Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Despre Universitatea de Vest Timisoara

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#37
logo16

logo16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.02.2007
da pe 1. Dar la ce ora incep festivitatiile? Cand aflu in ce grupa sunt? etc...orar.. Sunt in primu an`...

#38
@ndy

@ndy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 10.01.2006
Festivitatile incep la ora 11:00. Descarca acest document pentru mai multe detalii: download

Cat despre orar, grupe... nu stiu nimic. Si eu sunt in primul an.

#39
logo16

logo16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.02.2007
@ndy esti din tm? Mersi de informatii

#40
@ndy

@ndy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 10.01.2006
Da, sunt din TM. N-ai pt. ce. ;)

#41
logo16

logo16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.02.2007
care cum in ce grupe sunteti? eu sunt in seria 2 gr 6. :D

#42
@ndy

@ndy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 10.01.2006
Eu sunt in seria 5, grupa 6.

Ai prins loc la camin pana la urma?

Edited by @ndy, 03 October 2008 - 09:34.


#43
logo16

logo16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.02.2007
Da am rezolvat s fie bine. Ms fain

#44
@ndy

@ndy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 10.01.2006
Sunt in anul I la FEAA si vreau sa stiu daca este obligatoriu sa ma inscriu la sport. Ce avantaje am daca ma inscriu?, ca am vazut ca nu se dau credite...
Se tine cont de prezenta? daca, de exemplu, ma inscriu la sport dar nu ma prezint, risc sa nu intru la examene?
In cazul in care este obligatorie inscrierea la sport, se dau si probe?

Cat despre credite, cum se obtin? Am observat ca fiecare materie are un anumit numar de credite. Se obtin fiind prezent, atat la cursuri, cat si la seminarii? Sau cum altfel? Ma poate lamuri cineva?

Edited by @ndy, 07 October 2008 - 19:56.


#45
logo16

logo16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.02.2007
Sport e cam obligoriu numa ca nu are credite... stiu pe cineva care a avut mari probleme  din cauza sportului. Eu ma duc sapt viitoare sa mi bag sportu ca am inteles ca sambata ni se schimba oraru. Si referitor la credite fiecare are cate 6 credite(mai putin engleza care are  3 pct ssau 2 nu j sigur) , ca sa le obtii minim 5  media finala .Eu te sfatuiesc sa mergi la cursuri... chiar dak profesorii zic ca nu e obligatorii dar mai primesti ceva bonusuri pana in 2 pct-e la  nota finala de la examen daca iei peste 5 in el. Eu zic ca e destul de bine.

#46
@ndy

@ndy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 10.01.2006
Am de facut la Informatica Economica un proiect in Excel, proiect bazat pe un enunt economic (cei care ati facut Informatica cu Mircea Gabriela cred ca stiti despre ce vorbesc). Proiectul trebuie sa contina butoane, legaturi (link-uri), tabele, diagrame (grafice).
Problema e ca nu prea stiu cum sa fac toate aceste lucruri si nici n-am idee despre ce as putea sa fac.
Daca cineva care a facut un astfel de proiect vede acest mesaj si e dispus sa mi-l dea si mie, il rog sa ma contacteze prin PM.
Sau macar dati-mi o idee despre ceea ce ar putea contine proiectul.
Multumesc anticipat.

#47
@ndy

@ndy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 10.01.2006

View Post@ndy, on Dec 30 2008, 11:33, said:

Am de facut la Informatica Economica un proiect in Excel, proiect bazat pe un enunt economic (cei care ati facut Informatica cu Mircea Gabriela cred ca stiti despre ce vorbesc). Proiectul trebuie sa contina butoane, legaturi (link-uri), tabele, diagrame (grafice).
Problema e ca nu prea stiu cum sa fac toate aceste lucruri si nici n-am idee despre ce as putea sa fac.
Daca cineva care a facut un astfel de proiect vede acest mesaj si e dispus sa mi-l dea si mie, il rog sa ma contacteze prin PM.
Sau macar dati-mi o idee despre ceea ce ar putea contine proiectul.
Multumesc anticipat.
Nu are nimeni un astfel de proiect? Intru in criza de timp... eventual sunt dispus sa platesc (trimiteti PM daca aveti proiect).

Am atasat un exemplu de proiect, dar eu am nevoie de unul putin mai complex.

Attached Files



#48
Frozen_Shadow

Frozen_Shadow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.12.2007
Sunt clasa a 12-a si FOARTE nehotarata in legatura cu ce facultate sa aleg. Initial eram hotarata sa dau la Calculatoare dar mi-am dat seama ce, desi imi place informatica, nu imi place cand lucrurile se complica, iar fizica nici nu e o pasiune pentru mine. Idem Telecomunicatii, cred. Asa ca m-am gandit sa dau la Stiinte Economice, la Vest. Finante-Banci, Management sau Marketing. Acum as vrea sa imi raspunda cei care sunt deja studenti la unul din profilele astea.
Cu ce medie s-a intrat anul trecut (2008), la FARA taxa? Care dintre profile merita mai mult? A ramas sistemul cu alegerea specializarii din anul 2? Si care sunt sansele sa prind loc la camin? Am inteles ca la Vest nu sunt suficiente locuri si nu as vrea sa arunc sute de euro pe chirie. Deci? :)

Inca o chestie. Am mai luat in considerare Comunicare si Relatii Publice, dar mi se pare ca nu e acreditata, asa ca ramane Jurnalismul. Nu am gasit topic pe acest subiect (cu referire la facultatea din Timisoara), asa ca m-am gandit sa intreb aici si poate mai dau si de vreun student de la Jurnalism sa-si dea cu parerea.  In Cluj, am auzit ca la Jurnalism nu se face mai nimic si nu prea merita.

Orice sfaturi, pareri, sugestii sunt binevenite. Termin profil real, mate-info intensiv info, stiu matematica si informatica (C++ mai mult si in rest putin Visual C# - dau atestat din el - si putin Visual FoxPro), dar imi place si engleza, fotografia si sa scriu articole (desi, ironic, nu-mi place romana ca materie). Voi la ce ati merge?

Edited by Frozen_Shadow, 10 January 2009 - 19:39.


#49
Frozen_Shadow

Frozen_Shadow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.12.2007
Ok, cred ca m-am hotarat. UVT Finante-Banci :D
Care e acolo? Cum e cu caminele?

#50
logo16

logo16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.02.2007
Slabe sanse sa prinzi loc la camin..depinde de medie...sau de relatii. Dar in romania totul se poate cumpara. eu stau la camin si sunt anul 1

#51
Frozen_Shadow

Frozen_Shadow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.12.2007
Si ti-ai cumparat locu' sau cum? Cum se rezolva chestiile astea? Intre studenti sau la secretariat (sau ma rog, unde se fac cazarile) ?
Eu am medie mare pe ani, depinde cat iau si la bac. Sper sa am undeva pe la 9,60 - 9,70 minim. SPER!

Edited by Frozen_Shadow, 30 January 2009 - 15:51.


#52
CristiZla

CristiZla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 28.06.2007
Ma scuzati ca ma bag ca musca-n lapte. Vreau sa va intreb daca anu asta trebuie sa te inscrii direct la "finante-banci","management" etc. sau iti depui dosarul, faci primul an la comun, iar din anul 2 te decizi ce vrei mai departe.. Mersi!

#53
rockrys

rockrys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.04.2008
eu am media 9.76 . Credeti ca o sa am sanse sa intru la Geografie turism la buget? sau la Ecologie si Protectia Mediului? Ce parere aveti? sunt de viitor?  :rolleyes: ...?

#54
CristiZla

CristiZla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 28.06.2007

View PostCristiZla, on 8th June 2009, 16:03, said:

Ma scuzati ca ma bag ca musca-n lapte. Vreau sa va intreb daca anu asta trebuie sa te inscrii direct la "finante-banci","management" etc. sau iti depui dosarul, faci primul an la comun, iar din anul 2 te decizi ce vrei mai departe.. Mersi!
Pls.. e urgent! Va rog sa-mi raspundeti! Multumesc anticipat!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate