Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Porcusori de Guinea

- - - - -
  • Please log in to reply
472 replies to this topic

#379
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009

View PostJaqueline, on 24th December 2009, 10:35, said:

Sunt convinsa ca lui ii place.  :naughty:

Cred ca te-am mai intrebat, el bea apa din adapatoarea aia cu bila?
Nu m-ai mai intrebat. Da, bea..a descoperit-o si el acum o luna si de atunci numai cu nasu-n ea e. Dar mi se pare mie ca mai mult roade bila aia decat sa o linga, dar sunt sigura ca din asta ajunge si ceva apa in burtica. De cateva zile ii pun cateva picaturi de suc de portocala si de lamaie in apa, si nu zice nimic, bea si asa.
Chiar va intrebasem daca le dati ceva suplimente de vitamina C sau macar daca stiti ce as putea sa le dau. as vrea sa ii dau ceva lichid, tot de pus in apa, dar nu stiu ce.

#380
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Citisem ca poti sa le dizolvi vitamina C in apa. Eu prefer sa le dau mult patrunjel.
Mari probleme am avut cu adapatoarea. De asta cu bila nici nu se atingeau, si le-am pus o adapatoare normala, dar intra cu picioarele in ea.  :confuzzled:

#381
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009

View PostJaqueline, on 25th December 2009, 01:08, said:

De asta cu bila nici nu se atingeau, si le-am pus o adapatoare normala, dar intra cu picioarele in ea.  :confuzzled:
Nu e nimic, faceau si ei baie.

#382
doio77

doio77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 18.02.2007
Vreau sa adopt 2 porcusori de guineea, daca cineva nu mai poate sa ii tina nu ezitati sa ma contactati. Voi avea foarte mare grija de ei impreuna cu sotia si fetita mea.

Preferabil in Bucuresti doar.

Contact: doio77 sau 0722220191.

#383
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View Postdoio77, on 7th January 2010, 10:44, said:

Vreau sa adopt 2 porcusori de guineea, daca cineva nu mai poate sa ii tina nu ezitati sa ma contactati. Voi avea foarte mare grija de ei impreuna cu sotia si fetita mea.

Preferabil in Bucuresti doar.

Contact: doio77 sau 0722220191.
Vrei fetita si baiat, sau vrei 2 porcusori de acelasi sex?

#384
alinutzik

alinutzik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 10.04.2008
Pentru cei care se intreaba cum se inteleg 2 porcusori de acelasi sex: se inteleg f bine,e chiar indicat sa nu fie pereche.Ei oricum au o medie de viata destul de mica,daca mai si fata purcica de 2-3 ori la max. 2 ani.....adio.

Attached Files



#385
alinutzik

alinutzik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 10.04.2008
Pic&Poc

Attached Files



#386
doio77

doio77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 18.02.2007
Am gasit 2 scrofite frumoase ms.

#387
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 18.07.2006

View Postalinutzik, on 10th January 2010, 17:07, said:

Pic&Poc
ce parosi sunt :thumbup:  seamana cu aia din gremlins  ^_^

#388
dianailie07

dianailie07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.07.2009
Adopt porcusori, sau hamsteri! Cine doneaza,in Bucuresti, ma poate contacta pe : [email protected]
Multumesc!

#389
alinutzik

alinutzik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 10.04.2008

View Postdianailie07, on 11th January 2010, 11:49, said:

Adopt porcusori, sau hamsteri! Cine doneaza,in Bucuresti, ma poate contacta pe : [email protected]
Multumesc!
Nu costa chiar o avere.Cine nu are 50 lei sa cumpere un porcusor de unde va gasi bani pt intretinerea lui?

#390
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009

View Postalinutzik, on 10th January 2010, 16:07, said:

Pic&Poc
Ai cusca ca a mea.

#391
dianailie07

dianailie07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.07.2009

View Postalinutzik, on 12th January 2010, 19:06, said:

Nu costa chiar o avere.Cine nu are 50 lei sa cumpere un porcusor de unde va gasi bani pt intretinerea lui?



Da, asa este, nu te contrazic. Dar spune-mi, tu ai prefera sa cumperi un porcusor cand stii ca altii nu il mai pot tine? Sau cand stii ca majoritatea petshopurilor nu tin animalutele in conditii chiar atat de  bune? Anuntul ramane valabil! Imi permit sa ii cresc din moment ce doresc sa ii adopt!

#392
alinutzik

alinutzik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 10.04.2008

View Postdianailie07, on 13th January 2010, 04:13, said:

Da, asa este, nu te contrazic. Dar spune-mi, tu ai prefera sa cumperi un porcusor cand stii ca altii nu il mai pot tine? Sau cand stii ca majoritatea petshopurilor nu tin animalutele in conditii chiar atat de  bune? Anuntul ramane valabil! Imi permit sa ii cresc din moment ce doresc sa ii adopt!
Ai si tu dreptatea ta,dar cine nu mai poate tine un porcusor sunt cei care au facut greseala sa cumpere pereche si cand s-au inmultit au constatat ca nu au ce face cu puii.Din petshop risti sa-l iei bolnav plus ca costa destul de mult.Eu desi sunt din Buc.am cumparat de la un pasionat din Pucioasa.Daca-ti plac ai mei da un pm si te pun in legatura,iar cu transportul te pot ajuta eu(moca).

View PostAlexaF, on 12th January 2010, 21:52, said:

Ai cusca ca a mea.
Tu ai ca a mea,eu o am de 3 ani. :coolspeak:

#393
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 26.01.2009
[quote name='alinutzik' date='13th January 2010, 15:18' post='7646620']



Tu ai ca a mea,eu o am de 3 ani. :coolspeak:
[/quote/]

Iar eu scriu de mai mult timp pe topicul asta :D

#394
mau_96sweet

mau_96sweet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 19.04.2008
Buna. Am primit si eu recent cu porcusor de Guineea. E cam sperios. Abia pot sa il mangai. Dar nu asta e problema. Azi i-am schimbat talajul si i-am pus si ziar. Si a inceput sa manance ziar. E bine?

#395
just_me3e

just_me3e

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.01.2010

View Postmau_96sweet, on 20th January 2010, 21:08, said:

Buna. Am primit si eu recent cu porcusor de Guineea. E cam sperios. Abia pot sa il mangai. Dar nu asta e problema. Azi i-am schimbat talajul si i-am pus si ziar. Si a inceput sa manance ziar. E bine?



Nu, nu este bine sa manance ziar. Tusul acela este toxic. Incearca sa ii pui doar talas.

View PostJaqueline, on 20th December 2009, 10:55, said:

Nu pui si poze? :w00t:

Inainte sa ii iei inca un pig, trebuie sa stii sigur daca actualul e femela sau mascul. Si daca nu vrei sa ai pui de cateva ori pe an, ii poti lua un partener de acelasi sex. Chiar si doi masculi se inteleg, doar sa nu fie unul mai agresiv.

E bine sa-i dai patrunjel ca are multa vitamina C, si cred ca stii ca ei au nevoie de ea.


Vitamina C si-o iau dintr-o alimentatie variata, nu numai din patrunjel. Patrunjelul in cantitati mari sau dat des poate imbolnavi porcutii. O data pe saptamana este suficient.

Intrati pe site-ul gemon si pe forum, acolo veti gasi toate informatiile necesare despre porcuti.

View PostJaqueline, on 3rd December 2009, 23:46, said:

Multumesc Alexa!  ^_^
Am separat-o pe aia mica de ma-sa si acum sta ea singura si parintii stau iar impreuna pentru ca tata-porc era din ce in ce mai depresiv singur. Porcusorii astia se sterilizeaza?  :huh:

Din pacate, baiatul (tata-porc) a facut o dermatita. Se scarpina foarte des, in unele locuri ii cazuse blana de tot si chiar isi facuse rana. L-am dus la vet si ne-a dat niste picaturi sa-i punem pe locul afectat. Acum vad ca i-a crescut blanita la loc, dar inca nu s-a vindecat total.


Aia mica (puiul) e cea mai scumpa dintre toti pentru ca a fost obisnuita cu oamenii de cand s-a nascut. Si are si banita mult mai fina si pufoasa decat parintii mei.


Sunt riscuri foarte mari in cazul unei sterilizari, cel mai indicat este sa tii fetita cu mama, iar tatal singur. Altfel iar iti vor face pui.
In legatura cu dermatita, controleaza si ceilalti porcuti. La ce vet a fost dus?

Edited by just_me3e, 22 January 2010 - 01:04.


#396
mau_96sweet

mau_96sweet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 19.04.2008
Am luat ziarul. Pot sa ii dau boabe de porumb :D ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate