Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Mouse optic beat

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
The|SpAwN

The|SpAwN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 09.07.2002
Am un mouse optic A4Tech WOP-49. De o vreme a inceput sa se miste cursorul de la dreapta la stanga pe monitor fara sa ma ating de el... asta dupa ce face figuri de genu ca sare 1-2 cm cate-odata... (e pus pe PS2)

    Mi-l ia asa la garantie sau trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea ca mi s-au dus 500k pe apa sambetei ?

#2
aproape0m

aproape0m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 24.06.2004
daca face tot timpul poate ti`l schimba, dar totusi ar merge un upgrade

#3
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
Si al meu face la fel, acelasi model.  Daca e in garantie du-l sa ti-l schimbe, daca nu, ia-ti altul sau obisnuieste-te cu el asa..

#4
horatzica

horatzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 20.03.2002
Cam asa fac toate A4tech, optice sau nu. Ia ceva mai serios.

#5
neoliviu

neoliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 09.09.2004

Quote

Cam asa fac toate A4tech, optice sau nu. Ia ceva mai serios.
dece? folosesc doar exclusiv mouse-uri  A4Tech si paduri de material (pt optic si pt cele cu bila). Nu pot zice ca sunt super dar nu am avut niciodata probleme cu ele. The|SpAwN ai schimbat padul? Am observat ca la cele optice cu pad de aterial e foarte important a tesatura materialului. incearca ca aceasta sa fie paralele cu (lungimea) mouse ului.

#6
horatzica

horatzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 20.03.2002
Asa fac toate care le-am vazut.

#7
neoliviu

neoliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 09.09.2004
am acasa primul model de mause optic de la A4Tech  care a aparut. Nu am nici o problema ,  doar atunci cand tesatura materialului din pad e perpendiculara pe mouse (sarea cam 5 mm pe ecran (depinde si de viteza mouse ului setata, ca poate sari si mai mult). Daca pui padul cu tesatura paralele cu mouse-ul (adica cu latura mai mica spre tine a padului) nu mai are nici un salt. Incercati si mai vorbim. Acest lucru am probat si la servici cu un alt mouse optic, o Key mouse de 200 mii care sarea cand era pus padul cu iniile perpendiculare pe mouse (sper ca ati inteles ceva :) )

#8
aproape0m

aproape0m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 24.06.2004
ce linii perpendiculare mai omule ? fii mai explicit .

si eu am avut a4 , cu bila, si incepuse sa o ia razna . singurele a4 care nu fac figuri sunt acelea care au doar 2 butoane ..

acum am un samsung optic, si sunt portiuni pe pad unde sare putin .. nu inteleg, dar chiar nu ma deranjeaza

#9
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
am a4tech cu bila si scroll de aproape 1 an si nu am avut nici un fel de pb cu el. Normal, se simte ca e uzat dar nu o ia razna cum ziceti voi.

#10
Rodea

Rodea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 05.08.2004
L-ai luat din CORA ?

#11
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
in general pentru mouse-uri optice, mediul de pe care senzorul "citeste" e f important. Eu am primit un pad cu un material albastru f fin si cu o punga de gel pe care sa sprijini mana pe lateralul lui. Nu am nici o problema.

#12
The|SpAwN

The|SpAwN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 09.07.2002
Acuma am intors pad-ul. Suprafata e mai moale si se misca mai greu mouse-ul pe el dar macar nu mai sare si nu se plimba pe monitor :)

  Si eu am avut un A4Tech cu 3 butoane fara scroll si nu am avut absolut nici o problema cu el... m-a tinut vreo 3 ani. Acuma imi pare rau ca l-am dat la un prieten ca mouse-ul lui microsoft era mai beat ca al meu :) . Si-a schimbat vreo 5-6 mouse-uri pana acuma. Asta il tzine de cand i l-am dat fara probleme.

#13
Lentzi

Lentzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 10.11.2002
toti soareceii optici pe care i-am vazut si eu se misca de capul lor :) eu cred ca pad-ul e de vina. (prima oara cand am vazut chestia, m-am speriat crezand ca e vreun troian  :P  )

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate