Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Cum e la FSEGA, UBB CLUJ?

- - - - -
  • Please log in to reply
1144 replies to this topic

#1135
cat4lin

cat4lin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 09.06.2015
Cum e la Contabilitate si Informatica de gestiune la FSEGA e greu?Intru oare cu media 9.16? Si inca ceva cum se calculeaza media la admitere?Eseul motivational se ia in serios?

#1136
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,571
  • Înscris: 30.07.2003

View Postcat4lin, on 11 iulie 2015 - 15:01, said:

Cum e la Contabilitate si Informatica de gestiune la FSEGA
Muzica, dans si voie buna.

View Postcat4lin, on 11 iulie 2015 - 15:01, said:

e greu?
Asta-i relativa, tine de cunostintele acumulate, de cata pasiune ai s.a.m.d. Nu pot sa stiu datele acestea sa-ti dau un raspuns la milimetru.

View Postcat4lin, on 11 iulie 2015 - 15:01, said:

Intru oare cu media 9.16?
Glob de cristal n-am.

View Postcat4lin, on 11 iulie 2015 - 15:01, said:

Si inca ceva cum se calculeaza media la admitere?Eseul motivational se ia in serios?
Nu-i prezent pe site regulamentul de admitere ?


Sa mai zica lumea ca nu a innebunit lupul !

Edited by neagu_laurentiu, 11 July 2015 - 15:16.


#1137
madalina28

madalina28

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.07.2015
Buna ziua, vreau sa merg la FSEGA, imi puteti spune va rog cum este la facultatea respectiva ? In special despre profilul de marketing. Va multumesc :D

#1138
cat4lin

cat4lin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 09.06.2015

View Postmadalina28, on 11 iulie 2015 - 21:21, said:

Buna ziua, vreau sa merg la FSEGA, imi puteti spune va rog cum este la facultatea respectiva ? In special despre profilul de marketing. Va multumesc Posted Image

Si eu sunt nelamurit mai ales in ceea ce priveste media de la admitere inteleg ca criteriu 1 ii eseu si criteriul 2 media de la bac dar m-am uitat pe admiterea de anul trecut si nu inteleg cum au facut media intre cele doua ca media aritmetica nu ii

#1139
omegga13

omegga13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 13.07.2008

View Postcat4lin, on 11 iulie 2015 - 22:32, said:

Si eu sunt nelamurit mai ales in ceea ce priveste media de la admitere inteleg ca criteriu 1 ii eseu si criteriul 2 media de la bac dar m-am uitat pe admiterea de anul trecut si nu inteleg cum au facut media intre cele doua ca media aritmetica nu ii

Criteriu 1: eseu pe care se primeste admis/respins, criteriul 2: media de bacalaureat. Adica pe eseu o sa primesti admis iar dupa o sa fi repartizat in functie de medie la buget/taxa..

# nu cred ca am auzit de cineva care sa fie respins la eseu

Edited by omegga13, 13 July 2015 - 00:58.


#1140
cat4lin

cat4lin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 09.06.2015

View Postomegga13, on 13 iulie 2015 - 00:55, said:

Criteriu 1: eseu pe care se primeste admis/respins, criteriul 2: media de bacalaureat. Adica pe eseu o sa primesti admis iar dupa o sa fi repartizat in functie de medie la buget/taxa..

# nu cred ca am auzit de cineva care sa fie respins la eseu

M-am uitat peste admiterea de anul trecut si era criteriul 1 cu nota,criteriul 2 cu nota si media dar nu inteleg cum fac media dintre cele doua pentru ca nu ii media aritmetica.

#1141
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,571
  • Înscris: 30.07.2003
Ce importanta mai are ce a fost anul trecut ? Anul asta e cum ti s-a spus (ai si regulamentul aici: http://www.econ.ubbc..., 2015-2016.pdf ).

Asa cum in 2015 sunt criterii suplimentare poate asa a fost si anul trecut de zici ca nu iese socoteala.

Edited by neagu_laurentiu, 13 July 2015 - 09:12.


#1142
lucianmemo

lucianmemo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 13.02.2012

View Postcat4lin, on 13 iulie 2015 - 08:59, said:

M-am uitat peste admiterea de anul trecut si era criteriul 1 cu nota,criteriul 2 cu nota si media dar nu inteleg cum fac media dintre cele doua pentru ca nu ii media aritmetica.
Dupa ce se face media aritmetica se mai adauga puncte de la criterii suplimentare. La inceput si eu am fost nelamurit dar am vazut pe cineva cu nota la criteriul 1 6,55 si la criteriul 2 6,70 iar media finala de admitere 8.57...Daca ai atestat de limba straina ti se adauga 2 puncte intregi la nota finala.

Imi poate spune cineva ce ar trebui sa invat pentru proba la engleza in caz ca vreau o specializare cu limba engleza?

Edited by lucianmemo, 14 July 2015 - 10:57.


#1143
daianaCrm

daianaCrm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.08.2015
Salut, stie cineva care a fost ultima medie necesara sa ramai la buget in anul 2 la specializarea finante banci, in conditiile in care am 60 de credite din 60 ?
Mersi mult !

#1144
Aloman

Aloman

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.10.2016
E cineva pe aici care se înscrie anul ăsta la FSEGA și vrea să facem schimb de câteva informații?

Nu de alta, dar și eu mă înscriu și m-am gândit că ar fi fain să schimb niște păreri cu alți doritori. :)

#1145
Adrian_Rusu

Adrian_Rusu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.01.2019
Cum este posibilă aplicarea online la fsega? Mulțumesc anticipat

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate