Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

The Dark Knight (2008)

- - - - -
  • Please log in to reply
176 replies to this topic

#127
HipnotykBoy

HipnotykBoy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.07.2008
lol..doar 30 ?:| .. anyway..filmul e superb dupa parerea mea...a avut si incasari foarte mari..eu l-am vazut la multiplex si mi-a placut foarte mult cum a jucat joker ..

Edited by HipnotykBoy, 18 September 2008 - 22:46.


#128
mafy

mafy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 951
  • Înscris: 22.12.2006
Am vazut si eu filmul.Dar mai mult de 8,5 nu pot sa ii dau.Si 8,5 cu indulgenta.

#129
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007
L-am vazut si eu aseara (in sfarsit). Un film bun , pe alocuri plictisitor , insa trebuie sa remarc evolutia exceptionala a Jokerului , mi-a placut foarte mult tonul pe care vorbea si in general toate scenele in care si-a facut simtita prezenta. Nota 8.5/10

Edited by Houdin, 21 September 2008 - 10:25.


#130
bleh

bleh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 936
  • Înscris: 30.08.2004
Reinviu topicul, am oarecum datoria fata de film sa zic ca, l-am vazut si mi s-a parut grozav. Peste asteptari, totul a fost la inaltime (in afara de tipa aia ce o juca pe rachel, era enervanta, katie holmes care nu e mare valoare era mai buna).
Jokerul mi-a placut cel mai mult, fura toate scenele in care aparea. Dar, rolul este prea mic ca sa il numesc genial pe Heath Ledger. Altfel, jos palaria si respect. Mi-a inchis gura.
Filmul ramane prea sus in top, este un film foarte bun dar nu e de top 10 all-time.
Eu nu sunt fan batman, si va recomand filmul asta daca nu l-ati vazut inca. Un film bun e un film bun indiferent de sursa de inspiratie.

#131
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Holmes nu e la fel de buna ca Gyllenhaal...si a fost o toanta ca a refuzat rolul asta. Pentru ce? Pentru prostioara Mad Money.
Maggie are o frumusete de filme din anii '30-'40...slabuta, ochi mari si oricum e mai talentata decat Katie.
Rolul nu era mic...e pana la urma un rol secundar si eu zic ca e destul sa-l numesti genial. Adu-ti aminte de Javier Bardem din No Country for Old Men.
Nu marimea rolului conteaza ci cum il joci.

#132
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Mai avem cateva saptamani pana vor fi date publicitatii nominalizarile la Oscar. Atunci vom vedea valoarea post-mortem a lui Ledger. Mia mult ca sigur va deveni un simbol, la fel ca Brandon Lee, mort pe platourile de filmare ale filmului "Corbul", dar cam atat. Lumea il va uita dupa 1 an-2.

#133
allkatraz

allkatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 05.06.2006
"You know what I am? I'm a dog chasing cars. I wouldn't know what to do with one if I caught it."

Replica asta mi-a ramas in minte dupa ce am vazut filmul. Sunt curios daca or sa-i dea lui Ledger o nominalizare.

Edited by allkatraz, 16 December 2008 - 01:02.


#134
lamborghini

lamborghini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 20.12.2008
Frumos filmul. Isi merita locul in topul IMDB.

#135
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004

View Postallkatraz, on Dec 16 2008, 00:59, said:

"You know what I am? I'm a dog chasing cars. I wouldn't know what to do with one if I caught it."

Replica asta mi-a ramas in minte dupa ce am vazut filmul.


As adauga

Quote

This city deserves a better class of criminal. And I'm gonna give it to em.


#136
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Pe viitor orice film cu efecte speciale si reclama suficienta va intra direct pe locul 1 in topul imdb. Pt ca toti putanii voteaza acolo si dau pe spate cind apare un film mult asteptat. Filmul e unul banal, un film oarecare, cel mai bun din seria Batman (care e o serie plina de filme cretine), dar nici macar de top 100 nu e. Sigur va fi nominalizat la Oscar pt faptul ca Heath Leadger e mort. Dar se exagereaza cu acest actor, e supraevaluat doar pt faptul ca a murit de tinar.

#137
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
blackcat...I must say...you're dead wrong.
Heath nu o sa fie nominalizat ca e mort din cauza ca el chiar a jucat bine si tot am zis asta si eu dar si altii. Plus, a fost deja nominalizat in Brokeback deci se vede din filmul ala care are talent (si nu o arata doar in filmul ala...e doar unul din multisoare la varsta lui). Moartea lui n-are legatura, dar daca asta crezi tu, n-ai decat.
La faza cu reclamele exagerezi enorm pentru ca sunt filme cu de 10 ori mai multa reclama si tot proaste sunt...tu chiar crezi ca reclama intr-un film face diferenta? :lol:
Putanii de acolo trebuie sa fie votanti regulari ai imdbului, nu sa voteze cate 500 de filme pe zi, trebuie sa fie membrii cu peste 1400 de voturi la activ iar chestia asta nu se face usor prin nici un mod decat cel normal...nu stiu, 3-4 filme pe zi se poate? Si au mai fost filme asteptate si au fost o imensa dezamagire (vezi ultimul Indiana Jones).

Edited by M0n0, 25 December 2008 - 18:32.


#138
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Nu spun ca Heath nu a fost actor bun, dar tinde sa devina un monstru sacru prin moartea lui (gen James Dean). Cit despre film, da, cel mai bine a jucat el. Dar filmul, dupa mine, nu e nu stiu ce. Un film de actiune cu supereroi. Cind o sa fiu american o sa ma emotioneze astfel de filme, deocamdata ma lasa rece. Niciodata nu am inteles ce gasesc americanii in benzile lor desenate. Dar reteta functioneaza si se fac in continuare filme.

#139
kkLM

kkLM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 03.09.2006

View PostM0n0, on Dec 25 2008, 18:32, said:

Heath nu o sa fie nominalizat ca e mort din cauza ca el chiar a jucat bine si tot am zis asta si eu dar si altii. Plus, a fost deja nominalizat in Brokeback deci se vede din filmul ala care are talent (si nu o arata doar in filmul ala...e doar unul din multisoare la varsta lui). Moartea lui n-are legatura, dar daca asta crezi tu, n-ai decat.
Totul se reduce la gusturi, eu zic ca e un rol la fel de banal ca alte roluri pe care le-a avut HL; n-am vazut si nici nu ma pasioneaza sa vad filmul ala cu cauboi asa ca n-o sa ma pronunt in legatura cu el insa tind sa cred ca se aminteste de el tocmai fiindca reprezinta un film in care raposatul o fi avut un rol reusit.

View PostM0n0, on Dec 25 2008, 18:32, said:

La faza cu reclamele exagerezi enorm pentru ca sunt filme cu de 10 ori mai multa reclama si tot proaste sunt...tu chiar crezi ca reclama intr-un film face diferenta? :lol:
DA, reclamele fac diferenta! Peste 80% din filmele americane sunt panarame insa promovarea de care au parte le fac blockbustere pe cand filme geniale facute de finlandezi, sarbi, indieni se difuzeaza in cinematografe de cunoscatori; asta e industria mondiala si ne conformam.

#140
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View PostkkLM, on Dec 26 2008, 15:54, said:

DA, reclamele fac diferenta! Peste 80% din filmele americane sunt panarame insa promovarea de care au parte le fac blockbustere pe cand filme geniale facute de finlandezi, sarbi, indieni se difuzeaza in cinematografe de cunoscatori; asta e industria mondiala si ne conformam.
Si de ce-ti pasa tie ca filmele proaste fac bani? "Artistu" care l-a facut tot prost ramane, tot prost se simte daca vrea sa-si faca un renume adevarat pentru ca stie ca nu poate cu rahaturi de blockbustere.
TDK e o exceptie...e si un blockbuster imens dar privit obiectiv nu are o poveste proasta, nu are personaje proaste si interpretarile sunt foarte bune...ca sa nu mai zic de regie vreo ceva pentru ca Nolan a mai aratat si in filme non-comerciale ca le are...si asta nu e o exceptie.
Filme bune facute de indieni n-am vazut din cauza ca de fiecare data cand ma gandesc la indieni, ma gandesc la Bollywood si daca ma gandesc la asta, ma gandesc la filmele alea cantatoare care sunt penibile de cele mai multe ori. Si din cauza ca nimeni nu mi-a recomandat un astfel de film.
Si gandeste-te la altceva. Un artist face ceva pentru ca ii place, nu pentru ca doreste bani...evident, la inceput o face ca ii place dar o data ce omul prinde gustul banului si vede ca e cautata munca lui, se schimba.
Inca nu a venit vremea promovarii in masa a bunului gust...

#141
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

View Postblackcat, on Dec 25 2008, 12:48, said:

Pe viitor orice film cu efecte speciale si reclama suficienta va intra direct pe locul 1 in topul imdb. Pt ca toti putanii voteaza acolo si dau pe spate cind apare un film mult asteptat. Filmul e unul banal, un film oarecare, cel mai bun din seria Batman (care e o serie plina de filme cretine), dar nici macar de top 100 nu e. Sigur va fi nominalizat la Oscar pt faptul ca Heath Leadger e mort. Dar se exagereaza cu acest actor, e supraevaluat doar pt faptul ca a murit de tinar.
Ai mare dreptate.Sa nu uitam ca americanii sunt fascinati de DC Universe si Marvel si orice film cu personaje de benzi desenate poate produce multi bani.Sa nu uitam ca reclama este sufletul comertului,si aceste companii din lumea filmeleor baga banii multi in reclame si trailere.
Eu sunt un fan "Batman" si filmul mi se pare genial,super tare.Iar trecerea de la utopia primelor  4 filme din serie la o realitate usor modificata din ultimele doua este spectaculoasa.
Christian Bale este fenomenal in rolul sau principal nu se poate compara cu Keaton,Kilmer sau Clooney.....
Viitorul film sper sa fie mai bun ca "The Dark Knight"....iar Riddler sa fie J.Depp....;)

#142
kkLM

kkLM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 03.09.2006

View PostM0n0, on Dec 26 2008, 16:15, said:

Si de ce-ti pasa tie ca filmele proaste fac bani?
Pentru ca daca filmele proaste vor continua sa faca bani atunci va scadea procentul de filme bune.

View PostM0n0, on Dec 26 2008, 16:15, said:

Filme bune facute de indieni n-am vazut din cauza ca de fiecare data cand ma gandesc la indieni, ma gandesc la Bollywood si daca ma gandesc la asta, ma gandesc la filmele alea cantatoare care sunt penibile de cele mai multe ori. Si din cauza ca nimeni nu mi-a recomandat un astfel de film.
In mare parte filmele bollywoodiene sunt exact asa cum le-ai caracterizat: penibile insa au marele avantaj al optimismului si al fantasticului; nu sunt un fan al lor insa daca as fi obligat sa aleg intre unul indian si unul rusesc atunci clar l-as alege pe cel indian (doar pe DVD ca sa pot derula fragmentele de muzica). Cauta Rab Ne Bana Di Jodi.

View PostM0n0, on Dec 26 2008, 16:15, said:

Si gandeste-te la altceva. Un artist face ceva pentru ca ii place, nu pentru ca doreste bani...
Fiecare dintre noi incercam sa facem bani din ceea ce ne place :).

#143
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
Am vazut si eu filmul asta la Cinema City asta vara. Este cam dificil  insa isi merita incasarie.

#144
forever_yours

forever_yours

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 26.11.2008

View Postexorcistul, on Jul 21 2008, 17:06, said:

A vazut cineva filmul? Sa ne spuna si noua o parere. B)
E superb!Mai ales sfarsitul :D !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate