Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...
 Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?
 Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 

Pilula pt avort

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#19
theson

theson

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.08.2005
Salut,sunt si eu intr-o dilema imensa si in acelasi timp speriat si derutat.Prietena mea a ramas insarcinata si am dori sa facem avortul,dar nu stiu cum sa pocedez,unde sa ma duc sa ma interesez sau cat ar costa acest lucru???Te rog frumos daca ai putea sa ma ajuti cu ceva informatii ANDREEA,multumesc

#20
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Ok, daca tot ati inviat topicul, mai multe informatii gasiti aici.Eu unul m-am cam... cutremurat...  :crybaby:  

Nu va omorati copiii... :no:

#21
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005

theson, on Aug 28 2005, 11:16, said:

Salut,sunt si eu intr-o dilema imensa si in acelasi timp speriat si derutat.Prietena mea a ramas insarcinata si am dori sa facem avortul,dar nu stiu cum sa pocedez,unde sa ma duc sa ma interesez sau cat ar costa acest lucru???Te rog frumos daca ai putea sa ma ajuti cu ceva informatii ANDREEA,multumesc

<{POST_SNAPBACK}>

Te-ai uitat aici? Ai cîteva linkuri către cabinete medicale la care te poți merge pentru a face ceea ce vrei să faci.

P.S. Vă rog să nu începeți o discuție pe tema avort sau nu. A mai fost una la editoriale și nu s-a ajuns la nici o concluzie, doar la jigniri între membrii forumului.

Edited by mufĂŁ, 28 August 2005 - 12:13.


#22
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 08.06.2005
Ai PM cu niste informatii.

#23
Vanish

Vanish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 30.07.2004
Buei, bagati-va mintile-n cap si folositi prezervativul sau pilule contraceptive. uitati-va un pic pe www.avort.ro si retineti ce zic. Subscriu la Grave Land!

#24
catalin_catalin

catalin_catalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.03.2006
Eu si prietena mea am avut un contact sexual neprotejat, am decis ca ar fi mai bine sa ia Postinor2 pt a evita neplacerile. la cateva zile dupa aceasta i-a venit ciclul si de atunci nu am mai avut contact sexual. In urmatoarea luna nu i-a mai venit la data la normala. Au trecut deja 15 zile si nimic. Are dureri de burta, cate o data foarte mari, dar nimic altceva. Ce se poate sa se fi intamplat ?? Poate sa fie gravida ? Sper sa am un raspuns. Va multumesc anticipat

Edited by mufă, 21 March 2006 - 14:47.


#25
Neuron

Neuron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 11.09.2002
Poate sa incerce un test de sarcina.
Iar daca nu e insarcinata si problemele continua atunci de departe cea mai buna optiune este un medic ginecolog.

Cat despre topicul initial, o stire recenta din New York Times:
http://www.nytimes.c...agewanted=print

Edited by Neuron, 21 March 2006 - 04:51.


#26
catalin_catalin

catalin_catalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.03.2006
Va multumesc pt raspuns. Poate sa fie incarcinata daca i-a venit cicul ? Va multumesc

#27
veverita

veverita

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 13.12.2004

View Postcatalin_catalin, on Mar 21 2006, 12:40, said:

Va multumesc pt raspuns. Poate sa fie incarcinata daca i-a venit cicul ? Va multumesc

da. se mai intampla.

#28
catalin_catalin

catalin_catalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.03.2006

View Postveverita, on Mar 21 2006, 13:35, said:

da. se mai intampla.
:death: in cazu asta sun deth ... sper sa fie totu bine

#29
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005

View Postcatalin_catalin, on Mar 21 2006, 14:17, said:

:death: in cazu asta sun deth ... sper sa fie totu bine
stai linistit, sunt 7895878778 in cazul tau

#30
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Ma intreb daca nivelul incredibil de ignoranta afisat pe threadul asta are vreo valoare statistica. Si ma tem ca da.

Edited by LoveDemon, 21 March 2006 - 14:36.


#31
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005

View Postcatalin_catalin, on Mar 21 2006, 14:17, said:

:death: in cazu asta sun deth ... sper sa fie totu bine
Cît timp a trecut de atunci, amice? Te-ai gîndit să îți rogi prietena să facă un test de sarcină?

#32
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postcatalin_catalin, on Mar 21 2006, 03:06, said:

Eu si prietena mea am avut un contact sexual neprotejat, am decis ca ar fi mai bine sa ia Postinor2 pt a evita neplacerile. la cateva zile dupa aceasta i-a venit ciclul si de atunci nu am mai avut contact sexual. In urmatoarea luna nu i-a mai venit la data la normala. Au trecut deja 15 zile si nimic. Are dureri de burta, cate o data foarte mari, dar nimic altceva. Ce se poate sa se fi intamplat ?? Poate sa fie gravida ? Sper sa am un raspuns. Va multumesc anticipat


       Daca i-a venit inseamna ca nu a ramas atunci insarcinata . Intarzierea nu are de obicei legatura cu o sarcina . Foarte multe femei au acesta problema . Pentru asa ceva trebuie consultat un medic . Totusi ar putea fi insarcinata , dar nu cu tine . Oamenii normali fac sex  saptamanal nu trimestrial .

#33
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005
cspot...ai grijă ce afirmaţii faci. eventual dacă i-a venit ciclul sunt mari şanse să nu fie. dar nu 100%. după cum bine spune domnul mufă, ce e aşa de greu să facă un test de sarcină? să îţi trimit eu 10 RON să cumperi 3? numa să fi trecut 2 săptămâni de la contactul "suspect". fă-i dom-le un test de sarcină, sau chiar 3 dacă vrei să fii sigur. ţi-e ruşine să ceri la farmacie? zici că e pentru mama... stai flexat că nu eşti primul om care cumpără test de sarcină, şi nici nu eşti printre primii 1.000.000 de cumpărători.

#34
koala

koala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 22.06.2006
exista asemenea pastile in state??? sunt si bune de ceva?? sincer la noi nu cred ca o sa fie aprobate preacurand...Romania   :puke:  d'oh ar fii tare sa fie asa ceva dar nush ce sa zic,o femeie nu prea poate sa faca un avort singura pe acasa sau ios pe unde ,are nevoie de asistenta medicala autorizata....zic eu

#35
ikebana

ikebana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 13.11.2005

View PostEl-Vis, on Dec 4 2004, 16:58, said:

Parca am fi ca si tigancile care bat la use cu un "bebe" in brate cum ca nu au ce manca.
Ce e ase de complicat sa se utilizeze un condom? Cat de simplu e .. In plus salveaza de SIDA, de ginecologi, de copii nedoriti etc.
Sau poate nu ati auzit de existenta lui? :D

Mai nea "El-Vis"... trebuie sa intelegi un lucru. Multa vreme de acum incolo, vor fi o gramada de oameni care nu vor folosi absolut nici o metoda de contraceptie, indiferent de sfaturile si asteptarile multora din jur. Asta e realitatea. Mi se pare foarte normala, din moment ce fiecare face ce vrea. Reversul medaliei e sumbru (avort, boli etc.) si oamenii in cauza isi asuma sau nu responsabilitatile pentru o partida de "amor pe liber". Sunt un adept convins al contraceptiei, dar recunosc ca am avut si eu putine momente de neastampar, in urma carora am tremurat si clocotit in groaza. Ce-i drept, am scapat teafar de fiecare data. Dupa ce am pus destule posturi de genul "de ce ..... masii nu folositi metode de contraceptie, cand este atat de simplu?!", am stat putin si m-am gandit destul de calm ca tastez degeaba. Fiecare face cum vrea si se descurca apoi cu poate. Cand apare un om la anaghie :confuzzled:, ca in cazul domnului de mai sus, solutia este sa-l ajutam cu ce se poate.

Numai bine.
P.S. Folositi prezervativul. :deadtongue:

Edited by mianna, 04 July 2006 - 02:41.


#36
moonchild11

moonchild11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 04.07.2006
Se pare ca nu exista in Romania, dar cum mai zicea cineva, nu e asa 'roz' cum pare - iti provoaca un avort ca cel spontan, si are o groaza de contraindicatii: daca fumezi, daca n-ai mai avut sarcini (copii), daca aia, daca ailalta. Ca sa o iei (in SUA) tb sa mergi la doctor, si dupa aia ti-o recomanda sau nu, in functie de caz. Opinia lor era ca in general avortul 'clasic' e mai sigur, testat si mai putin riscant - poti avea hemoragii prelungite, neeliminare completa si mult altele, caz in care tb sa mergi la medic pt un avort 'clasic' care sa rezolve problemele. So, n-am pierdut asa mare lucru.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate