Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

CSS

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006

View Posti0nutzb, on Jul 4 2008, 18:44, said:

Șterge float-ul după cele două coloane (clear:both sau cleafix) și folosește border (din css).

Stai ca nu am inteles ce sa sterg, iar la bordura din .css nu m-am gandit. Hai ca am sa incerc si revin cu un post sa iti spun daca functioneaza ;)

#20
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006

View Posti0nutzb, on Jul 4 2008, 18:44, said:

Șterge float-ul după cele două coloane (clear:both sau cleafix) și folosește border (din css).

Nu am reusit nimic cu "border" in .css :( . Sau nu am facut e bine? Uite mai jos cum am facut pentru containerul body:

#body
{
	border: 2px, #000000;
	width: 770px;
	margin: auto;
	text-align: left;
}

Cat despre floatul care trebuie sa il sterg, nu prea am priceput, poti sa mai repeti?

Problema cu lista, amintita mai sus, am gasit cam care ar fi problema: se pare ca se intampla lucru respectiv doar pentru linkul care a fost vizitat, astfel incat linkul vizitat deja isi schimba dimensiunea, iar atunci cand pui clickul peste nu se mai schimba culoarea ca si la restul care nu au fost vizitate :(
Am incercat sa pun dimensiunea si la " #galerie li a:visited " dar tot asa ramane.
Cum pot corecta asta?

Edited by mr_ady_bmw, 09 July 2008 - 21:35.


#21
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006

View Postmr_ady_bmw, on Jul 9 2008, 20:23, said:

Nu am reusit nimic cu "border" in .css :( . Sau nu am facut e bine? Uite mai jos cum am facut pentru containerul body:

#body
{
	border: 2px, #000000;
	width: 770px;
	margin: auto;
	text-align: left;
}

Cat despre floatul care trebuie sa il sterg, nu prea am priceput, poti sa mai repeti?

Problema cu lista, amintita mai sus, am gasit cam care ar fi problema: se pare ca se intampla lucru respectiv doar pentru linkul care a fost vizitat, astfel incat linkul vizitat deja isi schimba dimensiunea, iar atunci cand pui clickul peste nu se mai schimba culoarea ca si la restul care nu au fost vizitate :(
Am incercat sa pun dimensiunea si la " #galerie li a:visited " dar tot asa ramane.
Cum pot corecta asta?
Up! :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate