Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

ul problem

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
vali38

vali38

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 16.10.2005
salutare

am o problema legata de unsorted lists

daca am codul
<ul>
<li>a</li>
<li>b</li>
</ul>

tagul <ul> imi lasa un spatiu destul de mare in toate partile

daca ii scot tagul ul,in IE7 imi arata totul perfect,dar in mozilla semnul de la lista trece dincolo de linia limita (scrisul este langa linia de margine iar patratelele/cerculetele/etc sunt in partea stanga a liniei

am incercat din css cu padding 0 si margin 0 dar nu am ajuns la rezultatul propus.cu margin 0 imi scoata list type ul iar cu padding 0 ajung la primul rezultat (list typeul imi trece dincolo de linia limita)

#2
neobluenet

neobluenet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 13.08.2004

View Postvali38, on Jun 24 2008, 13:11, said:

salutare

am o problema legata de unsorted lists

daca am codul
<ul>
<li>a</li>
<li>b</li>
</ul>

tagul <ul> imi lasa un spatiu destul de mare in toate partile

daca ii scot tagul ul,in IE7 imi arata totul perfect,dar in mozilla semnul de la lista trece dincolo de linia limita (scrisul este langa linia de margine iar patratelele/cerculetele/etc sunt in partea stanga a liniei

am incercat din css cu padding 0 si margin 0 dar nu am ajuns la rezultatul propus.cu margin 0 imi scoata list type ul iar cu padding 0 ajung la primul rezultat (list typeul imi trece dincolo de linia limita)
ul {
margin: 0;
padding: 0;
}
Asta e css-ul ca sa nu iti lase nici un fel de spatiu, eventual da-i un id daca ai un meniu sau daca ai acelasi ul de mai multe ori fa o clasa.

#3
vali38

vali38

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 16.10.2005
crede-ma ca am incercat si asa

si uite rezultatul

in IE7 nu imi apare list style-ul

[ http://img165.imageshack.us/img165/1229/85945201py5.th.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

iar asta e in FF3 unde imi trece dincolo de left border

[ http://img139.imageshack.us/img139/6933/52434449rp3.th.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
1) folosește un css reset
2) list-style-position:inside ar trebui să-ți rezolve problema.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate