Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

Trafic foarte mic la site destul de interesant

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Salut. Spuneti-mi va rog si mie o metoda de promovare mai buna si mai gratuita :D la un site de teste online.
Site-ul este destul de interesant... am inscris in directoare, am mai postat pe forumuri (nu am facut spam, ci la forumurile care permit asta), am avut prieteni care au avut la status la messenger linkul, etc.....

Site-ul mai este si pe domeniu (ziceam ca daca va fi pe domeniu va avea un trafic mai bun, dar tot degeaba)

Daca vreti postez aici linkul sa vedeti despre ce e vorba (doar daca vreti, ca nu vreau warn  -_- )

Si daca ma puteti ajuta cu niste linkuri.... :D ofer link pe respectivul domeniu si pe un alt domeniu cu PR3 si din pacate trafic.... vreo 20 unici/zi :(

Edited by AndyM, 13 July 2008 - 14:27.


#2
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Eu as vrea sa-l vad!

#3
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
crearea de niste widget-uri pentru bloguri

#4
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005

View PostCata., on Jul 14 2008, 11:39, said:

Eu as vrea sa-l vad!
Decat sa va dau link direct mai bine va dau asa: http://forum.softped...howtopic=415062  :rolleyes:


Quote

crearea de niste widget-uri pentru bloguri
Sorry, dar nu intelg ce vrei sa spui.

Edited by AndyM, 14 July 2008 - 11:56.


#5
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Faptul ca ceri inregistrarea OBLIGATORIE pentru a efectua testele este un mare minus, te trage in jos rau de tot.
Design-ul este cam... old style.

#6
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
daca bag 1-2 teste "Demo" pe care sa le poata face vizitatorii ar fi mai bine, nu?:D

Iar la el am bagat template-ul ce-l folosesc la evotrain, ca nu am imaginatie sa fac eu un template fain :(


EDIT!

Acum vizitatorii pot participa la doua teste demonstrative :D

Edited by AndyM, 14 July 2008 - 12:35.


#7
- Rares -

- Rares -

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 04.08.2007

Quote

Pentru o experienta cat mai buna pe site-ul nostru va recomandam sa folositi Opera sau Firefox

Asta e un MARE minus. Ai vazut cum arata siteul pe IE?
Sau mai bine spus, stii ca peste 70% din cei care navigheaza pe internet folosesc IE?

#8
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
Design-ul site-ului e extrem de slab nu ma mir deloc ca n-ai vizitatori. Foloseste un template daca nu te pricepi la design, aspectul site-ului e foarte important, cel putin la inceput. In plus evita inregistrarile cat poti de mult pana se dezvolta site-ul mai puternic, nefiind un site cunsocut inca, nimeni nu o sa se inregistreze daca nu vi macar cu ceva care sa atraga atentia, fie design-ul fie calitatea informatiei, preferabil ambele  ;)
Cum zicea si cineva mai sus un site care nu merge ok in ie 6,7 e un MARE minus, practic te faultezi singur.

Edited by SE7EN, 15 July 2008 - 13:59.


#9
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
designul acela nu l-am facut eu.
Este de pe zymic.
Si nu inteleg ce are pe IE :(

#10
SimilarDreams

SimilarDreams

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 13.07.2008
ca primă impresie:

Quote

in primul rand sa se tina evidenta punctelor primite, teselor participate, si mediei dintre teste, astfel site-ul este mai distractiv.

știu și eu, poate ceva mai concisă și corectă exprimarea ar face totul mai plăcut...

#11
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005
rotest ala e un site ?  :huh:
pai nu ai continut deloc , arata ca o pubela ...si....vrei sa iti mai zic ?
eu l-am inchis dupa ce am dat 2 click-uri si nu am gasit nimic interesant. gandeste-te ca asa face om normal care il vede prima data.

#12
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View PostSergiu_Q, on Jul 20 2008, 20:21, said:

rotest ala e un site ?  :huh:
pai nu ai continut deloc , arata ca o pubela ...si....vrei sa iti mai zic ?
eu l-am inchis dupa ce am dat 2 click-uri si nu am gasit nimic interesant. gandeste-te ca asa face om normal care il vede prima data.
Da. Asa e. In plus nush cati sunt tentati de chestionare. Daca totusi vrei sa faci ceva bun. fa teste pentru bac, capacitate, etc, astea iti vor aduce trafic, dezvolta un blog rich-text, un forum pe langa teste, altfel site-ul la cum e asa...nu change of going up.

#13
B3aT

B3aT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 02.03.2005
Prima data scoate reclamele de pe prima pagina(din tot siteul mai bine), la 1000 de viztie pe zi le pui la loc :)

Partea de sus este moarta, la fel si designul si prezentarea siteului.
Pune logoul mic sus in rest meniu sau continut captivant/meniu sau flash.

Daca nu alegi nimic iti pune intrebarea gresita (ar trebui sa nu te lase sa dai trimite).

Asta ar trebui sa fie pe home page http://www.rotest.info/despre.php

Un test prost de altfel :
1. Ce inseamna "PC" ?
Partidul Comunist
Principal Computer
Personal Computer
Personal Calculator

2. Care este diferenta dintre "Kb" si "KB" ?
Cui ii este adresat testul ? Incepatorilor (cauta tastele) sau programatorilor/utilizatorii avansati ? Hotaraste-te.

Si nu in ultimul rand care este scopul siteului ? Divertisment?Timp liber ? Cunostinte generale ?
Adica de ce sa faci teste daca nu primesti nimic, nu inveti nimc ?

#14
pitagora

pitagora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 11.12.2004
nu vreau sa fiu carcotas dar prima oara cand am facut testul am ales d la urmatoarea intrebare:
9. Procesoarele de tip "Dual Core" folosesc:
2 procesoare
1 procesor
3 procesoare
nicio varianta

in primul rand dupa modul in care este formulata - nu poti sa zici ca un procesor de tip "dual core' foloseste 2 procesoare pt tocmai ai zis ca e un singur procesor. Si in al 2-lea rand pt ca dual core nu inseamna 2 procesoare single core ci un singur procesor cu 2 nuclee.
Este o diferenta enorma si de cost si de performata. Ai 2 procesoare pe placa daca suporta asa ceva (vezi servere). Mai mult pe servere acele 2 procesoare diferite (care le vezi ca-s 2 pe placa) pot ele fi dual core sau quad core.

Mai e si faza cu Cooler = ventilator sau radiator. Un coleg de-al meu are unul cu apa :) Nu cred ca-l pot numi ventilator :D

Edit: am facut cont si am mai facut un test de c++.

Citez:

Prin "case sensitive" se intelege ca limbajul C:
este sensibil la diferentele intre literele mari si mici
face distinctie intre literele mari si mici
face distinctie intre variabilele scrise cu litere mici si cele scrise cu litere mari
toate cele trei variante anterioare

eu am ales toate cele de mai sus dar nu a fost corect. Pai 2 si 3 nu au cum sa fie gresite. Se face absolut peste tot distinctie intre litere mici si mari: variabile, constance, macrouri, functii,clase,metode. Cat despre 'sensibilitatea' la litere mici si mari depinde cum traduci. Daca te iei dupa anumite carti de programare autohtone e si ea adevarata.

4. Din punct de vedere functional, instructiunile break si continue sunt
sinonime
antonime
paronime
depinde de context
Eu am ales-o pe cea care abereaza cel mai putin. Cica antonime era. Poate daca continue ar fi fost echivalenta cu instructiunea vida. Break iese din ciclu deci daca ar fi antonime atunci continue ar trebuie sa nu faca nimic si sa continue. Defapt se reevalueaza conditia buclei si se trece la urmatoarea iteratie. E fortata intrebarea.

5. Se considera secventa de program n=0; for(;;);{ if(n==5 || (n+1)%2==0)exit(0); n++;} Aceasta secventa se executa:
o singura data
de cel putin 5 ori
cel putin o data
la infinit
Eu zic ca o singura data. Daca tu ti-ai facut propriul limbaj numit C poate fi si alta varianta :))

Cu asa teste eu am desparut de pe site :)

Edited by pitagora, 02 September 2008 - 20:12.


#15
gikone-media

gikone-media

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 62
  • Înscris: 11.06.2008
In titlu scrie asa: Trafic foarte mic la site destul de interesant, DA ?
Acum stau si ma gandesc ce e interesant, dar fiecare cu viziunea lui. Arata groaznic, content .. exista ?, teste vai de ele. Tragi singur concluzia ;)

#16
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,520
  • Înscris: 16.03.2007
Prostii...

http://www.google.ro...i...oogle&meta=


vizitatorii aia de unde vrei sa vina ? asta e site-ul, nu ai nicio sansa cu el!

CONTENT IS KING!!!

Edited by laffin, 04 September 2008 - 23:07.


#17
stocarul

stocarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 06.05.2007

View Postlord_ice, on Jul 21 2008, 12:20, said:

Da. Asa e. In plus nush cati sunt tentati de chestionare. Daca totusi vrei sa faci ceva bun. fa teste pentru bac, capacitate, etc, astea iti vor aduce trafic, dezvolta un blog rich-text, un forum pe langa teste, altfel site-ul la cum e asa...nu change of going up.
Am si eu un site asemanator numai ca putin mai generalizat
Adica oricine isi face cont pe site-ul meu, poate sa-si creeze propriul concurs.
Problema e k nici eu nu am vizitatori.....
Am vazut k si el a dat link-ul catre site.... http://www.it1.ro

#18
akkad

akkad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.10.2006
sau fa si tu un mashup ceva genul asta:

http://www.weatherbonk.com/

Asta, fara mare efort are content interesant cat zeci de bloguri romanesti la un loc si fara sa fie update-at.
(nu fac spam, nu?! ca nu e al meu)

Edited by akkad, 17 September 2008 - 16:32.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate