Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

DESPRE IEPURI

- - - - -
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#109
Danny1

Danny1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 21.06.2005
am o problema... am 2 iepuri pitici, cap de leu, femela si mascul, femela are cam 8-10 luni, masculul e ceva mai mic. Stau in aceeasi camera, dar in custi diferite... pana acum nu i-am lasat impreuna. Aseara iepuroaica s-a apucat sa stranga fanul de pe jos din cusca si il tinea in gura mult timp, mai mult de o ora, si tot aduna de pe jos fire care le gasea.  Azi dimineata am vazut multa blana intr-un colt, ca un fel de cuib, cred ca si-a smuls-o ca nu ii cade blana deloc.
Care e problema ? De ce comportamentul asta ?

#110
Smiley_tgv

Smiley_tgv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 28.03.2006

View PostDanny1, on 26th June 2010, 14:23, said:

am o problema... am 2 iepuri pitici, cap de leu, femela si mascul, femela are cam 8-10 luni, masculul e ceva mai mic. Stau in aceeasi camera, dar in custi diferite... pana acum nu i-am lasat impreuna. Aseara iepuroaica s-a apucat sa stranga fanul de pe jos din cusca si il tinea in gura mult timp, mai mult de o ora, si tot aduna de pe jos fire care le gasea.  Azi dimineata am vazut multa blana intr-un colt, ca un fel de cuib, cred ca si-a smuls-o ca nu ii cade blana deloc.
Care e problema ? De ce comportamentul asta ?
din ce stiu eu cred ca trebuie sa fete.(nu ar trebui sa te ingrijorezi daca este sigura 100% ca nu stat impreuna).
si-a facut un cuib din firele adunate si din puful pe care si l-a jumulit (probabil de pe piept/burta)
in orice caz, have fun!

#111
Danny1

Danny1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 21.06.2005
nu are ce sa fete, daca nu a stat niciodata impreuna cu celalalt iepure. din cate am inteles, sunt dese cazurile in care iepuroaicele fac crize crezand ca trebuie sa fete, asta daca nu sunt sterilizate.  sper sa nu fie prea dezamagita cand va vedea ca nu ii apar iepurasii  :rolleyes:

#112
bz_26_zzz

bz_26_zzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 31.01.2007
Ia uite aici niste iepurasi dragalasi de vreo 3 saptamani  :thumbup:

http://blogdeprost.b...uri-pitici.html

#113
Artok

Artok

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 13.03.2007
salut,

am un iepuras de doua luni, marime medie sau mica, este alb cu urechi roz. de 1-2 saptamani a inceput sa ne tot linga pe picioare si maini, dar incepe sa devina enervant, adica face asta mereu cand ne prinde.

aveti idee ce se intampla? are lipsa de ceva sau are vreo problema?

precizez ca ar fi de sex feminin.

multumesc anticipat

#114
irina.strimbeanu

irina.strimbeanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 23.07.2007
Avem de vanzare 7 pui de iepure pitic de angora!

La maturitate nu ating mai mult de 2 kg,pot fi invatati sa-si faca nevoile la litiera si sunt animale de companie foarte afectuase si jucause!

Puii au acum 2 luni si-si asteapta stapanii.Pentru mai multe poze si detalii accesati :http://iepurasimicuti.sunphoto.ro/

Attached Files



#115
bogdan_dovleac

bogdan_dovleac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.08.2010
buna,

am 2 iepurasi pitici. au 2 luni jumate acum
am inteles ca iepurii pot fi invatati sa-si faca nevoile intr-un singur loc, ma poate sfatui cineva cum ii pot dresa sa faca lucrul asta?
deocamdata fac intr-un singur loc: unul in dormitor , unul in sufragerie si unul pe balcon  :worthy:

multumesc

#116
alessia30

alessia30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.07.2008
SI EU AS VREA SA STIU CUM IL POT DRESA SA_ȘI FACA NEVOILE INTR_UN SINGUR LOC. E NEBUN SI FACE CUM IASA DIN CUSCA IN PATUL SOTULUI. IN CUSCA ARE SI GRANULE DE MIROS SI FAN SI TOT CE VREA. NU-L SUPORT SA FAC PESTE TOT.ASA E FFFFFFFFF DRAGUT NEGRU CU ALB   CAP DE LEU
MULTUMESC PT ORICIN IMI RASPUNDE

#117
caracal

caracal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 30.01.2007
Salutare. Am si eu un iepure si nu prea stiu nimic despre ei. Nu l-am luat fara sa ma documentez (l-a cumparat fratimiu care nu mai are timp de el si mi l-a lasat mie). Are o cusca, dar ii mai dau drumu pe afara. Cand iese zici ca e nebun. Topaie, se alearga cu pisica, e foarte simpatic. Ce nu imi place la el este ca face foarte des treaba mica. A doua zi dupa ce ii schimb fanul, deja miroase. Cand ii dau drumu pe afara face "bobite" prin toata camera, zici ca e mitraliera :) Am inteles ca poti sa-l obisnuiesti sa faca doar intr-un loc. Pun niste poze, poate imi spune cineva ce rasa este si cam cum se ingrijeste (in mare ce ar trebui sa stiu)
[ http://rullz.us/1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://rullz.us/2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Avea parul foarte lung si i se facusera cocoloase. L-am tuns si i-am facut baie.
In cusca are fan, iar apa suge dintr-o "picuritoare" sau cum se numeste.

#118
Mecarnic

Mecarnic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 19.12.2010
Salut, am si eu un iepuras. As dorii sa stiu sigur ce rasa este, deoarece cateva persone necunoscatoare m-au indus in eroare.

Attached Files


Edited by Mecarnic, 19 March 2011 - 20:46.


#119
Giaphysics

Giaphysics

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.06.2011
Buna tututor..Tocmai am intrat in posesia unei iepuras pitic de zoomania.Este foarte adorabil.Ce ma ingrijoreaza este,ca nu prea stiu ce sa ii ofer de mancare.Are niste BASIC FOOS FOR KIDS de la Vitakraft.I-am mai dat morcov.azi niste frunze de salata si de patrunjel.Dar iarba sa ii dau nu prea am pe aici.Eu stau la bloc.Multumesc.

Attached Files



#120
parfumdetei

parfumdetei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.07.2011

View PostGiaphysics, on 20th June 2011, 09:31, said:

Buna tututor..Tocmai am intrat in posesia unei iepuras pitic de zoomania.Este foarte adorabil.Ce ma ingrijoreaza este,ca nu prea stiu ce sa ii ofer de mancare.Are niste BASIC FOOS FOR KIDS de la Vitakraft.I-am mai dat morcov.azi niste frunze de salata si de patrunjel.Dar iarba sa ii dau nu prea am pe aici.Eu stau la bloc.Multumesc.
salut . si eu am un iepuras pitic de angora. incearca sa nu-i mai dai  mancare cumparata. da-i frunze de papadie ,porumb si  grau , dar nu in ecces.si eu stau tot la bloc . vad ca al tau este alb la fel ca al meu.ce nume i-ai pus  .pe al meu il cheama  shnaps si are 4 luni.

#121
cojocaru-diana

cojocaru-diana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 17.05.2009

View Postcaracal, on 19th March 2011, 16:38, said:

Topaie, se alearga cu pisica, e foarte simpatic.

:naughty: Si pisica nu-i face nimic? Se inteleg bine?

#122
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Stie cineva unde se gaseste de vanzare carne de iepure in tara asta, de crescatorie nu de vanat?

#123
isabelamarya

isabelamarya

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.09.2011
am un iepuras de angora.de cateva zile am observat ca se duce la o cutie de carton si practic mananca cartonul...este normal? ıi poate afecta sanatatea?

#124
adicoroiu

adicoroiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.06.2009
Iepuri de vanzare! Vindem iepuri de rasa, pui si maturi, precum si femele pentru reproductie (urias belgian, fluture german, neozeelandez, etc.) la cele mai bune preturi. Iepurii sunt sanatosi, vaccinati si sunt crescuti in cele mai bune conditii. Crescatoria noastra se afla in Ocna Mures, jud. Alba, aproape de jud Cluj, Sibiu sau Mures. Ne puteti contacta la nr de telefon 0735192431 sau 0788157539 sau pe website: Iepuri de vanzare sau www.iepuriintracom.sunphoto.ro

#125
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005

View Postadicoroiu, on 10th September 2011, 11:34, said:

Iepuri de vanzare! Vindem iepuri de rasa, pui si maturi, precum si femele pentru reproductie (urias belgian, fluture german, neozeelandez, etc.) la cele mai bune preturi. Iepurii sunt sanatosi, vaccinati si sunt crescuti in cele mai bune conditii. Crescatoria noastra se afla in Ocna Mures, jud. Alba, aproape de jud Cluj, Sibiu sau Mures. Ne puteti contacta la nr de telefon 0735192431 sau 0788157539 sau pe website: Iepuri de vanzare sau www.iepuriintracom.sunphoto.ro


Nu vreau iepuri ci carne de iepure refrigerat/congelat!

#126
DianaDB

DianaDB

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.12.2012
Buna ! Am primit cadou un iepuras pitic si nu stiu cata mancare sa ii dau pe zi , pentru ca i-am dat jumate de morcov, de exemplu, si la mancat intr-o ora pe tot si nu se mai oprea din mancat . Nu vreau sa il subnutresc dar nici sa il indop :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate