Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

The Dark Knight (2008)

- - - - -
  • Please log in to reply
176 replies to this topic

#55
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006
tocmai ce m-am intors de la film ... partial dezamagit, parca de la two face incolo se cam duce naibii filmul, si faza cu barcile la fel e cam rupta de realitate si ar mai fi cateva ... dar, jockerul iti ia mintile, e intruchiparea nebuniei si in principiu despre asta e vorba in film ... despre nebunie, despre cum fiecare isi pierde controlul, o ia razna, etc. ... nu e un film de top 10, dar e un film bun

Edited by Alexxfl, 27 July 2008 - 22:38.


#56
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
eu mi-am bagat picioarele si am inchis filmul dupa 40 de minute.
oare de ce?  :huh:

#57
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

View Postv3lsatis, on Jul 27 2008, 23:40, said:

eu mi-am bagat picioarele si am inchis filmul dupa 40 de minute.
oare de ce?  :huh:
pentru ca se vedea ca naiba :))? :lol:

#58
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004

View PostAlexxfl, on Jul 27 2008, 23:55, said:

pentru ca se vedea ca naiba :))? :lol:

nu nu pentru ca am ecran mare si ma uitam de la distanta.

#59
Dribbl3r

Dribbl3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 04.01.2007

View Postv3lsatis, on Jul 28 2008, 10:47, said:

nu nu pentru ca am ecran mare si ma uitam de la distanta.
1..2..3..si  :lol: :lol:

#60
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

View Postv3lsatis, on Jul 28 2008, 10:47, said:

nu nu pentru ca am ecran mare si ma uitam de la distanta.
daca te uitai la varianta ts ce circula pe net ... poti sa ai si proiector, tot ca naiba se vede :confuzzled:

#61
alingoia

alingoia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 05.07.2008
salut la toti
  si hai sa spun si eu parerea . filmul nu l-am vazut inca deci poate sa fie un film bun , din moment ce ii pe nr 1 in top imdb insa parerea mea este urmatoare : la urma urmei este un un film , un film care a urcat ff mult evident insa aceasta urcare  cred eu ca se datoreaza ff mult datorita faptului ca Heath Ledger a decedat :( si astfel lumea il voteaza ( hai sa votam in memoria lui Heath Ledger ceva de genu )  inca o data  nu am vazut filmul insa oricat de bun ar fi el , sunt de parere ca sunt altele mai bune , adevarate capodopere ce nu intra nici in top 5 , dar asta e . probabil ca voi reveni cu o parere dupa vizionare
  numa  bine  !!!

#62
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Din moment ce pe imdb se afla oameni simpli care voteaza, filmul deci primeste nota dupa cat de mult ti-a placut, calitatea cinematografica e testata numai si numai in timp...nu dupa vorbele unor critici, nu dupa ale mele, nu dupa ale nimanui. In timp.
TDK are nota asa de mare din cauza ca a placut si nu a dezamagit. Inca cel care s-a dus la cinema si l-a vazut a primit mult mai mult (nu ma refer la ceva material).

#63
ohio911

ohio911

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 11.01.2008
ieri am vazut si eu filmul,nota va spun ca este exagerata,spunea bine cineva anterior ca si-au
facut pustanii cont pe imdb,eu ii dau 7.5.filmul e bun de vazut si atit, dar nu se poate compara cu godfather
pulp fiction(filmul preferat),casablanca sau forrest gump.poate ca asa as fi votat si eu la 15-17 ani.
si alex nu te lua cu edi ca e baiat destept,apropo esti fan filme horror.
pentru movieplex, dati naibii sunetul mai incet,imi tiuie urechea si acum,urasc sunetul dolby.
la film mi-a placut faza cu magia disparitiei pixului.

#64
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

View Postohio911, on Jul 28 2008, 20:59, said:

ieri am vazut si eu filmul,nota va spun ca este exagerata,spunea bine cineva anterior ca si-au
facut pustanii cont pe imdb,eu ii dau 7.5.filmul e bun de vazut si atit, dar nu se poate compara cu godfather
pulp fiction(filmul preferat),casablanca sau forrest gump.poate ca asa as fi votat si eu la 15-17 ani.
si alex nu te lua cu edi ca e baiat destept,apropo esti fan filme horror.
pentru movieplex, dati naibii sunetul mai incet,imi tiuie urechea si acum,urasc sunetul dolby.
la film mi-a placut faza cu magia disparitiei pixului.
nici vorba ... imi plac filmele cu nebuni. De fapt cam si asta e motivul pentru care i-am dat nota 9 pe imdb, prestatia jokerului in film. O fi fost film mediocru, dar cand ma gandesc la comportamentul jokerul, uit de toate defectele care le avea filmul, si desi multi il compara cu alte filme din topul imdb, eu unul il compar cu american psycho, o productie in care actualul batman era nebunul. Scena pixului o fi fost pentru unii faina, dar pe total am admirat curajul nebunesc al jokerului, faptul ca desi se lauda ca nimic nu e pregatit, era totusi pregatit de dinainte si binenteles, spre final, ca sa-l prinda cumva, au inceput sa apara greselile

le: ... pt. cei curiosi despre ce si cum votez: http://www.imdb.com/...list?l=37895872

Edited by Alexxfl, 28 July 2008 - 20:23.


#65
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
am vazut si eu azi filmul.
nota de pe imdb nu e meritata, in opinia mea. nu este un film prost, din contra, dar nu e nici extraordinar. ce mi-a placut foarte mult a fost prestatia lui heath ledger, un actor pe care nu-l remarcasem pana acum.

#66
_Ciprian_

_Ciprian_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 06.09.2007
Nu stiu daca notele sunt meritate sau nu, mie mi-a placut filmul mai mult decat Iron Man si The Incredible Hulk (nu pot sa-l compar cu Godfather si The Shawshank Redemption pentru ca nu intra in aceeasi oala, dupa mine topul imdb trebuia facut pe categorii), sincer m-am saturat de filmele astea pline de cgi-uri unde mai mult conteaza efectele speciale decat prestatia actorului. Il admir pe Cristopher Nolan ca a reusit sa faca un film cu Batman de mai bine de 2 ore fara sa foloseasca prea multe cgi-uri.

PS: ati vazut ce incasari a avut filmul pana acum? 314 milioane $ la 10 zile de la lansare :)

Edited by _Ciprian_, 29 July 2008 - 11:37.


#67
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
voua va sta mintea la lilieci.
e un c*t de film care nu m-a atras deloc.

#68
DiXu

DiXu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 05.04.2008
Nu cred ca oricine poate vota pe imdb
Toti dau vote da asta nu inseamna ca votul lor e luat in coniderare
Eu cred ca votul doar la anumiti membri vechi si cu experienta au fost luate in considerare , primele voturi au fost din partea criticilor deci degeaba spuneti ca este un film de cacao
Si fiecare cu gusturile lui ...
Si prefer sa fie un film facut dupa Dc comics decat un film cu criminali pe locul 1

#69
greenFLOYD

greenFLOYD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 31.07.2008
este un film bun .. dar totusi...nu cred k merita locul 1 in top250 imdb..poate locu 5 - 6 ..1 e prea de tot

#70
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
filmul merita maxim 7,5 si asta in principal pentru prestatia lui Heath Ledger, care, recunosc ca a jucat foarte bine.
in rest, filmul e tras de par rau de tot, nu se leaga in toate fazele.
Evident, si dp meu dv, locul 1 pe imdb e aiurea.

#71
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 27.12.2006
L-am vazut si eu in sfarsit. Heath Ledger a jucat absolut fantastic, merita din plin un Oscar fie el si post-mortem.
Filmul nu e atat de stralucit (nu ma dau in vant nici dupa Godfather asa ca nu le voi compara), se pierde undeva dupa prima treime care e intr-adevar foarte bine realizata. Presupun ca scenariul a suferit modificari din cauza mortii lui Ledger.

Coincidenta sau nu, la fel ca si in cazul Godfather, partea a doua este mai buna ca prima :)

#72
Morticia

Morticia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,885
  • Înscris: 05.05.2005
Filmul nu e deloc slab, e clar cel mai bun Batman de pana acum, desi Bale mi se pare mai sters decat unii predecesori.
Nici nu e un film genial, are totusi o actiune normala pt. un Marvel, diferenta o face Heath Ledger care a reusit sa fie un joker mai convingator decat Nicholson si asta spune multe.
Probabil nu va ramane pe locul 1 si va reveni Godfather, desi din punctul meu de vedere nici ala nu are ce cauta acolo....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate