Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...
 Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...
 

Rosia Montana

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
noghtyclick

noghtyclick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 27.07.2006
Salut,

Cum ajung la Rosia Montana pe varianta Turda -Campeni.
Ruta mea e asa Turda-Campeni-Beius-Oradea. Vreau sa vizitez si Rosia Montana dar nu am fost niciodata.
Daca ma uit pe harta m-ar interesa ceva de genul Turda-Baia de Aries - Rosia Montana - Abrud -Campeni - Oradea. Cum sunt drumurile? Rabdare am, de grabit nu ma grabesc :D .

Alte locuri frumoase de vizitat pe acest traseu fara un ocol mare (max 80 km), de la ruta mea.

Mersi

Edited by noghtyclick, 21 July 2008 - 16:02.


#2
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
In judetul Alba sunt destul de proaste, dar acceptabile. Ar mai fi de vizitat pestera Scarisoara, mai catre Bihor pestera Ursilor... si mai is, citeste si tu un ghid pe net. :P Poti cobori oricand spre Brad > Deva > Hunedoara, si daca vrei un drum cu serpentine, urmareste indicatoarele intre Brad - Deva si ia-o spre Baita, e mai lung cu vreo 10 km drumul dar e mult mai frumos.

In localitatea Gura Rosiei faci stanga cum mergi catre Abrud ca sa urci pana in Rosia Montana, sunt 8 km pana sus daca tin eu bine minte.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate