Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

GREEN PARK IASI

- - - - -
  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#37
Dadiq

Dadiq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.06.2009
Pe blocul 4 se semneaza contractele incepand de saptamana asta, cu speranta de finalizare a tuturor contractelor pana la finalul lunii Iulie. Sunt persoane care deja se muta acolo, lifturile functioneaza, s-au facut ceva remedieri din cele semnalate in fisele de observatii, restul reparatiilor in termen de 45 zile.

#38
d1o2r3e4l5

d1o2r3e4l5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.03.2006
din cate am inteles de la unii care au preluat apartamentele in blocul 4 predarea lor s-a facut fara a avea curent si gaz? Poate sa imi spuna cineva cat vi s-a spus ca dureaza aceasta  operatiune? Ce v-au zis cei de la GP ca scuza?

#39
marius_v_1900

marius_v_1900

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.06.2009
este curent electric in tot blocul. Trebuie sa iesi pe casa scarii si sa ridici siguranta corespunzatoare apartamentului tau

#40
init

init

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.07.2009

View PostDadiq, on 30th June 2009, 19:27, said:

1. teava de gaz trece exact pe deasupra aragazului, cu robinetul amplasat deasupra sursei de foc - nu pot sa cred ca asa e proiectul !!!
2. in bucatarie nu exista nicio priza pe frontul de lucru, toate prizele sunt comasate intr-un triplu aflat in spatiul destinat frigiderului si zic eu ca e doar un singur cablu tras la panou, iar toate aparatele electrice si electrocasnice (frigider, hota, aprinzator aragaz, cuptor + toaster, mixer, cafetiera, etc ) vor trebui conectate aici - care e riscul sa pocneasca instalatia electrica ?

Eu am un apartament de tip E si prizele sint deasupra aragazului. Ma intreb daca e o greseala sau proiectantul e plain stupid :angry:

#41
Irisuca

Irisuca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.07.2009
Buna, am incercat ieri si azi sa mai intru pe site la green park,cred ca fac vreo actualizare,de mult asteptata....
Stiti ceva despre cum mai decurg lucrurile pe acolo? Eu am ap contractat in Bl. 10  si caut client caruia sa i-l cedez.

#42
Dadiq

Dadiq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.06.2009
Mie mi-a aparut avertizare de troian si asta de cateva zile...s-o fi suparat cineva mai rau....

#43
icteo

icteo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.02.2009
Am un apartament 2 camere de tip H pe care vreau sa-l cedez si sa-mi recuperez avansul dat.
Pretul lui este de 54.000 euro cu TVA 5% inclus, am achitat din ei 12.000 de euro.
Apartamentul este micut, am fost in el, dar este f bine gandit. L-as lua dar nu imi mai permit.
Este in blocul 10, care va fi gata la sf lui septembrie.
Numai bine

View Posticteo, on 27th July 2009, 00:38, said:

Am un apartament 2 camere de tip H pe care vreau sa-l cedez si sa-mi recuperez avansul dat.
Pretul lui este de 54.000 euro cu TVA 5% inclus, am achitat din ei 12.000 de euro.
Apartamentul este micut, am fost in el, dar este f bine gandit. L-as lua dar nu imi mai permit.
Este in blocul 10, care va fi gata la sf lui septembrie.
Numai bine

Scuze, este in blocul 14  :P

#44
Mr.Cod

Mr.Cod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 06.05.2007

View Posticteo, on 27th July 2009, 02:42, said:

Am un apartament 2 camere de tip H pe care vreau sa-l cedez si sa-mi recuperez avansul dat.
Pretul lui este de 54.000 euro cu TVA 5% inclus, am achitat din ei 12.000 de euro.
Apartamentul este micut, am fost in el, dar este f bine gandit. L-as lua dar nu imi mai permit.
Este in blocul 10, care va fi gata la sf lui septembrie.
Numai bine



Scuze, este in blocul 14  :P

Daca ti-au zis ca e gata in Septembrie, atunci sigur nu va fi gata anul acesta. (iti spun din experienta avuta cu ei)

#45
adochiei

adochiei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.06.2007
salutare,

am si eu un apt. 2 camere tip D in blocul 4 si am citit pe forum cateva nereguli gasite de noii proprietari in momentul receptiei. Va rog sa-mi spuneti (cei care ati avut probleme) care vi s-au parut cele mai grave ....si cum ati procedat dupa ce le-ati observat? ati semnat fisa de receptie sau nu ? exista probleme care tin si de bloc ? (in afara de cele 'clasice' din apartamente)


ma gandesc ca in cazul in care suntem mai multe persoane cu 'probleme' putem actiona impreuna si acest lucru ii va deraja serios pe cei din GreenPark a.i. vor face totul sa ne rezolve cererile: nu au nevoie de publicitate negativa, eventual vreun proces deschis impotriva lor care sa fie mediatizat.


merci,

F.

PS: daca stiti pe cineva interesat sa cumpere un astfel de apt. 2 cam, tip D, 57 mp ma poate contacta pe forum; pret total 60.000 EUR .... la dezvoltator mai trebuie platit 50000EUR ....eu accept cei 10.000 EUR in mai multe transe. Daca nu gasesc pe nimeni il voi inchiria cu 300EUR/luna ...deci daca stiti pe cineva interesat de chirie ...:D multumesc !!!

#46
KimBao

KimBao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 11.01.2007
Care vreti sa renuntati la contract, cititi bine conditiile in care se poate face acest lucru si cu ce pret. Postati un contract aici si facem dezbatere publica.  In functie de ceea ce scrie in el, se poate rezolva si pe cale amiabila, daca isi dau seama ca "nu stau tocmai bine".

#47
adochiei

adochiei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.06.2007
salutare !

gata? s-au rezolvat toate probleme in blocul 4?
vreau sa ma mut si eu luna asta si vroiam sa va intreb daca ati avut in contractul final clauze care nu apareau in promisiunea agreata cu ei. Ati auzit despre asa ceva? cum ati procedat?

numai bine !!!

#48
cb680

cb680

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.06.2009
Inca se mai repara lifturile, in fiecare zi  :)

#49
adochiei

adochiei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.06.2007

View Postcb680, on 9th November 2009, 09:20, said:

Inca se mai repara lifturile, in fiecare zi  :)

pai cum asa? auzisem ca lifturile erau primele care functionau cand s-a dat blocul 4 :D la inceput nu era legat la gaz blocul ... aveti idee daca s-a reusit intre timp bransarea la gaz? cat va costa intretinerea pentru 2 camere in blocul 4 ?

#50
cb680

cb680

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.06.2009
Lifturile sunt foarte proaste. O zi merg, o zi nu mai merg. Ramane lumea blocata in ele frecvent.

Gaz este. Intretinerea pentru 2 camere costa cam 150 - 200 RON, fara incalzire.

#51
Mr.Cod

Mr.Cod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 06.05.2007
Lifturile nu au garantie? Sau ei au luat cele mai proaste lifturi si au firma de reparatie in contract care sa aiba de munca in fiecare zi si sa ii jupoaie pe locatari?

Edited by Mr.Cod, 10 November 2009 - 21:23.


#52
adochiei

adochiei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.06.2007

View Postcb680, on 10th November 2009, 15:58, said:

Lifturile sunt foarte proaste. O zi merg, o zi nu mai merg. Ramane lumea blocata in ele frecvent.

Gaz este. Intretinerea pentru 2 camere costa cam 150 - 200 RON, fara incalzire.


merci pentru detalii!! nasoala treaba asta cu lifturile ... mai ales ca probabil reparatiile zilnice sunt suportate de catre locatari ??? sau intra in garantia agreata cu ei?

Ai idee ce costuri intra in intretinere? (ma refer la apa, gunoi, curatenie, etc ??)

Inca o nelamurire pe care o am eu personal: in promisiunea semnata cu ei scrie ca acorda garantie interior-exterior de 3 ani ...insa in draftul de contract final pe care l-am primit de la ei scrie 2 ani :( .... pe langa asta contractul se pare ca are tot feul de clauze care nu exista in promisiune ...inclusiv o clauza de genul: daca vreau sa fac modificari, reparati, etc. atunci nu le pot face decat cu acordul lor si prin persoane agreate de ei timp de 9 ani :( .... asta cu 9 ani m-a dat pe spate ... de unde draku au scos-o ??  inca una zice ca obligatiile mele asumate in contract se tranfera viitorilor proprietari in cazul in care vand apt-ul ..... si mai sunt multe altele.

Ai mai auzit de asa ceva pe la cei care au semnat ?


#53
dida123

dida123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.11.2009

View Postadochiei, on 10th November 2009, 21:42, said:

merci pentru detalii!! nasoala treaba asta cu lifturile ... mai ales ca probabil reparatiile zilnice sunt suportate de catre locatari ??? sau intra in garantia agreata cu ei?

Ai idee ce costuri intra in intretinere? (ma refer la apa, gunoi, curatenie, etc ??)

Inca o nelamurire pe care o am eu personal: in promisiunea semnata cu ei scrie ca acorda garantie interior-exterior de 3 ani ...insa in draftul de contract final pe care l-am primit de la ei scrie 2 ani :( .... pe langa asta contractul se pare ca are tot feul de clauze care nu exista in promisiune ...inclusiv o clauza de genul: daca vreau sa fac modificari, reparati, etc. atunci nu le pot face decat cu acordul lor si prin persoane agreate de ei timp de 9 ani :( .... asta cu 9 ani m-a dat pe spate ... de unde draku au scos-o ??  inca una zice ca obligatiile mele asumate in contract se tranfera viitorilor proprietari in cazul in care vand apt-ul ..... si mai sunt multe altele.

Ai mai auzit de asa ceva pe la cei care au semnat ?


buna! am contractat si eu un apt. in Green Park si sunt interesat de forma finala a contractului de vanzare-cumparare; nu-mi vine sa cred ce aud aici pe forum; cei care locuiti deja in Green Park ce ne pueti spune? este adevarat ca v-au pus sa semnati clauze abuzive?

#54
cb680

cb680

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.06.2009

View PostMr.Cod, on 10th November 2009, 22:23, said:

Lifturile nu au garantie? Sau ei au luat cele mai proaste lifturi si au firma de reparatie in contract care sa aiba de munca in fiecare zi si sa ii jupoaie pe locatari?

Au garantie probabil, dar cu siguranta sunt cele mai proaste lifturi de pe piata.
In plus, scot un zgomot infernal, mai ales daca ai apartamentul cu lift langa perete.
Cat despre service? Il platim inca din prima luna.

Crede cineva ca se pot da in judecata constructorul/investitorul?
Exista argumente solide pentru asta? Cred ca toata lumea din bloc ar fi de acord.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate