil sa renunt la tribulus dupa un timp, o sa dau inapoi? Cel mai mult mi-e frica sa nu se obisnuiasca org cu tribulus si sa nu mai secrete testosteron de unu singur.

Momentan iau doar Eurovita Multiminerale, la cat transpir sigur scot tot din mine.  :D

Edited by keeekeeess, 03 August 2008 - 23:49.


#2
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Eu nu stiu daca e nevoie de Tribulus pentru cardio. Mi se pare mie sau in ziua de azi daca ai o problema iei Tribulus? Daca esti impontent, iei Tribulus, daca ai ejaculare precoce, iei Tribulus, daca nu ai destula forta, iei Tribulus... Ia multe minerale! Eurovita are cantitati mici.

Edited by ciutacu, 04 August 2008 - 07:39.


#3
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Tribulus nu imi da mai multa rezistenta/forta? Nu ajuta muschii sa-mi creasca mai repede? Am zis ca fac si oleaca de febra musculara.  :D

A luat cineva tribulus? Parca se vorbea despre asa ceva..sau era naposim?

Edited by keeekeeess, 04 August 2008 - 10:23.


#4
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Iti da mai multa forta, printre altele. Daca vrei sa faci cardio, nu cred ca e nevoie de Tribulus, dar daca vrei ia.

#5
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Am citit parerea ta ciutacule mai lasa si pe altii  :D

Nu cred ca se ia pt ejaculare precoce..mai degraba ejaculare retardata.

Edited by keeekeeess, 04 August 2008 - 19:11.


#6
lucianno5

lucianno5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.04.2008
Tribulus Terrestris este un stimulent ce creste nivelul de testosteron liber prin producerea hormonului luteinizant (LH). Din acest motiv, Tribulus a fost folosit înca din antichitate pentru probleme sexuale, cum ar fi cresterea fertilitãtii si îmbunatatirea performantelor sexuale. Datoritã nivelului crescut de testosteron liber, Tribulus s-a dovedit a fi un supliment foarte bun pentru sportivii ce doresc o crestere în masã muscularã si fortã pe cale 100% naturalã.


am auzit ca tribulus se recomanda administrat impreuna cu arginina,, aceasta permitand metabolizarea depozitelor de lipide din organism și tonificarea țesutuluimuscular.

#7
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

 keeekeeess, on Aug 4 2008, 19:10, said:

Am citit parerea ta ciutacule mai lasa si pe altii  :D

Nu cred ca se ia pt ejaculare precoce..mai degraba ejaculare retardata.
Ce aiurea suna! Ejaculare retardata! :roflmaofast: Eu stiu ca e bun ca sa te tina cateva ore fara sa ejaculezi, sa stii ca daca te tine mai mult de 4-6 ore e necesar sa mergi de urgenta la medic.
A da, si referitor la arginina: daca o sa ai asa mult testosteron, cred ca pana la urma vei face sex, sau te vei masturba, iar 75% din arginina e continuta in sperma, asa ca se pierde mare parte din ea.

Edited by ciutacu, 04 August 2008 - 21:19.


#8
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Poi ti-o inghiti  :D :D

#9
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003

Quote

Tribulus Terrestris este un stimulent ce creste nivelul de testosteron liber prin producerea hormonului luteinizant (LH). Din acest motiv

Nici un studiu efectuat pana in prezent (vorbesc de cele dublu orb randomizate si ne-sponsorizate de firma producatoare) nu a dovedit nici un efect de nici un fel al Tribulus pe secretia de hormoni, nici steroizi androgeni, nici stimulatorii secretiei lor. Singurul efect cert (l-am vazut si eu la atleti) e mai degraba de tip "roborant" (diminua senzatia de oboseala, creste agresivitatea, creste pragul la discomfort) dar el este uneori "vecin" cu o stare de nervozitate accentuata si nu tocmai buna prin manifestari. Ca urmare, deocamdata, e corect sa spunem ca habar n-are nimeni ce face exact planta asta.

#10
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

 keeekeeess, on Aug 4 2008, 23:35, said:

Poi ti-o inghiti  :D :D
:roflmaofast: La prima vedere pare o varianta buna, dar nu toata pe care o inghiti o asimilezi, asa ca mai trebuie sa inlocuiesti pe parcurs! Pofta buna!

#11
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Deci bani dati aiurea pe tribulus, n-am nevoie sa fiu nervos si agresiv  :deadtongue:

Ciutacu, s-a facut un studiu, daca inghiti sperma iti scade pofta de mancare

Edited by keeekeeess, 06 August 2008 - 22:42.


#12
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Stiu, de aia sunt unele traseieste asa de slabe, ca bani ar avea, crede-ma o duc bine.

#13
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Concluzia e ca nu mai iau tribulus.  :D

#14
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Sau ca nu iei? Ai luat pana acum?

#15
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Aveam de gand sa iau da nu mai am de gand sa iau.  :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate