Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Cum instalezi aplicatii nesemnate,fara a mai avea nevoie de un certificat de validare!

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#55
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,946
  • Înscris: 04.10.2007
am incercat pe un nokia n73 si a mers.... ms mult.....

#56
florynyk_92

florynyk_92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 21.04.2008
nu imi merge hellocarbide.. dp ce selectez menu1 imi iese din aplicatie si nu se vad folderele ascunse deci nici sys... ce sa fac? am n95 8 gb soft 31.0.015

#57
CiPr1onE

CiPr1onE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 17.05.2006

View Postflorynyk_92, on 7th April 2010, 23:25, said:

nu imi merge hellocarbide.. dp ce selectez menu1 imi iese din aplicatie si nu se vad folderele ascunse deci nici sys... ce sa fac? am n95 8 gb soft 31.0.015
Din cate stiu eu nu merge din cauza softului! Merge doar pe versiunea 29 [parca] .. daca i`ai facut update .. adio!

#58
florynyk_92

florynyk_92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 21.04.2008
da ai dreptate pe soft 31.0.015 nu merge... alta aplicatie care sa afiseze fisierele ascunse nu exista? sau macar o smecherie nust sa connectezi tel l pc si sa poti sa le vezi printr-un program ceva? apropo am incercat connectand telefonul in modul pc suite si am dat sa imi aifseze folderele si fisierele ascunse:)) dar degeaba... atata ma dus capu si pe mine... oricum nu ma gandeam ca o sa mearga...

someone help us :D new softwaree to see hiden files& folders:D

Edited by florynyk_92, 07 April 2010 - 23:14.


#59
florynyk_92

florynyk_92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 21.04.2008
pentru toti cei care au firm. 31 la telefaone si nu le merge hellocarbide sa incercati cu Helloox si va merge sigur...
trebuie doar sa instalati helloox il rulati si el face toata treaba, iar daca vreti ca telefonul sa revina din nou la statutul "nehackuit" mai rulati odata aplicatia
Metoda testata de mine:D

singura chestie mai grea e ca trebuie sa semnati aplicatie helloox, eu am uploadat varianta nesemnata

BAFTA

Attached Files


Edited by florynyk_92, 09 April 2010 - 18:12.


#60
Floryn_cool95

Floryn_cool95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 16.01.2009
Eu am instalat Drakkarious hack si are si helocaibe si am instalat am facut tot ce trebuie si acum imi da fisier defect la fiecare aplicatie  pe care incerc sa o instalez si nu se poate dezinstala drakkarious.si nu pot sa sterg fisierul care lam mutat inC://sis/byn pentru ca nu poate deschide fisierul..(byn) si nu pot sa instalez y browser pentru ca imi da fisier defec apropo am Nokia n73  si am uitat codul de siguranta sa sterg tot din telefon...

#61
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,987
  • Înscris: 28.08.2008
La nokia 5800 cum se face hack?

#62
b82bog

b82bog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 27.03.2006
am firmware 400.21.013 la un E66...pot sa ii fac ceva ?

#63
Floryn_cool95

Floryn_cool95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 16.01.2009
Am o problema cu mutarea hackului dupa (Menu1,yes) zice ca nu este nimic in c://sys si cand dau copiere in c://sys zice can'open file c://sys

#64
Dany_boss_10

Dany_boss_10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.11.2010
Am facut tot , a mers tot , dar aplicatiile pe care le instalez sunt doar trial.Nu ar trebui sa le faca si definitiv ?

#65
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,377
  • Înscris: 23.04.2007
Fratilor,cred ca arunc telefonul pe geam.
AM un E71,merge totul pe el.
i-am mai luat sotiei un E71 sh,dupa multe tentative,am dat si hard reset,am pus de la instalations-app manager sa instaleze ALL si fara online check.
De 2 h tot incerc sa ii cracuiesc telefonul,insa din ce am rasfoit pe net cu Drakkarious hack,nu merge instalat nici un sis,sisx,nimic.
Nici Ybrowser,nici opera mini,nici slick,nici nimic.
Daca las data curenta,imi da certificate error.Daca pun 15/5/2007 imi da certificate error+the date is inccorect.... la orice(inclusiv hellocarbide say y browser,helloox,Drakkarious 3.01 FP1,FP2 & PreFP1.SiS sau orice as incerca.
Am vazut tutorialul pe youtube
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FtVs7KBqPIo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
pare f simplu,dar eu de la primul pas nu pot face nimic.
Cum naiba sa fac sa instalez fisierele alea CapsOn
CapsOff
HelloCarbide
X-plore
?
E ceva ce imi scapa.
Deci
Se ia E71 dupa hard reset,
am dat de la instalations-app manager sa instaleze ALL si fara online check
si apoi,tot nimic nu pot instala :(

HELP !!!

Edited by AdrianHH, 18 September 2011 - 14:39.


#66
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,377
  • Înscris: 23.04.2007
Dupa zeci de incercati,nu stiu cum am reusit,insa am instalat xplore,hellocarbide ,caps on si caps off insa hellocarbide cand il deschid si apas menu 1,se inchide.
E posibil sa am firmware nou si sa nu mearga?

#67
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 03.05.2010

View PostAdrianHH, on 18th September 2011, 15:38, said:

Fratilor,cred ca arunc telefonul pe geam.
AM un E71,merge totul pe el.
i-am mai luat sotiei un E71 sh,dupa multe tentative,am dat si hard reset,am pus de la instalations-app manager sa instaleze ALL si fara online check.
De 2 h tot incerc sa ii cracuiesc telefonul,insa din ce am rasfoit pe net cu Drakkarious hack,nu merge instalat nici un sis,sisx,nimic.
Nici Ybrowser,nici opera mini,nici slick,nici nimic.
Daca las data curenta,imi da certificate error.Daca pun 15/5/2007 imi da certificate error+the date is inccorect.... la orice(inclusiv hellocarbide say y browser,helloox,Drakkarious 3.01 FP1,FP2 & PreFP1.SiS sau orice as incerca.
Am vazut tutorialul pe youtube
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FtVs7KBqPIo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
pare f simplu,dar eu de la primul pas nu pot face nimic.
Cum naiba sa fac sa instalez fisierele alea CapsOn
CapsOff
HelloCarbide
X-plore
?
E ceva ce imi scapa.
Deci
Se ia E71 dupa hard reset,
am dat de la instalations-app manager sa instaleze ALL si fara online check
si apoi,tot nimic nu pot instala :(

HELP !!!
daca citeai mai bine pe forum vedeai ca sa inventat alceva mai simplu    ia de aici   http://forum.softped...howtopic=805864

#68
susp3ktul

susp3ktul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 25.10.2012
Unde pot gasi HalloOX cu certificat?

#69
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 03.05.2010

View Postsusp3ktul, on 20 noiembrie 2012 - 15:18, said:

Unde pot gasi HalloOX cu certificat?
ia aplica metoda asta .... fa pasi exact alfel  nu merge   http://www.forumulel...catiile-symbian

Edited by apaxtc, 24 November 2012 - 08:32.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate