Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

RADIO INFO PRO & Network

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
806 replies to this topic

#595
marius_ar

marius_ar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 14.01.2007
De unde pana unde se inchide InfoPro????

Muzica buna, care se aude prost, din pacate. Problema persista de cand exista InfoPro. Si culmea la fel de proasta ca emisia in fm este si retransmisia pe cablu digital de la RCS sau stream-ul online, unde ma asteptam sa fie ok.

#596
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Sunt inr-adevar cateva statii care nu sunt reglate calumea, un exemplu ar fi cea de la Comanesti. Darin mare parte reglajele cred ca s-au facut dupa ureche.

#597
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,395
  • Înscris: 14.10.2008
Info Pro niciodata n-a fost prea stralucit la capitolul sunet, problema lui fiind mai ales bassul deficitar, se aude ca un butoi strans de gat/subtire dupa cum scria si AndreyAlejandro. Dar nici PRO FM, din 2002 nu mi-a mai placut deloc cum se aude, mi-a placut doar intre 2000 si 2002 cat l-am ascultat eu.

In 2002 cand si-a stricat sunetul am trecut pe proaspat dechisul Uniplus 94,6 devenit apoi Radio Star si apoi KISS FM. Iar momentan imi place cum suna KISS FM, KISS TV si VH1 European, astea sunt posturile FM si TV muzicale ce au reglaje pe gustul meu. Cine se aude cel mai bine in Romania nu are si cel mai reusit playlist, fiind si inventatorul heavy-rotationului.  :P

Edited by Neaceasca85, 31 August 2010 - 18:12.


#598
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Deci in bucuresti vor fi 99.6 si 102.8 care sa se auda bine.

#599
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Pana una alta 90.0 Magura Odobesti a revenit in cursul zilei de ieri la parametri normali.

#600
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 31.08.2007

 Neaceasca85, on 31st August 2010, 19:08, said:

Info Pro niciodata n-a fost prea stralucit la capitolul sunet, problema lui fiind mai ales bassul deficitar, se aude ca un butoi strans de gat/subtire dupa cum scria si AndreyAlejandro. Dar nici PRO FM, din 2002 nu mi-a mai placut deloc cum se aude, mi-a placut doar intre 2000 si 2002 cat l-am ascultat eu.

In 2002 cand si-a stricat sunetul am trecut pe proaspat dechisul Uniplus 94,6 devenit apoi Radio Star si apoi KISS FM. Iar momentan imi place cum suna KISS FM, KISS TV si VH1 European, astea sunt posturile FM si TV muzicale ce au reglaje pe gustul meu. Cine se aude cel mai bine in Romania nu are si cel mai reusit playlist, fiind si inventatorul heavy-rotationului.  :P

Imi pare rau sa-ti zic, dar din momentul in care ai afirmat ca KissTV se aude bine parerea ta nu mai conteaza.
KissTV e cel mai jalnic post TV ca sunet. Am 3 surse de pe care vad statia: UPC analogic, UPC digital, Dolce si pe toate se aude infundat (mono si fara inalte...). Daca asculti pe un TV mono cu difuzoare de 1W si iti place cum se aude...  :naughty:

#601
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 15.04.2007
ce reiese din acest comunicat:
INFO PRO va disparea ca radio, stirile vor fi transferate la PRO FM si se vor numi INFO PRO - la asta se referea "un brand care ramane in radio, dedicat insa exclusiv segmentului de stiri radio", la fel si DJ-ii vor fi mutati la PRO FM
PRO FM va reveni la formatul de dinainte de 2004, ceea ce e foarte bine
problema se pune ca PRO FM va avea 66 de statii, asta inseamna va acolo unde exista si PRO FM local (cele 28 orase) va fi dublu sau poate o perioada va fi dublu ca ascultatorii sa se obisnuiasca si mai tarziu sa se creeze o alta retea, probabil PRO FM DANCE
in caz ca va fi PRO FM DANCE pe actualele frecvente PRO FM ce se va intampla in Bucuresti unde Media PRO administreaza 4 frecvente: 102.8, 97.9, 89.5, 103.8
ori va fi vanduta o frecventa/retea (ceea ce e putin probabil) ori se va crea un alt radio PRO (din actualele radiouri online)
apropo Media PRO detine o licenta pe satelit pt PRO CLASIC din 1998 (nefunctionala)

#602
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
dispare info pro?! de cand asta?
nu  de alta, dar nu e o veste chiar asa rea. sunt sigur ca pro fm va prelua muzica de la info pro si va fi o combinatie intre hiturile momentului si hiturile anilor 80 pana azi. wow...

si am inteles ca pe frecvente info pro va fi introdus pro fm   :huh: ?! inseamna ca va disparea de pe frecventa de 87.8 cum e in iasi pro fm si se va muta pe 99.2 fm ?

Edited by AndreyAlejandro, 01 September 2010 - 18:54.


#603
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 15.04.2007

 AndreyAlejandro, on 1st September 2010, 19:42, said:

dispare info pro?! de cand asta?
nu  de alta, dar nu e o veste chiar asa rea. sunt sigur ca pro fm va prelua muzica de la info pro si va fi o combinatie intre hiturile momentului si hiturile anilor 80 pana azi. wow...

si am inteles ca pe frecvente info pro va fi introdus pro fm   :huh: ?! inseamna ca va disparea de pe frecventa de 87.8 cum e in iasi pro fm si se va muta pe 99.2 fm ?


exact

pe 87.8 iasi, probabil, va fi pro fm dance

#604
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
In Bacau si PRO FM detine o frecventa de mare putere (in ultima vreme mai mult teoretic, practic calitatea transmisiei e praf). Ramand de vazut ce se va intampla si aici, va ramane tot pe 107.8 sau va trece pe 91.8 actuala frecventa INFO PRO.

#605
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,395
  • Înscris: 14.10.2008
Asta cu "PRO FM va reveni la formatul de dinainte de 2004" mie imi suna ca "renuntam la formatul de Heavy-Rotation pe care l-am copiat de la KISS pentru ca am vazut ca avea succes".  :P

#606
calin_naravas

calin_naravas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 15.01.2007
Nu cred ca ar fi o soluție prea bună mutarea pe 99,2 Iași a PRO FM, deoarece actualmente INFO PRO se aude mai supramodulat, iar afișajul RDS mai dă ceva erori. Ca să poată muta emisia PRO FM pe INFO PRO ar trebui mai întâi să regleze sunetul pentru o mai bună recepție. Cred mai degrabă că INFO PRO revine la ceea ce a fost înainte de a se relansa pe FM în 2004, atunci când era retransmis de Radio POPULAR pe unde medii (AM) (între 1998 - 2001): radio de știri difuzate din jumătate în jumătate de oră și muzică din anii '70 - '80 până azi.

Edited by calin_naravas, 02 September 2010 - 11:04.


#607
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
99.2 e intr-adevar cam supramodulat dar 98.5 de la Comanesti il intrece cu mult la faza asta.

#608
marius_ar

marius_ar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 14.01.2007
In cazul in care se adevereste zvonul cu disparitia InfoPro, ce se va intampla cu emisiunile locale (inclusiv publicitatea locala) ale ProFM-ului? Vor ramane sau va deveni un post national similar InfoPro-ului actual care nu are nici emisiuni, nici publicitate locala?

#609
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,395
  • Înscris: 14.10.2008
Posibil sa dispara, la Slatina oricum au cam disparut din 2004 publicitatea locala si din 2003 emisiunile locale. Parca si Radio 21 s-a proclamat retea nationala si a renuntat la insertiile locale.

#610
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Posibil sa mearga doar pe retransmisie. Se va vedea atunci.

#611
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010

 calin_naravas, on 2nd September 2010, 12:00, said:

: radio de știri difuzate din jumătate în jumătate de oră și muzică din anii '70 - '80 până azi.
da!!!   :naughty: ar fi  :kisstogether:
ma refer la muzica, nu si la stiri. din punctul meu de vedere, stiri din 30 in 30 min. e o prostie. si din ora in ora pe stilul efm mi se pare o tampenie. mai ales sa intreruperi o melodie ca sa intre plictisitoarele stiri  :death: :nonobad:

Edited by AndreyAlejandro, 03 September 2010 - 15:12.


#612
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Tot asa au inceput si in 2004 acum nici macar din ora in ora nu le mai difuzeaza.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate