Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Facultate particulara la distanta,absent de la cursuri,examene online.

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
crossing

crossing

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.07.2005
Facultate particulara la distanta,absent de la cursuri,examene online .

Ce Universitate particulara ID este cea mai usor de facut in sensul ca pot lipsi de la cursuri 100% pt ca lucrez sambata si nici duminica nu pot merge pt ca am copii mici ... si sa dau examenele grila online. Ce stiu ca este asa e SPIRU HARET dar nu are DREPTUL decat la ZI iar eu vreau ID obligatoriu.  Ce stiti la TITU MAIORESCU e la fel ? pt ca pur si simplu nu pot merge decat la examene :(

Edited by crossing, 09 July 2008 - 22:13.


#2
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 13.07.2006
Nu cred ca exista asa ceva...

#3
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006

View Postcrossing, on Jul 9 2008, 22:10, said:

Facultate particulara la distanta,absent de la cursuri,examene online .

Ce Universitate particulara ID este cea mai usor de facut in sensul ca pot lipsi de la cursuri 100% pt ca lucrez sambata si nici duminica nu pot merge pt ca am copii mici ... si sa dau examenele grila online. Ce stiu ca este asa e SPIRU HARET dar nu are DREPTUL decat la ZI iar eu vreau ID obligatoriu.  Ce stiti la TITU MAIORESCU e la fel ? pt ca pur si simplu nu pot merge decat la examene :(


Prin definitie ID inseamna ca nu ai orar si nu te duci la scoala; atentie insa ca nu inseamna ca examenele trebuie sa fie toate grila si toate o formalitate, in plus in afara de examene ti se pot asigna proiecte, diverse teme, etc; in plus se pare ca sint unele probleme cu acreditarea acestor facultati.

#4
axara_me

axara_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 19.12.2007
Buna,

dupa facultate am ales sa fac si un master, nu pentru ca imi era de folos, ci pentru ca...asa "se poarta"...
am intrat la locurile fara taxa de la SNSPA, forma ON - LINE .

vreau sa iti spun ca aceste 3 semestre au fost groaznice!!!
sa porti discutii pe teme de pedagogie, comunicare si management pe o platforma den messenger in care sunt implicati 150 de studenti si profesorul, concomitent... nici macar sa urmaresti discutiile nu poti!!! dar sa mai si inveti ceva...
examenele on line, intrebari tip grila cu timp de raspuns 2-3 minute pt fiecare plus lucrarea de sfarsit de sem....

eu una nu am inteles mare lucru din aceste cursuri...nu mi se par ok...e un sistem tare ciudatel

#5
_NiCKo_

_NiCKo_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 24.03.2008

View Postcrossing, on Jul 9 2008, 23:10, said:

Facultate particulara la distanta,absent de la cursuri,examene online .

Ce Universitate particulara ID este cea mai usor de facut in sensul ca pot lipsi de la cursuri 100% pt ca lucrez sambata si nici duminica nu pot merge pt ca am copii mici ... si sa dau examenele grila online. Ce stiu ca este asa e SPIRU HARET dar nu are DREPTUL decat la ZI iar eu vreau ID obligatoriu.  Ce stiti la TITU MAIORESCU e la fel ? pt ca pur si simplu nu pot merge decat la examene :(

La ID oricum nu vei merge la cursuri, insa examenele le vei da la facultate, nu online. Maiorescu mi se pare cea mai ok universitate particulara din Bucuresti.

Bafta!

#6
keyeasy

keyeasy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 15.07.2008

View Post_NiCKo_, on Jul 12 2008, 15:40, said:

La ID oricum nu vei merge la cursuri, insa examenele le vei da la facultate, nu online. Maiorescu mi se pare cea mai ok universitate particulara din Bucuresti.

Bafta!

Stii cumva cat e taxa la Titu?

#7
myru2000

myru2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.07.2008
Buna,

Eu sunt momentan stabilita in Dubai si as vrea sa fac o a 2a facultate On Line. Evident, nu prea am cum sa vin la examene, deci vreau sa gasesc o fac unde sa pot sustzine si examenele on line. Imi potzi da niste sugestii?

Spiru Haret? ASE ? Cam toate mentzioneaza ca au cursuri ID dar nu se zice nimic de examene. Am trimis niste e-mailuri sa aflu detalii dar cred ca pot sa astept mult si bine un raspuns...

:)




View Post_NiCKo_, on Jul 12 2008, 16:40, said:

La ID oricum nu vei merge la cursuri, insa examenele le vei da la facultate, nu online. Maiorescu mi se pare cea mai ok universitate particulara din Bucuresti.

Bafta!


#8
musso

musso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 27.06.2005
Filiala SNSPA de la Constanta mai exista? am cautat pe net dar nu am dat de nici o adresa, email sau nr. de telefon. stiu in anii trecutii functiona in acelasi sediu cu MTC in spatele Scolii de Maistri Amiral Murgescu. Are cineva informatii daca anul acesta se mai da admitere la CTA? Poate stiti si vreun nr. de telefon sau email....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate