Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Adsense bani prin Western Union

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Salutare.
Am ajuns in sfarsit la 106.25$.
Problema este ca am ales Western Union.
Pe acest forum am vazut ca prin BCR, varianta CEC, comisionul bancii ar fi cam 10$.
La Western Union difera de banca de unde i-au banii?!
Eu ma gandeam la BCR sau BancPost, sper sa nu imi ia 20-25% din toti.
Cum e treaba cu comisioanele pana la urma la WU Quick Cash?!

#2
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
NU platesti comision !!!
Daca ai ales WU nu platesti comision (ai sa observi ca micul comision iti este oprit din suma totala lunara direct de catre Google, nu mai platesti tu nimic); Trebuie doar sa astepti ca acesti bani sa fie confirmati la sfarsitul lunii acesteia, si, la sfarsitul lunii viitoare iti primesti plata.

simplu !

#3
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Pe 25 luna asta fiind ultima zi de pe care se aduna suma si pe 26-27 tot luna asta pot ridica banii.
Daca Adsense plateste banii inseamna ca imi vor lua 15$, atat am vazut ca e comisionul la Quick Cash.
Multumesc pentru raspuns.

#4
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007

 Sorin84k, on Jul 25 2008, 13:23, said:

Pe 25 luna asta fiind ultima zi de pe care se aduna suma si pe 26-27 tot luna asta pot ridica banii.
Daca Adsense plateste banii inseamna ca imi vor lua 15$, atat am vazut ca e comisionul la Quick Cash.
Multumesc pentru raspuns.

NU EXISTA COMISION, chiar nu intelegi ?

Edited by cocoi89, 25 July 2008 - 12:42.


#5
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
daca luna asta ai facut 100, abia luna viitoarevei putea ridica banii

#6
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
@cocoi89 exista comision ca doar Western Union nu opereaza gratuit.
Conteaza insa cine plateste comisionul, fie adsense din buzunarul propriu, fie eu ca beneficiar.
Daca il plateste adsense din propriul buzunar inseamna ca voi primii exact cat scrie in cont.
Exista si varianta a 3-a desi ma indoiesc ca Western Union ar fi de acord si anume in schimbul publicitatii gratuite pe websiteurile google cu aceasta metoda de plata sa o ofere gratuit partenerilor google.

#7
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007
io scot de la adsense $ luna de luna si daca am 654 $ cand ma duc la western union imi da acelasi suma,de ce nu intelegi ? comisionu il plateste google nu ai nici o treaba! ai 213 $ atat primesti!!!

#8
micacurioasa

micacurioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 29.08.2005

 cocoi89, on Jul 26 2008, 17:43, said:

io scot de la adsense $ luna de luna si daca am 654 $ cand ma duc la western union imi da acelasi suma,de ce nu intelegi ? comisionu il plateste google nu ai nici o treaba! ai 213 $ atat primesti!!!

Daca nu este cuminte o sa plateasca pana la 50% comision... Sau si mai rau, o sa ramana dator. :D

#9
lovelife

lovelife

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 24.08.2006
Am trimis mail la Google si au spus ca ei platesc comisionul, dar din pacate eu fiind firma nu pot primi prin Western banii, si tot dureaza 40 zile minim la banca

#10
CaTalyN92

CaTalyN92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 21.05.2008
Am si eu o intrebare! Cam in cat timp ajunge PINUL ?  :mellow:  :mellow:  (am o saptamana deja)

#11
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005

 CaTalyN92, on Aug 17 2008, 10:31, said:

Am si eu o intrebare! Cam in cat timp ajunge PINUL ?  :mellow:  :mellow:  (am o saptamana deja)


pin-ul iti ajunge in 2 3 sapt de cand ai facut 50 USD

#12
CaTalyN92

CaTalyN92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 21.05.2008
eu am 16 $ si imi spune ca ei l-au trimis deja. Uita-te ca acum trimite PIN la 10 $  B)

#13
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

 acidhouse, on Aug 17 2008, 10:40, said:

pin-ul iti ajunge in 2 3 4 - 5 sapt de cand ai facut 50 10 USD


#14
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005
asta numai stiam ca se trimite la 10 usd :))

#15
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006
Ce varsta trebuie sa ai ca sa ridici bani de la Western Union? Iti trebuie ceva cont? Sau doar mergi la o sucursala si intrebi de ceva bani pentru numele respectiv?Cum se procedeaza?

#16
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Cred ca minim 14 ani (sa ai buletin).

Mergi la banca, dai buletinul si spui ca ai de primit suma X din tara Y. Apoi iti va cere codul MTCN si va verifica daca ai bani de primit, iar daca totul e ok vei primii banii.

#17
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007

 mr_ady_bmw, on Sep 17 2008, 07:42, said:

Ce varsta trebuie sa ai ca sa ridici bani de la Western Union? Iti trebuie ceva cont? Sau doar mergi la o sucursala si intrebi de ceva bani pentru numele respectiv?Cum se procedeaza?

18+
Nu trebuie cont.
te duci la western union :
buna ziua/buna seara, as vrea sa ridic si eu niste bani prin serviciu quick cash. Ii zici numele tau si zici de unde ai primit bani exemlu 'google inc ( nu google s.r.l ) :))

#18
ciprianism

ciprianism

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 09.12.2006
in momentul cand google iti face o plata o sa ai la plati in contul tau datele cu care trebuie sa mergi la WU (numarul de control, etc), le printezi si nu platesti nimik comision !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate